Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy megcsalt lány tehet ilyet? Nem illegális ez?

Figyelt kérdés

Miután kiderül, hogy megcsalta a pasija árulni kezdi a srác nála marad drága cuccait, egy oldalon.Nem adja el őket (az érdeklődöknek azt mondja, hogy már nincs meg), de a srácnak se adja vissza csak, ha kifizeti.

Nem pénzéhségről van szó, inkább bosszúról.

Nem engem csaltak meg, nem a megcsaló vagyok. Csak érdekel, hogy ez mennyire megengedett dolog.Ti mennyira akadnátok ki egy ilyen húzástól?


2014. márc. 6. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
háááát....egyik kutya,másik eb
2014. márc. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
tehát elveszed más cuccát és nem adod neki vissza... erre van valami szó... hú mi lehet aaaz JAAA MEGVAN hát lopás :) az csak annak illegális aki nem a kormánynak dolgozik
2014. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem elvette, hanem a srác ott hagyta.Bár, ez lehet nem számít..
2014. márc. 6. 16:16
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát nézd... Ha engem a párom megcsalna, szerintem az ő cuccai is záros határidőn belül az Ebayen kötnének ki :) És, hogy mennyire megengedett?... Semennyire, de úgysem tudná bizonyítani, hogy az övé. Ennyi erővel Te is bármikor rábökhetsz valaki Vatera adatlapjára, hogy hát úristen, ez ellopta a cuccaimat, az mind az enyém.

Szóval érted...

2014. márc. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
miért,a megcsalás amúgy mennyire megengedett? :D
2014. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a jogalap nélküli birtoklás tipikus esete.
2014. márc. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha neki adta, akkor azt csinál vele, amit akar. (Jelen esetben nem ez a helyzet.)

Ha nem adta neki, csak nála maradt, az attól még a srác tulajdona.

Btk. 378.§.

(1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Ha jól tudom, ez a b. pontban leírtaknak a tipikus esete.

Persze, lehet mondani, hogy nem véletlenül vagy tévedésből kerültek hozzá azok a cuccok, hanem direkt hagyta ott, ekkor viszont:

372. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.

Nem vagyok jogász, de szerintem amit a lány csinál, az jogtalan elsajátítás.


Az más kérdés, hogy szemét dolog a megcsalás, és emberileg nagyon elítélem az ilyen gerinctelen férgeket, de attól még nem lesz helyes, amit a lány csinál.

2014. márc. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legjobb nevű felhasználó jól írta, ugyanis ez nem meríti ki egyik tényállást sem teljesen;)


Más kérdés, hogy nyilván nem fog perelni egy gatyáért, bár mondjuk ha eladja a fényképezőjét, laptopját, akkor már simán.


Sajnálom, hogy ez a megoldás fogalmazódott meg a kérdező "ismerősében", ugyanis ezt ép ésszel, normális módon lehetne kezelni. Inkább igyál meg egy fröccsöt és add vissza. (Hogy addig a felelős őrzésről ne is beszéljek;)

2014. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Simán belefér a lopás kategóriájába. Nyilván, ahogy fentebb írták, egy gatyáért nem fog feljelenteni, de ha értékesebb dologról van szó, én simán mennék a számlával a rendőrségre.


Az se kell, hogy áruld, elég ha csak nem adod neki vissza...


Mennyire akadnék ki? Nem hisztiznék, nem háborognék... egyszer szólnék, hogy megyek a cuccaimért, nem adod ide, szó nélkül mennék a rendőrségre.

2014. márc. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
énis ezt csináltam csak tényleg eladtam :D
2014. márc. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!