Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beleadjak olyan házba amihez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleadjak olyan házba amihez "jogilag" semmi közöm? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Együtt élek a párommal már jó ideje az ő házában, ami már a megismerkedésünk előtt is megvolt neki, hitelmentes. Nagyon szeretjük egymást, emberileg maximálisan megfelel nekem, és gyereket tervezünk együtt. Az anyagi helyzetünk elég felemás. Neki nincs állandó jövedelme, viszont én jól keresek, van hogy őt is eltartom 1-2 hónapig, amikor nem dolgozik. A dilemmám az, hogy a baba érkezése előtt szükséges lenne némi felújítást, átalakítást végezni a házon, ami milliós nagyságrendre is rúghat. Ő nem tudna ebbe beleadni, de én szívesen kifizetném, elvégre a közös gyerekünkről lenne szó, az ő érdekében lenne az egész. Házasok nem vagyunk, és nem is akar feleségül venni, amúgy ez nekem sem fontos, és sajnos állandó lakcímre sem tudok bejelentkezni a házba, mert zártkert, és nem lehet, még lakhatási engedéllyel sem ma már. Tehát papíron semmi nyoma nincs, hogy közünk van egymáshoz, maximum ha meglesz a babánk. Most nagyon optimista vagyok, és elképzelni nem tudom, hogy szétmegyünk egyszer, de sosem lehet tudni mi lesz mondjuk 5-10 év múlva. Ha szétmegyünk nekem kéne elköltözni, mert ugye az ő háza, és a szülei a haszonélvezők, és nekem saját házam nincs, mehetnék albérletbe a gyerekkel, tőle egy fillér nélkül. Nem érezném fair-nek, hogy annyit segítettem neki, és ő ott marad a tutiba, és nem követelhetek semmit, mert nem tudom bizonyítani még talán azt sem, hogy ott laktam. Persze szó sincs arról, hogy itt tartanánk, pont az ellenkezője, csak eszembe jutott, hogy nem vagyok-e túl könnyelmű? Gondolkoztam, hogy írhatnánk valamiféle szerződést egy ügyvédnél, de ez lehet sértő lenne, mintha eleve arra készülnénk, hogy egyszer szétmegyünk. Amúgy 32 éves, nő vagyok. Köszönöm előre is a válaszokat!
2014. febr. 27. 14:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%

Nem, egy petákot sem!


Ha mégis akarsz adni, akkor mindig minden nagyobb beadott összegről legyen ügyvéd által készített papírod, mert azzal tudsz később a bíróságon pert nyerni, ha a beadott pénzedet viszont akarod látni. Tudod: jobb félni, mint megijedni...

2014. febr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
A beadott összeg arányában váljál tulajdonossá.
2014. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

> Gondolkoztam, hogy írhatnánk valamiféle szerződést egy ügyvédnél, de ez lehet sértő lenne, mintha eleve arra készülnénk, hogy egyszer szétmegyünk


Már házassághoz is írnak a felek vagyonjogi szerződést Magyarországon is. Gondolj bele, amikor életbiztosítást kötsz, akkor arra készülsz, hogy megnyomorodsz, meghalsz? Dehogy. Ahogy az életbiztosítás is végül pont a gyereknek jön jól majd egyszer, ez is valami olyasmi. És igen, lehet hogy szétmentek, előre tudod látni mi lesz húsz, harminc, negyven év múlva?

2014. febr. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

a számlákat saját névre kiállíttatni...

vagy lepapírozni, hogy x összeget fizettél a házba..

elvieg ha ne adja szétmennétek az állagmegóvás összege alapból is járna, de tisztább az, hogy van róla papír.

én enélkül is fizettem, szerencsém volt, nem ütöttem meg a bokámat (azóta házasok vagyunk, több közös vagyonnal, és házasság előtt aközös kocsit emiatt az én nevemre vettük..nem készülünk arra, hogy szétmenjünk:) de ezzel biztosítottuk tettekkel is a másikat, hogy nem a pénzére hajtunk

2014. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt tenném: beleadnék a felújításba, de minden egyes költségről, csempe, festék, kőmüvesmunka, mindenről számlát kérnék a saját nevemre, amit megőriznék, vész esetére. Ez esetben ha szétválás esetén a házból nem is kapsz majd semmit mert az ugye az övé, de a belerakott pénzed járni fog jogilag, amit párodnak majd ki kell fitetnie a részedre, ha bíróság elé vinnéd az ügyet.
2014. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
ügyvéddel kell papírt írni erről
2014. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez jogilag élettársi vagyonközösség, és minden amit az együttélés alatt szereztetek, szerzés arányában(ha a szerzés mértéke nem bizonyítható, 1/2:1/2) oszlik meg. Élettársit nálunk konkrétan azért állapítottak meg, mert a szomszéd szerint jól megvoltunk. Ezen bukunk most egy valag pénzt, jó, ha tudod. Ha biztonságban akarod tudni magad, írass áfás számlát saját névre mindenről, ezt esetleges szétválás után lobogtathatod, hogy te pénzelted a felújítást.


Egyébként közös gyerek után fizetnie kellene tartásdíjat. Ami, ha nem igen dolgozik, nem túl nagy pénz, de mégis valami.


Nem gonoszságból, csak kérdem, hogy ha te gyesre mégy, ő meg nemigen dolgozik, akkor mégis ki fogja azt a gyereket eltartani?

2014. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. Mindenképp papírral, tisztán kéne.
2014. febr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyikőtök azt tanácsolja, hogy legyen papír róla ügyvédnél és/vagy számla. Megerősítettetek benne, ezt fogom tenni mégis! Köszi!
2014. febr. 27. 15:02
 10/32 anonim ***** válasza:
30%

" Tehát papíron semmi nyoma nincs, hogy közünk van egymáshoz, maximum ha meglesz a babánk."


Így biztosan NEM.


" Házasok nem vagyunk, és nem is akar feleségül venni"


Így PLÁNE NEM, de még gyereket sem szülnék egy ilyen tigli-tangli kapcsolatba, ahol a partner fel sem vállal jogilag.

2014. febr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!