Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párotokkal/házastársatokkal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotokkal/házastársatokkal hogyan oldjátok meg a kötségeiteket?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mi pl. együtt élünk és a rezsit felezzük, a kaját ha rendelünk magunknak fizetjük, étteremben mki fizeti a sajátját, ha szórakozni megyünk akkor is a sajátunkat fizetjük és annyit teszünk félre, amennyi megmarad külön-külön.


Ti is így csináljátok? Illetve házasság után is így marad/maradt?


Én nem tervezek változtatni házasság után sem.


2014. máj. 4. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában azért összeköltözés és komolyabb együttéléskor már elgondolkozik az ember a közös kasszán, viszont ez ugye azt jelenti, hogy nem vásárolhat meg egyikőtök meg semmit csakúgy megbeszélés nélkül, és leginkább akkor működik ha mindketten kerestek. A mindenki fizeti a saját kiadásait eléggé furán hangzik ha már együtt éltek.
2014. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hónap elején az összes pénzünket levesszük, és egy helyre tesszük (függetlenül attól, hogy melyikünk épp mennyit keres vagy nem keres, volt már minden félre helyzet). Ebből először kifizetjük a számlákat, félretesszük a pénzt az előre tudott, fix. kiadásokra, illetve a magán nyugdíjunkat és a biztosításunkat is befizetjük. Mivel az étrendünk elég régóta kiegyensúlyozott (soha nem rendelünk, én imádok főzni), hó elején elég pontosan félre tudjuk tenni a kosztpénzt, illetve a háztartásra (tisztálkodószerek, tisztítószerek) szánt pénzt. Ezen felül van egy kirándulásra/szórakozásra szánt keret, ezt is félretesszük. Ha nincs extra kiadás a hónapban, akkor a maradékot félretesszük (takarékszámla).

Ez már régóta így van nálunk, házasságkötésünk előtt is közös kasszán voltunk.

2014. máj. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha az egyik fél pl. sokkal többet keres, többet is szeretne félretenni, amiből lecseréli az autót, a hobbijára költi stb. A másk fél inkább későbbi időkre gyűjt, stb. Én pl. sokat költök kajára, ő dohányzik, én nem. Nekem rengetek kütyüm van, ő mást gyűjt. Szerintem ez így korrekt. Vagy rosszul látom?
2014. máj. 4. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a korrekt, ami mindkettőtöknek megfelel hosszú távon. Nincsenek ezek a szabályok kőbe vésve.
2014. máj. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!