Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak ha nem tudok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha nem tudok konfliktust kezelni, konfliktus-kerülő vagyok?

Figyelt kérdés

Egy teszt szerint ráadásul a legpasszívabb módon, az se érdekel, hogy mások mit akarnak, de a saját igazamért se küzdök, csak ha felmerül egy ilyen helyzet, azonnal kihátrálok. Nem lehet velem veszekedni se, mert inkább elmegyek, csak ne kelljen veszekedni.

Nem tudom mitől van ez így. Megszoktam, hogy gyerekként "semmiben nem lehetett igazam", még ha igazam is volt, akkor is leszidtak, így azt szoktam meg, hogy azzal járok a legjobban, ha egyáltalán nem reagálok a másik provokálására.

Barátom szerint ez szörnyű, mert ha mond valamit(konfliktus helyzetben), szerinte úgy reagálok, mint egy csínytevésen kapott gyerek, és önkéntelenül is gyerekes baromságokkal állok elő, ahelyett, hogy elmondanám, hogy mi bajom. Másoktól is megkaptam ezt már és szeretnék ezen változtatni, de nem tudom, hogy kéne? Valaki tudna segíteni?


2014. febr. 28. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:
detto ilyen voltam regebben. keress ra a passziv-agressziv viselkedesfajtara google-n es megtudod, miert van es hogyan lehet tenni ellene.
2014. febr. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
"Szilvás buktát, mert azt szeretem."
2014. febr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez végülis egyfajta "félelem" a konfliktus helyzetektől, amit meg kell tanulnod legyőzni.


Én a helyedben segítséget kérnék a barátomtól. Például abban, hogy generáljon ilyen helyzeteket. Elég ha kicsiben kezditek. Például egy kedvenc filmedet elkezdi szidni, és hasonlók. Olyan helyzeteket kell létrehozni, amiben meg kell védened az igazadat, amiben véleményt kell nyilvánítanod.


Ha ilyen "konyha" módszerrel sem sikerül és tényleg zavar a dolog, szakembert javaslok, mert egy ilyen erős szülői gáttól lehet, hogy csak ő tud megszabadítani.

2014. febr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichológushoz, 1-2 szituációgyakorlattal simán és hamar tudsz változtatni ezen.
2014. febr. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!