Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet szakítani valakivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet szakítani valakivel, akibe szerelmesek vagyunk?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a párommal, nagyon szeretem őt, és abban sem kételkedem, hogy ő is szeret engem, de a kapcsolatunk tele van problémákkal, és jelét sem látom annak, hogy neki ez feltűnne vagy keresné a megoldásokat.


Ő még otthon él a családjával, ahol az anyukája jóformán kinyalja a fenekét. Munkahelye nincs jelenleg, mert bármibe belekezd, ha nem tetszik feladja, de mivel ilyen jó dolga van, nem is erőlködik. Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ha válogat, sosem lesz munkája, de nem érti meg - nekem pedig nem tetszik ez a hozzáállás, hisz hosszútávon nem tervezhetek egy olyan emberrel, aki ennyire felelőtlen.


Aztán ott a számítógépfüggősége: képes órákon át lógni a különböző játékokon (wow, CS és társai), még akkor is, ha nála vagyok. Pedig milliószor elmondtam már neki, hogy játssza ki magát, amíg én dolgozok, és mikor vele vagyok, akkor vele foglalkozzon. De még így is kijön, hogy leül egy-egy játékra, amiből aztán újabbak lesznek, vagy ha folyamatosan együtt töltünk két napot, alap, hogy a fél nap azzal megy el, hogy ül és játszik. Még hozzászólni sem lehet ilyenkor.


Ha nálam van, és nincs patolyattisztaság, akkor azonnal beszól, ahelyett, hogy fogná és mondjuk elmosogatna. Na de ha dolgozom, nincs erre mindig időm... sokszor mondja, hogy csak viccből cukkol ezzel, de legalább hatmilliószor elmondtam már neki, hogy szerintem nem vicces. Mégis folytatja.


Egyébként szuper a kapcsolatunk, imádok vele lenni, de még rengeteg ilyen apróság van, amivel megbánt. Pici dolgok, de sok és egyre gyűlik bennem a feszültség emiatt, főleg azért, mert úgy érzem, ha elmondom, hogy mi a bajom, nem érdekli. Vagyis, amikor tudja, hogy megbántott, mindig bocsánatot kér, megölelget, megcsókolgat, vigasztal - de nem változtat. Úgy érzem, hogy egyik fülén bemegy, a másikon meg ki, és én nem hiszem, hogy ezt hosszú távon bírni fogom.


Nem tudom, hogy mit tegyek, mert úgy érzem, hogy engem is lehúz a maga felelőtlen, lusta életmódjával, a nemtörődömségével, az éretlemségével - de szeretem. Kérdezhetitek, hogy mit szeretek benne, de higgyétek el, emellett sok olyan tulajdonsága van, amire felnézek, amit irigylek benne, amit csodálok. Ha nem látom egy napig, már hiányzik, és el sem tudom képelni nélküle az életem... nem tudom, mit csinálnék, ha nem mondhatnám el neki a bajaimat, ha nem bújhatnék hozzá esténként.


Szóval, két lehetőség között őrlődök. Az eszem azt mondja, a saját érdekemben szakítsak vele, a szívem meg azt, hogy boldogtalan leszek nélküle. Főleg, mert tudom,hogy ő is milyen rosszul fogadná a dolgot...


Ti mit tennétek?


2012. okt. 29. 16:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nem sok esélyt látok arra, h ennek lenne normális jövője....
2012. okt. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"Egyébként szuper a kapcsolatunk"

ez nem illik ide, ha végigolvasod amit írtál

2012. okt. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy de az én 26 éves ex barátom is ebben a számítógépes játékokban szenved!Mintha csak én írtam volna ezeket a problémákat az exemről!Mindig azt hittem hogy egyszer megváltozik és jobb lesz minden de a végére aljasabb lett mint valaha!Az ilyen emberek sosem fognak megváltozni!Szerintem jobbat érdemelsz!
2012. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy "egyébként" :) Tehát, mikor nem merülnek el ezek a problémák... alapvetően figyelmes és azzal foglalkozik, hogy nekem jó legyen, de mégis előjönnek ezek a dolgok..
2012. okt. 29. 16:15
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat lemaradt, én 21/L, ő 22/F
2012. okt. 29. 16:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért írtam hogy jobbat érdemelsz!Biztosan szeret téged de nem hozzád illik!És ha 1szer majd el jön az idő hogy már nem fog annyira szeretni téged akkor a maradék jó tulajdonságai is elfog tűnni! :(
2012. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, csak... csak mégis hogy vegyem rá magam arra, hogy kimondjam, szakítok? Egyszer már eldöntöttem, hogy megteszem, de nem ment.
2012. okt. 29. 16:26
 8/12 anonim ***** válasza:
ha az első évben ez van, mi lesz később? de egy szerelmes nőnek hiába magyaráz az ember.. anno nekem is hiába magyaráztak, és igy elment 3 év az életemből, ami a mostani kapcsolatomra is rányomja a bélyegét.... :(
2012. okt. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vannak létminimumok, pl ha én 21 leszek csak akkor várom el a szüleimtől a támogatást ha egyetemre/főiskolára járok. Ha nem jutnék be a felsőoktatásba akkor ellátnám magam ugyanis érettségit technikumot megcsinálom, ha pedig felvesznek akkor 25 évesen kezdem el az önellátást kicsit több kezdő fizetéssel. A lényeg az hogy ha már nem jár iskolába, akkor önellátónak kell lennie valahogy ezt nevelték belém hogy ez a helyes. A másik dolog pedig a párkapcsolat tudja mit kellene tenni de nem teszi, vagyis két lehetőség van az egyik hogy alapból köcsög a másik pedig az hogy nem szeret. Nem szeretem ezt az oldalt mert másoknak csak a véleményét tudod kikérni a döntés mindig a te kezedben van. Én mindig úgy válaszolok hogy nem irányt adok meg hanem csak megpróbálom beindítani a gondolkodást, a feltételvizsgálatot azt hogy átgondold megéri-e ez neked. Remélem segítettem mert ha nem akkor nagyot bonyolítottam ott benn neked.
2012. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is anyámékkal élek, engem is jól eltart a muter, ahhoz képest hogy diplomlás ,két középfokú nyelvvizsgás vagyok, elég munkakerülő is. MErt megtehetem, egyenlőre nem is töröm magam, meg a számomra elképzelt álommeló még várat, ugyanis minden helyegyenlőre betőltött, de ami késik nem múlik. Kicsit tudatalatt szarul érzem azért pont ez miatt magam, mert tudom, ezen egy már évek óta rabszolgázó barátnő azért kiakadna, valahol irígyelné, hogy neki el van véve napi 8 óra az életéből, nekem meg 24 -ből 24 órám van. Ez egy annyira fájó pont az embereknek,hogy még a rózsaszín ködöt is ventillálja kicsit! :)) Nem baj. Jó nekem. Ha ilyesmin kiakad a kedves barátnő, akkor had menjen! Menjen amerre akar. De megérthető. Simán válhat felelősségteljes ember is belőle, meg simán nem is. Helyzet függő inkább, mint jellem. A Számítógépbu-ziságát nagyobb gondnak tartom. Az nem túl nyerő, ha erre építi a szabadidejét.

A helyedben én a következőt tenném: Ha nem vagy annyira párkapcsolat függő, akkor vágd ki a fenébe, mert egy idő után úgyis ki lehet ábrándulni mindenkiből, az idő mindent szépen begyúgyít. Szerelmes örülten meg lehet az ember még több másik helyes emberbe is, mindig jön egy jobb, ezt tapasztaltam. Ha nagyon akarod,hogy legyen valakid, akkor ilyen tartalékjátékosnak jó lesz még egy időre, elszuszogsz vele, amíg nem jön egy sokkal jobb kiállású egyén, aki hiszed,hogy többet fog majd tudni adni neked, és akiben meglátod az igazi férfit! Akkor majd lepasszolod valami barbibabázósnak ezt a gyereket.

2012. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!