Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Rossz döntést hoztam azzal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz döntést hoztam azzal, hogy Angliába költöztem a vőlegényemhez?

Figyelt kérdés

Január elején költöztem ki hozzá, de úgy hogy ezzel mindent feladtam otthon: a jól keresű szakmámat, ahova nagyon nehéz bekerülni, és amit nagyon nagyon szerettem. Barátom azzal biztatott, hogy idekint nagyon könnyen találok a szakmámban állást, mert jó a végzettségem és sok a tapasztalatom.

Hát nem így lett. Lassan két hónapja munkanélküli vagyok, körülbelül 600-700 jelentkezés, rengeteg telefon és nagyon nagyon sok személyes CV leadást követően tartok ott, hogy egy azaz 1 db állásinterjúm volt. Sehova máshova nem hívtak be!!

Már január 2. felében éreztem, hogy az, hogy nem volt még angol melóhelyem és az, hogy a végzettségemet is külföldön szereztem óriási hátrány. Barátom biztatott, ő nagyon optimista. Mivel világ életemben gyűlöltem függni anyagilag, így rettenetesen frusztrál a dolog, hogy a barátom tart el, így hát két hete elmentem dolgozni egy mocskos raktárba, amilyen helyeken ugyebár a magyarok többsége melózik Angliában. Nekem nem büdös a munka, de az a megalázó érzés, hogy diplomával, 4 nyelvvel, és megannyi tapasztalattal egy gyárban kell dolgoznom, miközben a főnökeim kettőig nem tudnak elszámolni... undorító. Barátom mondta, hogy ne menjek, ő nem is akarja, hogy menjek, de a pénz meg kell ugyebár.


Most jelenleg ott tartok, hogy sehol, továbbra is küldözgetem a jelentkezéseim, telefonálgatok, de semmi... sajnos múlt héten még kórházba is kerültem, így nem tudtam a raktárba menni, ami miatt, most kevésbé hívnak engem...


Én már kezdem feladni a reményt, hogy valaha találok olyan állást, mint otthon, vagy ahhoz hasonlot. Voltak álmaim, saját vállálkozás itt a barátommal, de ez így lehetetlen. Egyre jobban gyűlölök itt lenni, már fáj reggel fel kelni, 12 órákat alszom, ki sem mozdulok a lakásból, a várost ahol élünk szintén utálom, rettenetesen ingerszegény.

Hiányoznak a barátaim is, ha a barátom dolgozik olyan egyedül vagyok mint a kisujjam, magányosnak, depisnek érzem magam.


De, imádom a barátom, rettenetesen szeretem, és nem tudnám őt elhagyni. Ő viszont még a lábát sem hajlandó betenni Magyarországra többet :(


Mitkellene tennem? Mit tennétek a helyembe???? Haza mennétek? De a vőlegényem nélkül nem tudok élni :( Kérlek adjatok tanácsokat :(


2014. febr. 26. 11:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
a szerelem elmúlik, aztán mehetsz haza
2014. febr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Próbálkozz minél többet. Leginkább multikat keress, azok szívesebben vesznek fel külföldieket. Minden papírodat honosíttasd, vagy készíttess hiteles fordítást róluk. Keress esetleg egy fordítóirodát, ahová tolmácsot, fordítót keresnek, a négy nyelvvel csak el tudsz indulni.


Én angliában nem voltam, csak Hollandiában. Ott ebből a szempontból sokkal jobb a helyzet.

2014. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

most már ott vagy, hajrá, "építkezz".


és ne panaszkodj annyit. túl hosszú végigolvasni is.

2014. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Igen, jó lelhet kint keresni,ha kaki végzettséged van.

Ha viszont magasan képzett vagy,akkor már bajok merülnek fel.Ami gyakorlatilag az örök Joker kint az orvos és az informatikus esetleg mérnök...

2014. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Külföldi végzettség rasszizmus van odakint.
2014. febr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb említették.

Négy nyelvvel biztos van vmi fordító iroda,ahova kellenél.Ne egy gyárban ragadj már le.

2014. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

A szerelem elvette a józan eszedet kissé. Kibírtad volna még egy ideig külön, ha nekiálltok állást keresni itthonról és csak akkor mész ki, ha van valami megfelelő.

nem nyavalyogni kell, hanem kitartóan keresni az álmaid állást.

2014. febr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


11:36-os!


Honosíttatni hol lehet? Vagy Hollandiában te hol csináltad?

Ha europass a diplomám, elvileg azt mindenhol elismerik europában... vagy mégsem?

2014. febr. 26. 11:42
 9/26 anonim ***** válasza:

az europass az önéletrajztípus.

lemaradtam valamiről?

2014. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

El kéne kezdened inni...

Viccet félretéve-most mutasd meg,hogy kitartó vagy-e vagy jöhetsz haza.Különben is a külföldieket lenézik,attól függetlenül,hogy ők okozták nekünk azt a helyzetet,hogy külföldre kell mennünk dolgozni.Tehát ne add fel,de azért egyszer gyere haza!

2014. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!