Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ilyen nehéz szakítani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen nehéz szakítani valakivel, akit már nem szeretek?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt, 5 éve együtt is élünk. Kb. fél éve eléggé megromlott a kapcsolatunk, mindenről más a véleményünk, sokat veszekszünk, ő sem boldog, és én sem. Annyiszor megbeszéltük már, tudjuk, h mindkettőnknek kell változtatnia, de mindig csak 1-2 hétig jó, utána megint csak úgy vagyunk egymás mellett. Ez már rég nem szerelem. Ő nem akar szakítani, legalábbis ezt mondja. Én viszont úgy érzem, h ez sehova nem vezet, és szakítanunk kell. De nem vagyok rá képes. Neki csak egy testvére van, nincs családja. Félek mi lenne vele, mert sajnos gyenge nagyon. Hogy vegyem rá magam erre a lépésre? Képtelen vagyok rá úgy érzem, de nem élhetünk így továbbra is. És abban sajnos biztos vagyok, h nem fogjuk tudni helyrehozni, hiszen annyiszor próbáltuk már. :(


25L


2014. ápr. 12. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnálatból ne maradj vele. Egyikőtöknek sem jó. Még fiatalok vagytok (gondolom ő is), majd kiheveritek. Barátnőm 30 évesen, 10 év kapcsolat után szakított a barátjával. Pár hétig maga alatt volt, de néhány hónap után teljesen kivirult, 1 év után talált új férfit, akinek 2 év múlva gyereket is szült. Már bánja, hogy még évekig ott maradt az előző barátja mellett, akivel nyilvánvalóan már nem volt boldog, csak az összeszokottság tartotta őket egymás mellett.


5 év azért hosszú idő, persze, hogy nehéz szakítani. Főleg, ha együtt is éltetek. De ha tudod, hogy boldogtalanok vagytok, hogy nem fog működni, akkor ne raboljátok tovább egymás idejét. Az elején szar lesz, fura lesz, de utána megkönnyebbülsz és tovább tudsz lépni. A barátod is ki fogja bírni.

2014. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azert, mert valahol te sem tudod nelkule elkepzelni. 5 ev az nagyon hosszu ido, foleg, hogy egyutt is eltetek kb vegig.

Egy ilyen kapcsolatbol kilepni eleg nagy dolog, valakinek vagy mindkettotoknek koltozni kell es mar ez is eleg nagy dolog.

Probalj meg esetleg par napra elmenni valahova, szulok, testver, baratok, teljesen mindegy, csak nyugodt kornyezetben legy, anelkul, hogy minden nap latnad es vele lennel. Igy lehet, hogy at tudod gondolni az egeszet, kicsit megtervezni a dolgokat. Esetleg ha van akivel ezt megbeszeld, sot van aki segit, akkor lehet ugy konnyebb.

Ha mindenkepp szakitani akarsz vele, akkor arra keszulj fel, hogy lehet megprobal majd maga mellett tartani.

2014. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem kellene visszaköltöznöm apuhoz, mert neki tényleg nincs hova mennie. És nem is tudom, hogy tudná fizetni az albérletet:( Egy szobás lakást bérlünk, 30ezer + rezsi, ennél olcsóbbat nem találna, max. szobát. És van 2 cicánk, akiket én is imádok, és ő is, de én haza nem vihetném őket, ő pedig nem tudna lemondani róluk. Szóval ilyen, úgymond apróságokon agyalok, h ezek tartanak vissza. Olyan nehéz, de tudom, h lépnem kell:(
2014. ápr. 12. 13:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, ezek valóban apróságok ahhoz képest, hogy boldogtalanok voltatok egymás mellett, és szerinted sehova nem vezet a kapcsolat. Ellehettek még így évekig, de egyszer úgyis szakítás lenne a vége, vagy házasság és válás... Tényleg, 25 évesen, 5 év együttélés után felmerült már valami előrelépés? Házasság, gyerek téma? És te akarsz családot a jövőben? Mert ha igen, és ezt nem vele képzeled el, akkor tényleg minél előbb lépni kellene. A macskák nem tarthatnak vissza (tudom, tudom, hogy az is fontos, de az összképet nézd), és a barátod sem fog éhen halni. Kibírja, ha egy ideig szobát kell bérelnie, rengeteg huszonéves fiatal lakik lakótársakkal (Én is - 25 éves lány vagyok, 2 másik lánnyal együtt bérelünk lakást, 25 ezer/főre kijön mindennel együtt havonta.)
2014. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Neked kell határozottnak maradnod, ha így látod, hogy nincs jövőtök akkor ne erőltessétek. Ülj le vele, beszéljétek meg,hogy ő is fel tudjon készülni, ha nem tudná egyedül fizetni az albit akkor legyen ideje mást néznie, vagy keressen szobatársat mert te ki fogsz költözni. Ez így szerintem vele szemben is fair, de ne húzd túlságosan az időt, ne hagyd ,hogy marasztaljon, mert egyébként sosem lesz vége.
2014. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha azt érzed sehová nem vezet már a kapcsolat mindenképp lépned kell, szerintem hagyd a cicákat nála, gyökeres változtatásra van szükséged mert így nem fogsz kibékülni magaddal sosem. Lépj a boldogságodért.
2014. ápr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek a válaszokat, sokat segítettetek:)
2014. ápr. 12. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!