Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogtalan, hogy bántom emiatt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogtalan, hogy bántom emiatt? Vagy nekem van igazam, és változtatnia kéne?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve vagyunk együtt a barátommal. Nagyon szeretjük egymást, de van egy óriási gond.


Ő egyetemista, gépészmérnöknek tanul, minden idejét elveszi az egyetem. Emiatt szinte egyáltalán nem tudunk találkozni, csak akkor, ha valami összejövetel van (ballagás, közös vacsora a családjával, amire meghívnak, baráti összejövetel), ahol ugyebár nem vagyunk kettesben, körülvesznek az emberek. Ez engem nagyon zavar, én kettesben szeretnék vele lenni, de nincs erre ideje.


Nem tudom megérteni azt, hogy csak 3-4 hetente találkozunk egy-egy napokra, mert tanulnia kell az egész szorgalmi időszakban. Ő azt mondja, értsem meg, nagy a teljesítménykényszere, plusz tényleg semmi ideje, én meg azt mondom, hogy tudna rám időt szakítani, ha akarna.


A családjával, barátaival sem találkozik, már más is sértődött rá meg emiatt, hogy nincs ideje. Én is sokat piszkálom, feszült vagyok, hiányzik, semmi ideje, beszélgetni sem tudunk rendesen, mondanivalója sincs, mivel egész nap tanul, a hét minden napján.


Nekem nagyon hiányzik, és vele akarok lenni, szeretném, ha változtatna. Ő viszont azt mondja, hogy nem tud. Szeretne áthívni magához, de mindig eszébe jut, hogy tanulni, tanulni.


De akkor minek kelletem neki??? 5 év még mire végez az egyetemmel, én azt nem fogom kibírni, hogy csak nyáron lesz rám ideje, mert a szorgalmi időszakban, szeptembertől júliusig tanul és csak tanul.


Megbeszélni ezt az egészet még nem tudtuk, már mondtam neki, mi a problémám, de személyesen szeretnénk megvitatni, közösen, de mivel soha semmi ideje, ezért nem tudtuk még tisztázni, mert nem tudunk személyesen valami nyugodt helyen, kettesben találkozni.


Mondtam neki, hogy ha ennyire nincs rám ideje, akkor hagyjuk egymást békén.


Mégis mit tegyek? Legyek megértőbb, és várjak rá? Erre már azért nem vagyok képes, mert hónapokon keresztül égtem a vágytól, hogy vele legyek, és semmi, nincs ideje sosem rám, igaz másra sem.

Vagy inkább neki kéne változtatnia? Erre pedig nem lenne képes, mivel kemény szak, ahová jár, és óriási a teljesítménykényszere.


Szakítsunk? Mi lenne a jó döntés szerintetek?


21/L



2014. máj. 29. 17:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A barátom bioszra jár, én orvostanhallgató vagyok. Mindkettőnket lefoglal a vizsgaidőszak, ennek ellenére hetente egyszer találkozunk így is. (Szorgalmi alatt többször.)

Mi is több, mint egy óra távolságra lakunk, ráadásul mindketten szülőkkel, akik ha azt látják, hogy hanyagoljuk a tanulmányainkat, azért szóváteszik. Szerintem sincs olyan, hogy valaki 0/24-ben tanul, mi sem tesszük ezt orvosin. Egy mérnökszak nem hiszem, hogy időigényesebb lenne.

Sajnos kifogás-szaga van a dolognak. Egy komoly beszélgetés mindenképpen elkél.

21/L

2014. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!