Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Huszonéves koromra sem volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Huszonéves koromra sem volt még soha barátom. Jogosan félek attól, hogy egyedül maradok, hogy családom se lesz sose?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 10:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy hiába írom le, de életem során egyetlen egy nővel találkoztam ezidáig, akire azt mondom, hogy ő tényleg csúnya. Őt olyan arcberendezéssel verte meg a sors, hogy akármit is csinál, akkor sem segít rajta - mondom, mert ő tényleg megtette, amit tudott: öltözködés, fogyás, frizura. Elérte, amit elérhetett, és még így is csúnya szegény.


Az összes többi, magát ocsmányak gondoló, vagy annak tűnő csajra viszont igaz, hogy a megfelelő intézkedések után a legrosszabb esetben is csak átlagos. Fogyás, hízás, fogszabályzás, bőrápolás, öltözködés, jó frizura, egy új szemüveg és csoda történik!


Csak éppen egy csomó csúnya lány bizonyos okokból már elkönyvelte, hogy reménytelenül csúnya, ezért legszívesebben elbújna a föld színéről. Valójában pedig ha egy kicsit adna magára, semmi baja nem lenne.


A munkahelyemen pl dolgozott egy csaj, aki valami ritka visszataszító jelenség volt; tényleg még ránézni is elég volt, hogy az embernek lehorgadjon a mosolya. Csakhogy mindezt ő saját magának okozta, mert egyrészt nem adott magára, másrészt meg az arcáról sütött az önutálat és a frusztráció. Valójában, ha a zsírosan lelógó hajával kezdett volna valamit, egy kicsi sporttal formálta volna a testét (nem volt kövér, csak formátlan), ha a Fintroll pólót és az acélbetkós bakancsot valami nőiesebbre cseréli és mosolyog, egy teljesen átlagos és normális csajt kapsz.


Ez a csúnya lányok - szerintem - 99%-ára igaz. Éppúgy, ahogy egy csomó bálkirálynő is valójában totál átlagos csaj, csak kihívóan, divatosan öltözködik, trendi, szőke frizurája van, és úgy általában rohadtul ki van csípve. Az eszköztárának minden eleme a jó nők kellékeiből került ki, ezáltal az agyad elhiszi, hogy bomba nő, pedig ezek nélkül abszolút szürke kisegér; nem csúnya, csak átlagos. Mégis mindenki megfordul utánuk.


Szóval szerintem ettől neked nem félni kell, hanem TENNI ELLENE! Neked nem a külsőd a problémád, hanem az önbizalmad. Utálod magad, félsz, hogy megint bántanak majd, és rettegsz, nehogy aztán a végén soha ne kelljél senkinek sem. Ezért vagy magányos, csakis ezért. Szerencsére az ilyen jellegű külsőségeken még elég egyszerű változtatni, a többi meg majd jön magától...

2014. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Foglalkozom vele sokat, de van, amin nem lehet változtatni...
2014. ápr. 1. 11:56
 13/23 anonim ***** válasza:
Például? Mármint, persze, hogy van, de mi az, amit ennyire borzasztónak találsz magadon?
2014. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Az arcom.
2014. ápr. 1. 12:10
 15/23 anonim ***** válasza:
Mutass privátban egy képet, kíváncsi lettem :$
2014. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon egyetértek a 11:56-os válaszolóval. Tényleg így van, az önbizalom a fő probléma. Valószínűleg a lány is látja/érzi, hogy miben javíthatna, csak úgy ítéli meg, hogy nem éri meg belefektetni azt a rengeteg energiát, ha ő úgysem kell senkinek. Mert ezt már elkönyvelte fejben. Mert olyan alacsony az önbizalma, hogy még azt sem kockéztatja meg, hogy kicsit alakítson magán. Mert a legbelsőbb félelme az, hogy mi lesz, ha akkor sem fog kelleni senkinek?

Szóval az szerintem nem működik,hogy változtass a külsőségeken, a többi meg majd magától jön. Legalábbis nálam nem működik. Előbb fejben kell elhinni, hogy ő is ugyanolyan értékes, mint mindenki más és ha ez megvan, akkor majd lehet, hogy jön a változás a külsőségekben is. De sok esetben talán az nem is olyan fontos. Ha belülről rendben van az illető, akkor már eleve vonzóbb.


Szóval kérdező, tudom, hogy nehéz dolog, mert én is ugyanilyen helyzetben vagyok, szintén huszonévesen, de próbálj meg ne arra koncentrálni, hogy mid nincs, hanem arra hogy mid van. Próbáld meg jobban érezni magad a bőrödben. Az, hogy ezt mivel tudod elérni, mindenkinél más. Sport, önismereti csoport stb. Csak próbáld pozitívan szemlélni magad! :)

2014. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Azért írtam, hogy a többi jön magától, mert ha az ember csinosabb, akkor ideális esetben elkezdenek jönni a pozitív visszajelzések is.


Sajnos viszont abban neked van 100%-ban igazad, hogy ha belül továbbra is fennáll a probléma, akkor elég, ha becsúszik egy kisebb pofon, és az illető már vissza is zuhan. Ráadásul sokszor még hozzá el is könyveli, hogy még ezek a praktikák sem tudtak rajta segíteni, ezért elképzelhető, hogy még mélyebbre tud kerülni. Szóval igen: az önértékelést kell rendbe tenni elsődlegesen.


Kérdező, az arcodban mi az, amit ilyen csúnyának találsz? Ahogy mondtam is, egy, esetleg két nővel találkoztam eddig életemben, akiket tényleg reménytelenül megvert a sors az arcukat illetően, az összes többi csúnya lány önmagát tette ilyenné.

2014. ápr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Igen, képet kérünk.
2014. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

" csak úgy ítéli meg, hogy nem éri meg belefektetni azt a rengeteg energiát, ha ő úgysem kell senkinek"


Nem is azért kell energiát belefektetni, hogy tetsszen másnak, aki bármikor kiléphet az életéből, hanem azért, hogy önmagát el tudja fogadni.


Én se azért kondizom, hogy izmos kigyúrt állat legyek, 60as bicepsszel amire "buknak" a csajok, hanem azért, hogy egészségesen éljek, ne fájjon semmim, bírjam a munkát ha kell.

2014. ápr. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha az arcod ronda, attól még a testeddel tudsz hóditani.... Ha már a személyisegeddel nem akarsz...

Nem láttam még olyan nőt, akit nem akart volna egy pasi...

2014. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!