Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy a barátom így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy a barátom így viselkedik, ha az összeköltözés a téma? Miért ilyen velem olyankor?

Figyelt kérdés

Huszonévesek vagyunk, 4 éve vagyunk együtt. Úgy jöttem össze vele hogy "földönfutó" volt, én jó anyagi körülmények között éltem. Mikor munkát keresett segítettem, támogattam, megírtam neki még az önéletrajzát is, nagyon örültünk mikor felvették. Azóta eltelt ez a 4 év és fordult a kocka; jelenleg én vagyok munkanélküli, ő pedig bruttó 200 ezer forint körül keres havonta +cafeteria.


Össze szeretnénk költözni, de ha feljön ez a téma olyan furcsán viselkedik. Gondolok itt olyanra, hogy pl egyszer "beszólt" nekem, semmi pénzem nem fog maradni nekem minimálbérrel. Merthogy ha egy 50 ezres albiba összeköltözünk (olcsóbb nem nagyon van), hogy akkor az a pénz el is megy csak a lakbér+rezsire és pénz nélkül maradok. Én meg erre visszakérdeztem, hogy és mi van az ő pénzével? Vagy külön kasszán leszünk? Mert én azt nem akarom. Jaaa, nem, nem, csak tudjam.


Nem tudom hova tenni ezt, mert amúgy meg bármit kiejtek a számon vagy csak megtetszik valami, azt meg is veszi nekem, jó érzéssel adja oda az ajándékokat. Lehet ez azért van mert egyke fiúként nőtt fel és nem megszokott neki hogy osztozkodni kell?


2014. ápr. 22. 21:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
undorító,halátlan.
2014. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 CptTomato ***** válasza:

Lehettek külön kasszán de az albi felét akkor is neki kell fizetni ha oda költözik....

És mondd meg h szedje össze magát mert per pill egy idióta...


F/27

2014. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
az egykék mindig önzők. hidd el.
2014. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Amit ő keres meg, az az ő pénze, te meg nem kötelezheted a közös kasszára (ami egy baromság úgyis). A minimálbér után meg tényleg nem fog sok pénzed maradni akkor sem, ha közösen fizetitek a lakbért, ezen nem értem, mi volt a beszólás. Ha neki marad több pénze, akkor majd ő fizeti a kaját, mert az kell attól függetlenül is hogy neked nem futja rá, de ha el akarsz járkálni bulikázni meg új ruhákat akarsz minden héten (azon kívül, hogy amúgy ahogy írod, össze-vissza vesz neked mindent amit akarsz), akkor keress jobban fizető állást.
2014. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
4- van olyan hogy egyszer az egyik félnek van jó állása, jó keresete, a másik épp padlón van és aki épp padlón van annak nagyon rosszulesik, hogy igy megmondják neki. Mindenki azon van, hogy találjon munkahelyet, jó keresete legyen stb.. csak sajnos sokszor rajtunk kivülálló okok miatt nem sikerül, de általában szokott változni a helyzet. Én biztos nem vágnám senkinek a fejéhez, ha épp nincs munkája, jó keresete, akkor inkább támogatnám lelkileg és anyagilag is.
2014. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5ösnek van igaza. Jó hát Ágnes még egyetemista, őt is eltartják, vagy ha nem is, biztosan segítik anyagilag. Ő könnyen beszél. Az ötösnek nagy szíve van én is így vélekedek,.
2014. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Nem bulizok, cigizni se cigizünk meg semmi ilyen, nagyon NAGYON maximum egy hónapban 1x meglepem magam egy csomag gumimacival nasizni és ennyi, de az sem törvényszerű.


Na én meg a külön kasszát tartom baromságnak. Ha én keresnék többet, akkor is ez lenne a véleményem. Ha már KÖZÖS jövőt szeretnénk, akkor ne kelljen már számlázgatni meg hepciáskodni hogy "ez az én pénzemből van".

2014. ápr. 22. 22:04
 8/20 A kérdező kommentje:
Legalábbis én úgy vagyok vele hogy a közös pénzből fizessünk csekket, háztartási dolgokat, ennivalót, szükséges dolgokat, stb. Ha bármelyikünk részéről felmerül egy nagyobb kiadás, akkor azt közösen megbeszéljük, hogy hogyan is állunk anyagilag és ha belefér, akkor megvesszük, ha nem, akkor pedig egy másik időpontban lesz megvéve.
2014. ápr. 22. 22:11
 9/20 anonim ***** válasza:

A közös jövőnek nem feltétlenül kell közös vagyont jelentenie.


A közös dolgok persze legyenek közösen fizetve - eddig oké. Bár én azt is fele - fele arányban fizetném, nem egy nagy közös kasszából, vagy ha nagy az eltérés a fizetések között, akkor fizetésekkel egyenesen arányosan (egyelőre úgy néz ki, nekem lesz jóval több fizetésem). Nekem nem baj, ha akkor többet kell az én pénzemből ilyesmire költeni. Viszont maradjon mindenkinek saját pénze amit bármikor arra költ amire akar. Pl. ha bekattanok és akarok egy nagyobb kalitkát a madaraimnak 100 ezer forintért, akkor ne kelljen már a másikkal konzultálnom, eldöntöm egyedül, belefér-e ez nekem most, vagy sem. Illetve a barátom szintén arra költi a megmaradt pénzét majd amire akarja, én nem akarok helyette dönteni, hogy szerintem belefér-e az neki vagy sem.


A közös kasszával oda az anyagi szabadság. Nem te rendelkezel a pénzeddel, vagyis nem csinálhatsz vele csak úgy azt amit akarsz - pedig annyi év szívás után a felnőttkornak ez lenne a lényege.

2014. ápr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én is ugy képzelem el, hogy ha már együttélek valakivel akkor betesszük a közösbe mind a ketten a keresetünket és utána megbeszéljük mikor mire költsünk. Ettől még költhetünk az én hobbimra is és a pároméra is, ha van rá keret.Hosszabb távon nem müködik ez a különkassza, max.ha annyira nagy a bevétel, hogy nem számit a pénz, nem kel beosztani.
2014. ápr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!