Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Létezik olyan, hogy kapcsolatf...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezik olyan, hogy kapcsolatfüggő egy ember?

Figyelt kérdés

Szóval én egy éve és pár hónapja vagyok együtt a barátommal, előtte még nem volt senkim. Sokat megbánt és egyszerűen nem illünk egymáshoz, nagyon gyerekes a felfogása és mindig azért ordít le szinte, mert közös programokat akarok szervezni. A a barátaim és a családom ki van akadva, hogy még vele vagyok és hogy hagyhatok neki 1-2 dolgot. Azt mondta a barátom, hogy ő már kiélte magát szexuálisan és kibulizta magát, azért nem jó vele a szex és azért nem akar velem programokat csinálni. Amikor velem van, akkor tökre aranyos és rendes, hozzátenném, hogy számítógépfüggő, el alig megy valahova, tudom, hogy nem csal meg és hogy szeret. Nincs effelől kétségem. Egyszerűen unalmas vele lenni és szükségem lenne arra, hogy kimutassa, fontos vagyok neki és hogy szeret, de erre az együtt eltöltött időben nem sok példát tudnék felhozni. A pénzt elherdálja csak magára, önző, apróságokat is alig kapok tőle. Ha nem találkozunk 1-2 hétig, azt is könnyedén veszi, írja, hogy hiányzok, de hogy lásson, azért már nem töri magát. Nekem hiányzik az, hogy szeressenek :( És sajnos nem kapom meg tőle... Egyszer már szakítottunk nem rég, de megint összeboronálódtunk, addig is buliztam, a családdal voltam, de.... nem bírtam. Neki kényelmes, mert minden tőlem telhetőt megteszek, hogy jól érezze magát. Kapcsolatfüggő lennék? Egyáltalán van ilyen? Hogy lehetne ebből kikeveredni? Szeretném végleg lezárni Vele, de nem tudom... Hogyan vehetném rá magam? :( Menjek el pszichológushoz?

25L 27F



2014. máj. 2. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen és nem kapcsolat, hanem társfüggőnek hívják. Igen, menj el pszichológushoz, ha tudsz.
2014. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Te szereted ő meg nem. Te teszel a kapcsolat ért ő meg nem. Te próbálod helyre hozni ő nem. Te meg akarsz felelni neki ő nem. Másnál, más fickónál más lenne a helyzet. Döntsd el te. De szerintem vagy gyerek lesz vagy szét mentek egy idő után. Az ember ennél többet akar egy kapcsolattól. Szerintem.
2014. máj. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Éppen ez az, hogy a döntés az enyém, de képtelen vagyok a jó döntésre, magyarul a szakításra és hogy egyedül legyek... :S
2014. máj. 2. 14:40
 4/17 anonim ***** válasza:
hát.. igen. ezek alapján tényleg nem éppen a legjobban hozzád illő embert fogtad ki. rossz az amikor nem érzed hogy szeretnének. 25 évesen még nem szaladt el semmilyen idő feletted hogy azon kéne aggódnod hogy egyedül maradsz, szóval ... vagy megváltozik érted, vagy ennek hosszú távon nincs boldog jövője.
2014. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs, de hogy szakadhatnék ebből ki? Tudom, szakítok, de félek..
2014. máj. 2. 14:55
 6/17 anonim ***** válasza:

Már írtam. Menj pszichológushoz. Önértékelési zavarod van (szerintem), meg kell tanulnod egyedül is jól érezni magad.


Te gyakorlatilag attól félsz, hogy ha őt elhagyod, örökre egyedül maradsz és nem érzed úgy, hogy egyedül teljes ember tudnál lenni... pedig dehogy nem, csak erre még rá kéne jönnöd...

2014. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Rendben, elmegyek és remélem sikerül! Köszönöm! :)
2014. máj. 2. 14:59
 8/17 PearlDiver ***** válasza:

Igen, pszichológus, de szerintem ha van igazán közeli jó barátod, akkor ő is a segítségedre tud lenni a szakítás feldolgozásában.

Hajrá, szurkolok hogy meg tudd hozni a döntést!

24F

2014. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. máj. 2. 15:39
 10/17 kolosszus22 ***** válasza:

Mitől érzed azt, hogy szeretnek?

Egyébként nem mondom, hogy nem hibás a barátod, de valamilyen szinten az is benne van, hogy elég későn kezdtél úgymond "pasizni", gyakorlatilag ő az első, tehát már majdnem 24 voltál mikor összejöttél vele, ő meg elmondása szerint kiélte magát, te meg még most mennél bele egy rakás ismeretlen dologba (ha te is túl lennél már pár kapcsolaton nem látnád olyan szörnyűnek a helyzeted), ebben a korosztályban már egyre több magát kiélt fickóval fogsz összetalálkozni.

Nyilván nem látok bele a kapcsolatotokba, de ha a törődés neked az, hogy bulizni járjon veled, illetve kapj tőle a dolgokat az is fura azért. A szex részt meg nem értem: Azért nem jó vele a szex, mert ő már kiélte magát? Ez mondjuk hatalmas baromság. Szerintem is jobb lenne nektek külön, mert mindkettőtöknek van még mit tanulni bőven.

27F

2014. máj. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!