Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a különbség nektek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség nektek a szeretlek és az imádlak között?

Figyelt kérdés

Főként férfiaktól kérdezem!

Nem akarok a szavakon lovagolni, csak érdekelne.

2 hónapja vagyunk együtt a párommal, sikerült teljesen beleszeretnem :D De nem mertem eddig ezt elmondani neki, féltem, hogy ő még nem érez semmi különöset, és csak elrontom vele a dolgot. Közben egy beszélgetés alkalmával mondta, hogy ő a gyermekkorából kifolyólag nehezen beszél az érzéseiről és nem is nagyon szokott, de akit szeret, azért az életét is odaadná, de szerinte ezt nem kell mondania, akit szeret, az úgyis érzi.

Viszont most hétvégén nagyon meglepett. Épp jöttem ki a fürdőből, ő pedig ment volna be, és mikor eljött mellettem, adott egy puszit, és azt mondta: "Imádlak, te gyönyörűség"

Majd rá 2-3 napra kérdeztem, hogy nem akar-e eljönni velem vásárolni, erre ez volt a válasz: "Nem, de attól még imádlak" :D


Valahogy én az imádlakkal úgy vagyok, hogy sokkal könnyebben mondom, és szerintem nem jelent annyit, mint egy szeretlek. Vagy nálatok ez hogy van, kedves pasik? :) Ezek szerint ő is érezhet már valamit? :)


2014. ápr. 9. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
imádlak az nem annyira szoros és nálam kevesebbet jelent mint a szeretlek.
2014. ápr. 9. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a szeretleknél több az imádlak vagyis szerintem
2014. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes ez, mert az "imádlak" tényleg egy intenzívebb érzést sugall, mégis a "szeretlek"-nek van nagyobb súlya. Legalábbis én is így vagyok vele, és úgy vettem észre más sem igazán nyugszik meg, amíg az Sz-betűs szót nem hallja.
2014. ápr. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár nem engem céloztál a kérdéssel (nő vagyok), szerintem azért mondja így, mert - ahogyan azt korábban neked is ecsetelte - nehezen beszél az érzéseiről. Tudtodra akarja adni, hogy igenis szerelmes beléd, de van benne egy gát.

Ez olyan lehet, mint mikor tudjuk, hogy elcsesztünk valamit, de ahelyett, hogy bocsánatot kérnénk a másiktól, kerülőutakat választva máshogy próbáljuk kiengesztelni. Ettől viszont még sajnáljuk, ahogy viselkedtünk.


Szóval nyugalom :)a lehető legjobb irányba halad a kapcsolatotok. ne várd azt a hülye "szeretlek"-et, ha közben érzed a szerelmét. egyszer talán kibukik belőle, amikor már eléggé biztonságban érzi magát melletted, és 1000%-ig megbízik benned.

2014. ápr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Valóban, a szeretlek szó sokkal erősebb... őszintén megmondva és ezzel nem elkeseríteni akarlak, de én az imádlak szót inkább barátok/haverok felé irányítom :) azért sok sikert :)
2014. ápr. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az imádlak komolyan mondva gicces. Nem kicsit, nagyon.

Ha mondjuk akkor az többnyire játékos vagy ironikus értelmezésű.

A szeretleket lehet mindkét féle képpen használni, hansúlytól függ.

2014. ápr. 9. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam a 'szeretlek' az alap, amit érzek a nő iránt; az 'imádlak' pedig ennek a fokozàsa, amikor például a nő a kedvembe jár valamivel, boldoggá tesz... A szerelem erősebb fellángolása:)
2014. ápr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az imádlak többet jelent, még ha könnyebb is kimondani. Az imádlaknak alapja a szeretlek, az imádlakban van szenvedély, szerelem, jókedv, izgalom, szóval hatalmas lelkesedés! A szeretlek ennél egyszerűbb, bár tény, hogy nehezebb kimondani.

És szerintem a lelkes imádlak szó után ha elfárad az ember és csak álmosan öleli a másikat, akkor könnyebben kijön az a szeretlek szó is.


Bár biztos egyénfüggő is, de én így vélekedem. Én egy imádlaknak jobban örülnék.

2014. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még, hogy giccses az imádlak. Akkor a szeretlek szó pláne. Mindkettő jólesik, és inkább a másik tettére is figyelni kell, mert tartalom nélkül mindkettő kifejezés csak üres szó. Én nő vagyok, de az "imádlak" kifejezés jobban tetszik, jobban is esik, nálam a teljes elfogadást jelenti. Én a "szeretlek" szótól hányok, ez van.
2015. ápr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!