Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beleadjak olyan házba amihez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleadjak olyan házba amihez "jogilag" semmi közöm? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Együtt élek a párommal már jó ideje az ő házában, ami már a megismerkedésünk előtt is megvolt neki, hitelmentes. Nagyon szeretjük egymást, emberileg maximálisan megfelel nekem, és gyereket tervezünk együtt. Az anyagi helyzetünk elég felemás. Neki nincs állandó jövedelme, viszont én jól keresek, van hogy őt is eltartom 1-2 hónapig, amikor nem dolgozik. A dilemmám az, hogy a baba érkezése előtt szükséges lenne némi felújítást, átalakítást végezni a házon, ami milliós nagyságrendre is rúghat. Ő nem tudna ebbe beleadni, de én szívesen kifizetném, elvégre a közös gyerekünkről lenne szó, az ő érdekében lenne az egész. Házasok nem vagyunk, és nem is akar feleségül venni, amúgy ez nekem sem fontos, és sajnos állandó lakcímre sem tudok bejelentkezni a házba, mert zártkert, és nem lehet, még lakhatási engedéllyel sem ma már. Tehát papíron semmi nyoma nincs, hogy közünk van egymáshoz, maximum ha meglesz a babánk. Most nagyon optimista vagyok, és elképzelni nem tudom, hogy szétmegyünk egyszer, de sosem lehet tudni mi lesz mondjuk 5-10 év múlva. Ha szétmegyünk nekem kéne elköltözni, mert ugye az ő háza, és a szülei a haszonélvezők, és nekem saját házam nincs, mehetnék albérletbe a gyerekkel, tőle egy fillér nélkül. Nem érezném fair-nek, hogy annyit segítettem neki, és ő ott marad a tutiba, és nem követelhetek semmit, mert nem tudom bizonyítani még talán azt sem, hogy ott laktam. Persze szó sincs arról, hogy itt tartanánk, pont az ellenkezője, csak eszembe jutott, hogy nem vagyok-e túl könnyelmű? Gondolkoztam, hogy írhatnánk valamiféle szerződést egy ügyvédnél, de ez lehet sértő lenne, mintha eleve arra készülnénk, hogy egyszer szétmegyünk. Amúgy 32 éves, nő vagyok. Köszönöm előre is a válaszokat!
2014. febr. 27. 14:43
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam beszámolok a fejleményekről, mert tényleg elgondolkodtam a válaszokon, amiket kaptam. Leültünk közösen megbeszélni az egész szitut, párommal és a szüleivel. A házon szükséges felújítást a szülei fogják fizteni, kiderült, hogy egyébként is tervezték, hogy segítik majd ezzel a fiukat, ráadásul, hogy az unoka is kilátásba lett helyezve még lelkesebbek. A pénzem, amit erre szántam volna félreteszem, és gyűjtök hozzá, így esetleg később tudok majd venni egy kisebb lakást, ami befektetésnek sem rossz. És amin a legjobban meglepődtem, a házasságot sem veti el a párom, csak gondolta még várna a lánykéréssel egy kicsit. Mégegyszer köszi mindenkinek!
2014. márc. 12. 15:25
 32/32 anonim ***** válasza:
:) Sok boldogságot, aztán csak okosan továbbra is!
2014. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!