Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Iskolában, munkahelyen, chaten, azaz közösségekben a nők miért csak azt az egy (max. Két) férfit veszik észre, akik sármosak, jó megjelenésűek?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ahová bekerülök közösségekbe (iskola, évfolyam, szak, munkahely, üzemrész, chat, fórumok stb.) ezeken a helyeken a nők kimondottan egyetlen férfire vannak ráállva és senki mást észre se vesznek. Minden helyen van egy ilyen úgynevezett alfahím, aki valami tulajdonságából fakadóan kimagaslik a többi "szürke" férfi közül (általában kinézetre), és a nők erre az egy valakire olvadoznak és gyakorlatilag náluk senki más nem jöhet szóba azon az említett férfin kívül.


Az a helyzet hogy mindenhol ebbe a problémába ütközök, így a nőknél ismerkedésre igencsak lecsökkennek az esélyeim. De nemcsak nekem, hanem pl. több jóképű, önmagára adó, igényes, kedves kollégám, iskolatársam is van/volt, akiknek szintén ez volt a problémájuk, hogy labdába se rúghatott a lányoknál, mert mindig volt egy valaki, aki miatt a lányok teljesen meg voltak zavarodva.


Egyéninek tűnik a problémám/problémánk, vagy esetleg más férfiak is tapasztaltak már ilyet a közvetlen környezetükben?


(28/F)


2014. ápr. 18. 12:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség. Lány vagyok, de nem ezt látom a környezetemben. Nálunk az "alfahím" eleve ki is szorult a baráti társaságból, és a viselkedése miatt valahogy egyik lánynak sem jutott eszébe a nyálát csorgatni utána. Azt látom, hogy a lányok a legkülönbözőbb fiúkért vannak oda. Viszont az általában igaz, hogy ha van valaki, aki bejön nekik, akkor másokra nem igazán néznek rá, de nálunk nem csak egy fiú élvezi a lányok figyelmét, sőt ahogy látom, minden fiúra jut lány, aki szívesen vele lenne, csak hát a dolog általában két emberen múlik :)
2014. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

.. na akkor leírom az elmúlt években tapasztaltakat..


Ahová jártam általános iskolába, 4. osztálytól végig volt az évfolyamon egy fiú, aki a legmenőbb legdrágább cuccokban járt, már tizen akárhány évesen tetkója volt, és minden korombeli lány rá volt gerjedve, még az eggyel felettünk lévő osztályokból is voltak lányok, akik olvadoztak utána. A többi fiút észre se vették soha, mert bennünket csak turkálóból öltöztetett az édesanyánk .. Ezek a lányok soha sem néztek rá más fiúkra az iskolában sőt mindenkit fikáztak, aki nem úgy nézett ki, mint az említett alfahím


Gimnáziumban ahová jártam szintén bele botlottam egy helyi menő csávóba, akiért szintén bomlottak a lányok.. full hülye volt a gyerek, egyszer még bukott is, de ő volt a menő, mert 15 évesen dohányzott a folyosón, meg voltak vagány beszólásai és 50 ezer forintos bakancsa volt meg kb ugyanennyi értékű nadrágja. A büfében amikor sorba állt csak látni kellett a lányok tekintetét, megszűnt számukra a világ .. Senkit se vettek észre az iskolából így tkp ők is magukra maradtak meg mi fiúk is


Aztán étteremben, garázsokban, irodában dolgoztam eleinte mint diákmelós majd 8 órába lejelentett munkavállaló.. Kivétel nélkül minden munkahelyen volt egy főnök, egy magasabb poziciójú kolléga, akiért szintén bomlottak a nők, de még az idősebb 30 évesek is, akik egyedülállóak voltak. De csak azért, mert olyan kedves volt ez a férfi velük, figyelmes stb. De más férfiak is kedvesek és figyelmesek voltak ezekkel a nőkkel, mégse vette észre ezeket a másik férfiakat senki, mert volt ez az EGY alfahím.


Aztán elkezdtem az egyetemet. .. hát már gólyatáborban kitűnt a tömegből egyetlen srác, akit vagy 10-15 lány zsongott körbe, és onnantól kezdve ezeket a lányokat semmi nem érdekelte csak hogy mit evett, mit kakált ez az EGY férfi. Senki mást figyelembe se vettek. De csak azért mert például már járt külfödön többször nyaralni, vagy ösztöndíjjal Portugáliában stb.


Szóval csak arra akarok kitérni, hogy a nők felfedeznek valakiben valami jó tulajdonságot (amit mi férfiak is többször beismerünk, hogy igen ez egy vonzó tulajdonság) de ennyi.. Más férfiban is van valami vonzó, valami rokonszenves, a kedvesség, egy tekintet, egy mosoly, vagy tanulmányi eredmények, vagy hajviselet, vagy egy menő ing, bármi. DE NEM! Nem számít, mert létezik EGY alfahím, aki mellett bármit tehetünk, a nők akkor sem figyelnének fel ránk, mert nekik csak ez az EGY számít.

2014. ápr. 18. 12:47
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
Figyu ismetelgetheted ezt az egy alfahim dolgot, es bizonyara akad benne igazsagod is. De picit nekem kifogasnak tunik. Nem all szandekomban megbantani teged, de ha igazad lenne, akkor a vilagon alig egy maroknyi ember elne hazassagban kapcsolatban. Statisztikailag sem lehetseges az elmeleted:) Nem kerdojelezem meg a negativ tapasztalataidat, es igen mindenhol vannak sztar sracok, de az mar kozel sem igaz, h kivetel nelkul minden no csak rajuk gondol. Ez a problemadnak csupan egyik szegmense, mondom ezt anelkul, hogy ismernelek, igy nem feltetlenul relevans a velemenyem.
2014. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
En ilyen problemaval meg csak filmekben talalkoztam de a valo eletben meg soha sem emlitett ilyesmit senki. Nalunk a suliban sincs ilyen persze vannak ott helyes sracok de tobb is es nincs olyan hogy egy valakiert bomladozik a suli egesz leanykara. Jo talalkoztam mar olyannal akiert tobben is odavoltak de az hogy egy egesz kozosseg.. Es pl en lanykent sem szeretem az ilyen pasikat akiket korulzsongnak csak mert van egy tobb tizezer ft-os ruhadarabja vagy valami. Hulyeseg ez az egesz de sajnos az egesz vilag meg van hulyulve. Annyit tudok tanacsolni hogy keress valaki olyat aki tobbet er ezeknel a noknel. ;)
2014. ápr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Azt kérdezted, hogy más is ezt látja-e a környezetében. Én nem, és éppen ezért nem tudok mást írni. A hülyeség biztos túlzás volt. A lényeg az, hogy sajnálom, hogy te így megjártad, de hidd el, hogy nem mindenhol ez megy. Lehet, hogy szimplán te kerültél be egy rossz spirálba, és talán egy gyökeres környezetváltás lenne az, ami segíthetne, hogy máshogy lásd a dolgokat :)
2014. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

#13:


szia.. valójában én is először úgy ítéltem meg, hogy ez csak egy egyszerű kifogás, egy magyarázat. De nem!! Sajnos száraz tények, száraz keserű tapasztalat. Minden esetben azt tapasztalom, hogy hiába vagyunk kedvesek, megértőek, viccesek, jó megjelenésűek egy adott közösségen belül, teljesen hatástalan, mert ezek a lányok "foglaltak", azaz 99% hogy EGY férfiért bomladoznak. Egyébként sokkal szivesebben nyiltabban tudunk beszélgetni olyan lányokkal, akiknek már van barátjuk. Ők teljesen más felfogásúak, és nem ennyire elfogultak, nincsenek ennyire elvakulva.. mint azok a lányok, akik mind egyedülállók és reménytelenül "szerelmesek" mindannyian egy azaz EGY macsóba

2014. ápr. 18. 13:05
 17/23 anonim ***** válasza:
Igaz en 32 eves vagyok, hazas. A multban pedig volt alfa parom es akadt csendes zseni vagy sportguzu is:) Summa summarum ha ugy tetszik elo peldaja vagyok a mindenki egy pasit imad kategoriadnak. Egyebkent egy tanacsom lenne, ha ilyen szerencsetlen kozegbe kerultel, ismerkedj mashol. En jogaszkent mindenkeppen az okosabb nok korebe sorolom magam, es kulsoleg sincs mit szegyellnem. Ennek ellenere a ferjemre a neten talaltam ra, ha ciki ha nem. Szoval hajra:)
2014. ápr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Jaj kimaradt a mondatombol a megcafol szo:) 13, 17- es:)
2014. ápr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 PearlDiver ***** válasza:
76%

Azért őt veszik észre, mert az ösztöneik az erős/macsó/alfa férfiak felé irányítják őket. Ez még a kőkorszakból maradt, amikor így tudták fenntartani a génállományukat.

Értelmesebb nők nem így keresnek párt, szerintem őket meg te nem veszed észre!

És ha ennyire zavarnak a sztár férfiak, menj és küzdj meg a pozícióért, ne a gyakorin siránkozz ;)

2014. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mert felszínesek. 'Nuff said.
2014. ápr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!