Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogtalan, hogy bántom emiatt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogtalan, hogy bántom emiatt? Vagy nekem van igazam, és változtatnia kéne?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyunk együtt a barátommal. Nagyon szeretjük egymást, de van egy óriási gond.


Ő egyetemista, gépészmérnöknek tanul, minden idejét elveszi az egyetem. Emiatt szinte egyáltalán nem tudunk találkozni, csak akkor, ha valami összejövetel van (ballagás, közös vacsora a családjával, amire meghívnak, baráti összejövetel), ahol ugyebár nem vagyunk kettesben, körülvesznek az emberek. Ez engem nagyon zavar, én kettesben szeretnék vele lenni, de nincs erre ideje.


Nem tudom megérteni azt, hogy csak 3-4 hetente találkozunk egy-egy napokra, mert tanulnia kell az egész szorgalmi időszakban. Ő azt mondja, értsem meg, nagy a teljesítménykényszere, plusz tényleg semmi ideje, én meg azt mondom, hogy tudna rám időt szakítani, ha akarna.


A családjával, barátaival sem találkozik, már más is sértődött rá meg emiatt, hogy nincs ideje. Én is sokat piszkálom, feszült vagyok, hiányzik, semmi ideje, beszélgetni sem tudunk rendesen, mondanivalója sincs, mivel egész nap tanul, a hét minden napján.


Nekem nagyon hiányzik, és vele akarok lenni, szeretném, ha változtatna. Ő viszont azt mondja, hogy nem tud. Szeretne áthívni magához, de mindig eszébe jut, hogy tanulni, tanulni.


De akkor minek kelletem neki??? 5 év még mire végez az egyetemmel, én azt nem fogom kibírni, hogy csak nyáron lesz rám ideje, mert a szorgalmi időszakban, szeptembertől júliusig tanul és csak tanul.


Megbeszélni ezt az egészet még nem tudtuk, már mondtam neki, mi a problémám, de személyesen szeretnénk megvitatni, közösen, de mivel soha semmi ideje, ezért nem tudtuk még tisztázni, mert nem tudunk személyesen valami nyugodt helyen, kettesben találkozni.


Mondtam neki, hogy ha ennyire nincs rám ideje, akkor hagyjuk egymást békén.


Mégis mit tegyek? Legyek megértőbb, és várjak rá? Erre már azért nem vagyok képes, mert hónapokon keresztül égtem a vágytól, hogy vele legyek, és semmi, nincs ideje sosem rám, igaz másra sem.

Vagy inkább neki kéne változtatnia? Erre pedig nem lenne képes, mivel kemény szak, ahová jár, és óriási a teljesítménykényszere.


Szakítsunk? Mi lenne a jó döntés szerintetek?


21/L



2014. máj. 29. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer a barátnőm mondta azt, hogy mindenki arra tud időt szánni amire akar. Sajnálom de talán nem vagy fontos neki. Miért ne lehetne a tanulásban is 1 óra szünetet hagyni akár? Olyan nincs, hogy 0-24ben tanul valaki.

Egyáltalán nem jogtalan amit csinálsz. Nem párkapcsolat az, amiben a Te igényeid egy kicsit sem tudnak érvényesülni.

A közös beszélgetés után majd meg látjátok mi lesz ebből. Sok sikert kishölgy

2014. máj. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, közösen szeretnénk megbeszélni, és az ő véleményére is kíváncsi vagyok.


Egyébként távkapcsolatban élünk, kb. másfél óra tömegközlekedéssel, és ott vagyok nála, ha neki nem lenne ideje kimozdulni. Mondtam neki, hogy simán elutazgatnék hozzá, de akkor is azt mondja, hogy nincs ideje, meg fölösleges áthívnia pár órára délután, mert több lenne az út. Mondtam neki, hogy nem érdekel, de akkor is tartja magát ahhoz, hogy nem hív akkor sem át magához, ha van pár szabad órája. Pedig tényleg nem áthidalhatatlan távolság. :(

2014. máj. 29. 17:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hányadikos az egyetemen?? Csak mert az én uncsitesóm is oda jár (ugyan arra a szakra) és azért van ideje...

Eleve neki se tesz jót ha csak tanul. Az ilyen emberek teljesen megőrülnek (tudósok is mondták, meg persze az "alanyok" is)

Ha nem érti meg akkor szakíts vele! Nem létezik, hogy egy héten legalább 1x kettesben legyél vele.

2014. máj. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg nem vagy számára fontos, és ez nem kapcsolat, de mégcsak nem is baráti a dolog...Maximum valami haver vagy számára, akire néha méltóztatik 1órát szánni...


Szerintem megoldani csak úgy lehet, ha végre szakítasz vele és keresel olyan párt,aki hozzád illik és kimutatja azt, hogy fontos vagy neki és szívesen van veled.

2014. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most másodéves. Még hátra van 2 év alapképzés (csúszott tárgyakkal), és 3 éves mesterképzésre szeretne jelentkezni.
2014. máj. 29. 17:50
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Az embernek arra van ideje, amire időt szakít, ez sajnos tök igaz...

Nagyon fiatal vagy még, ne kösd le magad. A legszebb éveidet ne "pazarold" el rá. Sajnos a kapcsolatok ilyenkor nagyon képlékenyek, nem érdemes sokat "várni".

Lehet, hogy idővel "benő a feje lágya", de ez mikor lesz? Nem tudhatod. Ne áldozd fel magad senkiért. Ha valami nem jó neked, lépj tovább. Az élet ehhez túl rövid.

A szerelem is elmúlik, nem tart örökké... Engedd el békében, barátsággal, heverd ki, amíg jól esik, és élj, szeress valakit, aki viszontszeret.

kortárs, l

2014. máj. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, h hetente 1-2 órája sincs rád. Ilyen nincs. Tuti, h nem csak tanul reggeltől estig, biztos vagyok benne h kockul is vagy filmet néz mellette.

Ha ráadásul ugyanabban a városban laktok akkor tuti, h ferdít a srác.

2014. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Elmondása szerint minden nap reggel 7-től este 6-7-ig tanul a vizsgaidőszakban. Szorgalmi időszakban meg szintúgy, csak akkor ugye órákra is jár. Ja, és dolgozik is időnként, éjszakai pár órás melót.

Nem lakunk ugyanabban a városban, de mint mondtam, másfél óra, amit én ezer örömmel beáldoznék...

2014. máj. 29. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ennyit tanul, de akkor marhára nem jól csinálja. Az én egyetememen is van gépészmérnöki kar és bizony pár pasim is oda járt, de eggyik se tanult fele ennyit sem. Nincs is olyan sok elméleti tanulnivaló, inkább a rajzokkal jegyzőkönyvekkel ment el sok idő. Viszont rám mindegyik talált minimum 2 naponta de inkább napnta találkoztunk.

Amúgy 3 év a bsc- képzés Msc-re meg külön kell felvételizni aboszolút nem biztos hogy maradhat. A másik meg a teljesítménykényszere ezt neki kell kezelnie nem neked tolerálni. Amit csinál az minden csak nem jó. Ha így kell tanulnia azt ami másnak pár óra, akkor gond van vele. Mániákus szinte, én biztos nem várnék rá de ezt neked kell tudnod kérdező.

A másik hogy főleg gépészekkel és műszakisokkal töltötem a szabadidőm egyetemen de ők többet ittak mint tanultak. Egyetemen pont ott az ideje a szórakozásnak meg abulizásnak ez amit a párod csinál ostobaság és sehova nem vezet, úgyhogy vagy kattant kicsit akkor azért menekülj vagy nem vagy fontos neki akkor meg azért hagyd.

2014. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van egy fiú, akit nem régen ismertem meg, /másfél hónapja/ ő is gépészmérnöknek tanul a fővárosban és messze vidéken lakik. Jól tanul. Ahol én lakom, kb. 1 órás vonatút tőle. Eddig folyamatosan vizsgára készült és vizsgázott, de már 4 közös programunk volt, hamarosan lesz az 5. Mindennap keressük egymást és beszélgetünk. Érdeklődünk egymás iránt, de toleráljuk a másik elfoglaltságát.

Tehát: ő nem akar tőled semmit, nem érdekled és ez nem is fog változni. Szakítsd meg a kapcsolatot vele, a saját érdekedben.

2014. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!