Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan hozzam vissza 10 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hozzam vissza 10 éves kapcsolatunkba a tüzet?

Figyelt kérdés
10éve vagyunk együtt, van két gyerekünk, házunk autónk. Dolgozunk szóval megy a mókuskerék. De sajnos iszonyatosan lapos a kapcsolatunk. nem tudom mikor nevettünk együtt egy jót. Mindig csak a gondok a téma. Ő hazajön elmeséli nekem az egész napos munkahelyi gyötrelmeket, én pár szóval el tudom mesélni hogy velem mi történt. Azért csak pár szóval mert ilyenkor a páromból dől a szó, nem lehet lelőni. Tudom hogy kell neki hogy meghallgassam de most már lassan unom. Sosem tudok kibontakozni mellette és elmondani amit én is szeretnék. Az együttlétek is olyan unalmasak mindig minden ugyanúgy történik. El vagyunk lelkileg és fizikailag is fáradva. Nekem úgy érzem nincs erőm kedveskedni incselkedni ahhoz hogy végre valami változzon. Hogy legalább más pózban csinálnánk. Simizések ölelések nagyon ritkák, és azt is inkább én csinálom. Nagy kaland hogy két hónapja kb szóltam érte és így reggelente kapok puszit mikor ő megy dolgozni. Tudtok adni jó tippeket amik egy kicsit felpörgetnének minket? Megnéztük a Szex az ex után c. filmet, az úgy elég jó alaphangulatot csinált. De mostanság nincs idő filmet nézni, kettesben lenni mert folyton túlórázik, meg havernak segít. Este meg fáradtan hazaesik, hétvégén én meg mindig be vagyok osztva, így kizárt hogy lenne egy normális hétvégénk. gondoltam h el kellene kettesben mennünk valahova egy hétvégére, de az meg nem tetszik neki mert hogy majd a munkahelyén ba..ogatni fogják azért hogy nem vitte a gyerekeket és hogy milyen apuka is...
2014. máj. 28. 11:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Erre még tippem sincs
2014. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Úgyis jön a nyár, a gyerekeket el lehet passzolni a nagyszülőkhöz nyaralni egy hétvégére ti pedig mehettek, ahová csak akartok és még a férjedet se fogják csesztetni.
2014. máj. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A nagyszülők azért vannak, hogy ők vigyázzanak a gyerekekre, amikor a szülők kettesben akarnak lenni.


Egy ágyban alszotok egyébként?

2014. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
majd prométheusz visszahozza nektek
2014. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Nos megpróbálok jól válaszolni, legalábbis olyan szempontok alapján, ami nálunk működik egy ideje, félig öntudatlanul, félig tudatosan.


Először is amiben vagytok rettentő sok párt érint. A kapcsolatokat az idő és a mókuskerék őrli fel, 10-15-20-...n év alatt. Ezt persze egyikünk sem gondolja, az elején a rózsaszín köd elég nagy :) Ez a legnagyobb buktató a kapcsolatokban egyébként.

A probléma két fő oka, hogy 1. Rettentő kimerültek vagytok 2. Az időbeszotás, és energiaszint nem engedi meg, hogy magatokkal, és egymással törődjetek. (csak magatokkal törődni is legalább annyira fontos mint a másikkal)

- Mindenképpen súlyos határvonalat kell húzni. Visszavenni a hajtás üteméből, mértékéből. Meg kell tanulni nemet mondani! A gyereknek ,a családnak, a főnöknek, és néha a másiknak is.

Egyszerű példa: Mi otthon egész egyszerűen nem vagyunk hajlandó munkával foglalkozni. Elmesélni lehet, de foglalkozni vele nem. Ha épp nem érünk rá, vagy más a terv, kizárt dolog, hogy a család bármely tagjával foglalkozzunk. Nem érdekel, hogy sütit sütött, majd átmegyek érte máskor, nem érdekel, hogy bevásárolt, nem érdekel hogy épp csak beszélgetni akar. Mi éppen mást csinálunk. Szóval nemet kell mondani.

A gyerkőcök nyilván más eset. Nem tudjuk mekkorák. Jó ötlet ilyenkor nyáron táborba adni, vagy ahoyg hugomék csinálják vetésforgóban amikro tudják "lepasszolják" nagymamáknak, akik alig várják, hogy unokázzanak. Ők pedig egyszerűen elhúznak hegyalja fesztiválra, egy hétvégére a telekre, moziba, stb...

Tudatosan húzzatok határvonalat, hogyan is "rajzoljátok körbe" a ti saját körötöket ami szent, és tabu. Oda be soha senki. Se munka, se család, se senki.

Egyszóval átütemezve az életeteket amikor megvan a mozgástér akkor azt meg megtölteni.

Ha lehetne én recepre felírnám a két hetente sörözést a haverokkal/barátnőkkel csipogást. Azt mondom, hogy ha van hobbitok akkor azzal is foglalkozzatok. Egyedül is el lehet menni egy műszakoi boltba venni valami kis bizb*szt, vagy beülni a kozmetikushoz, fodrászhoz,kocogni a barátnővel, valami kis mozgást csinálni, pl: úszni vagy hasonló. (a mozgás a szenvedélynek nagyon jót tesz ;) ) Egyenként is mozduljatok ki otthonról. (kisimítja az agyat) És utána a fenn maradó időben (lehet ügyelni a fele-fele arányra, jót fog tenni) közös program.

Ha gyerekek lepasszolva hétvégére, akkor egy kirándulást csinálni. Csak ketten. Elmenni ide vagy oda, csak ketten. Moziba, szinházba, itt a nyár, tessék beugrani egy strandra pancsolni egy délutánt, kimenni a kertbe egyet közösen kertészkedni. Egymás jelenléte kisimult környezetben a lényeg. (a tevőleges "csinálunk valamit" az csak az ürügy ilyenkor, hogy nevén lehessen nevezni a programot :) )

Ez mindkettőtök részéről határozott, és tudatos életviteli átszervezést igényel.

Tudom, hogy rám fogsz zúdítani 1000 érvet, hogy "igen de". Csak sajnos ez kifogás, és nyugodtan ráírhatjátok majd a válási papírokra: elváltak, mert "igen de".

2014. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dowd ! Minden elismerésem ... ;-) ! :-))
2014. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)
2014. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Dowd tőlem is megy a dícséret, ennyi jó tanács, akár pénzért is csinálhatnád :-)
2014. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
:DDDDDD Lehet, hogy azt kéne :D mostantól minden hozzászólásom 1usd paypal-al :DDDDDDDDDDDD
2014. máj. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Down ! Nagyon jó rálátásod van a helyzetek kezelésére .Nem szoktam pasiknak bókolni ,de így van ... tetszik ahogy segíteni próbálsz az embereknek .Az meg ,hogy sokan nem látják meg a szavaid mögött (pl .A 20 éves lány,aki félrelépett -topic) a segítő szándékot .. ne szegje kedved .
2014. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!