Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beleadjak olyan házba amihez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beleadjak olyan házba amihez "jogilag" semmi közöm? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Együtt élek a párommal már jó ideje az ő házában, ami már a megismerkedésünk előtt is megvolt neki, hitelmentes. Nagyon szeretjük egymást, emberileg maximálisan megfelel nekem, és gyereket tervezünk együtt. Az anyagi helyzetünk elég felemás. Neki nincs állandó jövedelme, viszont én jól keresek, van hogy őt is eltartom 1-2 hónapig, amikor nem dolgozik. A dilemmám az, hogy a baba érkezése előtt szükséges lenne némi felújítást, átalakítást végezni a házon, ami milliós nagyságrendre is rúghat. Ő nem tudna ebbe beleadni, de én szívesen kifizetném, elvégre a közös gyerekünkről lenne szó, az ő érdekében lenne az egész. Házasok nem vagyunk, és nem is akar feleségül venni, amúgy ez nekem sem fontos, és sajnos állandó lakcímre sem tudok bejelentkezni a házba, mert zártkert, és nem lehet, még lakhatási engedéllyel sem ma már. Tehát papíron semmi nyoma nincs, hogy közünk van egymáshoz, maximum ha meglesz a babánk. Most nagyon optimista vagyok, és elképzelni nem tudom, hogy szétmegyünk egyszer, de sosem lehet tudni mi lesz mondjuk 5-10 év múlva. Ha szétmegyünk nekem kéne elköltözni, mert ugye az ő háza, és a szülei a haszonélvezők, és nekem saját házam nincs, mehetnék albérletbe a gyerekkel, tőle egy fillér nélkül. Nem érezném fair-nek, hogy annyit segítettem neki, és ő ott marad a tutiba, és nem követelhetek semmit, mert nem tudom bizonyítani még talán azt sem, hogy ott laktam. Persze szó sincs arról, hogy itt tartanánk, pont az ellenkezője, csak eszembe jutott, hogy nem vagyok-e túl könnyelmű? Gondolkoztam, hogy írhatnánk valamiféle szerződést egy ügyvédnél, de ez lehet sértő lenne, mintha eleve arra készülnénk, hogy egyszer szétmegyünk. Amúgy 32 éves, nő vagyok. Köszönöm előre is a válaszokat!
2014. febr. 27. 14:43
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezők nem szólhatnak bele az eladásba. Azaz el lehet adni az ingatlant, de velük együtt. mondjuk befektetésnek szoktak ilyen ügyletet csinálni.

Viszont minden más esetben erősebb a tulajdonjognál, tehát a kedves párodat is kitehetik az utcára, nemcsak téged!

Ha van eszed és jól keresel akkor gyűjts egy saját kis lakásra ahol max ő lakhat, de ha romlik a kapcsolat te vághatod ki őt, nem ő téged a gyerekkel. Addig ne szülj, nekem ez a kapcsolat nem tűnik stabilnak, csak sűrű a rózsaszín köd még nálad....

2014. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Megelőztek, én is éppen most akartam írni, hogy a szülei haszonélvezete miatt ez egy necces téma. Akár felújítás után másnap azt mondhatják, hogy nem lakhattok ott tovább.

Akkor se tartalékod, se ház, csak kezdődhet egy hosszú jogi vita.

Szerintem is szakemberrel konzultálj, ez legyen a legfontosabb.

Elhiszem, hogy most a szülőkkel is jó a kapcsolat, de sosem lehet tudni.

Ne legyen szükség sose arra, hogy papírral kell bizonygatni az igazad, de jó ha van. Már a születendő babád miatt is.

2014. febr. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretnék tanácsot adni, csak azt írom, amit én tennék, ha hasonló helyzetben lennék.

Nem költenék milliókat egy olyan ember házára, aki "nem akar feleségül venni". Nézd, akinek nem fontos a papír, az aláírja. Pontosan azért, mert nem számít, hogy van. Aki pontosan tudja, hogy a papír igenis számít, az tiltakozik ellene kézzel-lábbal. Házasságon kívül soha nem szülnék gyereket senkinek.

2014. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mondhatnak itt neked öten hatfélét, úgyis a saját fejed után fogsz menni (a vesztedbe...)

1. Te jól keresel, ő hébe-hóba - ki megy el GYES-re?

2. Mit ér az ügyvédi papír, hogy neked van 2-3-4 millió forintod a házban, ha nem tudod rajta behajtani?

3. Tudod te, hogy mi az a haszonélvezeti jog?

2014. febr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan ez hogy megy, de én úgy tudom hogy élettársi kapcsolatot is be lehet jelenteni. Arról pedig lenne hivatalos papír. Tehát jogilag akkor lehet úgymond közöd a párodhoz házasság nélkül is. Ugyanúgy anyakönyveztetőnél/előtt kell bejegyezni.


Azt hiszem itt is van olyan hogy 5 év együtt élés után az együtt szerzett vagyon közös (De ez nem biztos.)

Nézz utána. Hasonló mintha házastársak lennétek. Így talán már be is tudsz jelentkezni a párod mellé a házba.

2014. febr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
A te helyzetedben én egy forintot nem adnék bele a házba,ügyvédi papírral sem.Ezenkívül a gyerekszülést is háromszor meggondolnám.Gyakorlatilag a semmibe szülnél,a végén meg nagyot koppannál.Viszont amennyiben nem fogadod meg a fenti tanácsokat,akkor egy lépést ne tegyél ügyvéd,papír,számlák nélkül,és először is kérj jogi tanácsot,hiszen itt képben van a szülők haszonélvezeti joga is,ami azt jelenti,hogy a te jogaid bármikor megkérdőjelezhetők.
2014. febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Azt hiszem az lesz a legjobb, ha első körben leülök vele megbeszélni ezt az egész ügyet, vagy akár a szüleivel együtt, hogy jussunk valami közös nevezőre, ami mindenkinek jó. De akkor nem fogok semmiképp beleugrani csak úgy! Rávilágítottatok olyan buktatókra is, amikre nem is gondoltam. Valójában mindketten voltunk már házasok nem túl jó végeredménnyel, ezért nem ragaszkodunk a papírhoz. Ha megkérné a kezem hozzámennék, de nem akarom kizsarolni ezt belőle a pénzzel, vagy gyerekkel, azért vegyen el, mert vágyik rá, és ne külső okok miatt. Szóval ezért nem ragaszkodom hozzá ezután se, az anyagiakat meg megbeszélem velük, és megyek ügyvédhez is mindenképp. Gyereket azért szeretnék tőle, mert szeretem, és nagyon jó ember, a babával kapcsolatos anyagiakat állom egyedül is, ha kell minden körülmények között. Csak arra akarok biztosítékot, hogy ha történik valami akkor ne bukjam el a házra költött pénzt, az azért nagyon sok lesz.
2014. febr. 27. 15:58
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nagy valószínűséggel papír ide vagy oda a házra költött pénzt elbukod, ugyanis miből lenne a párodnak annyi, hogy kifizessen? Semmiből... Akkor már ésszerűbb lenne tulajdoni hányadot kérned a felújításért cserébe. Viszont én is mindenképp ügyvéddel konzultálnék milyen megoldást javasolna erre az esetre.

Ilyen szituban én a gyerekvállalást is át gondolnám, most még szereted minden happy, aztán majd jön, hogy te foglalkozol a gyerekkel, neked kell pénzt keresni, dolgozni, stb. és egyszer csak betelik a bili... Amíg nincs rendes munkája szerintem ne kezdjetek bele a gyerekvállalásba.

2014. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nővérem ugyanebbe a helyzetben van benne csak forditott eset a nővéremé a ház az új párja hozzá költözött az uj párja elvileg pénzt fog a házba adni felujitásra és tesóm elgondolkodott rajta hogy egy részt ráirasson az új párjára csak az a baj ezzel hogy én féltem ettől őt de az ő élete .
2014. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, TELJESEN mindegy, hogy lesz-e szerződés vagy nem, ezt értsd meg. Ha beleölsz milliókat egy vadidegen házba és hidd el nekem, ha el sem akar venni, akkor tulajdonjogot sem fogsz kapni ez fix. Akkor szakítás esetén, soha érted, soha nem fogod behajtani tudni a befektetett pénzed!!!! Nincs állandó munkája, mégis szerinted később lesz egyre idősebben??? Ne szülj egy ilyen embernek, mert nagyon nagyon rá fogsz fázni. Szülj akkor, ha van háttered és vész esetén tudsz hova lépni!!!!
2014. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!