Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitől lehet egy kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől lehet egy kapcsolat hosszú és komoly?

Figyelt kérdés

2014. jún. 2. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Eleinte sokmindentől lehet az, aztán ez változhat is.
2014. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Többféle dologtól lehet egy kapcsolat hosszú és komoly..

Lehet például egy uralkodó, féltékeny típusú férfi és egy törékeny, félénk nő kapcsolata is komoly és hosszú...

Bár gondolom nem erre gondoltál.

Egy kapcsolat mélysége és tartalma inkább ami fontos lehet és nem a komolysága vagy épp az, hogy mennyi ideig tartott.

Mitől lehet egy kapcsolat komoly (mély)?

Vagy mitől lehet hosszú (tartós)egy kapcsolat?

Amennyiben egy kapcsolat csak testi szinten működik, az nem lesz túl tartós.Az ember nem egy tárgy amit csak úgy használhatsz és előbb utóbb mindenki érzi ezt, aki egy kicsit is több lehetőséget érez önmagában.Aki valaha is volt szerelmes, az előbb vagy utóbb mindig többre fog vágyni egy kizárólag csak szexuális kapcsolatnál.

Tehát egy csak szexen alapuló kapcsolat, bár lehet szabad és vidám, de nem valószínű, hogy tartós lesz.

Egy szerelmes pár szexuális kapcsolata, sokkal tisztelettelibb és így tartósabb is lehet maga a kapcsolat.

A lényeg az, hogy az embernek előbb önmagában kell felfedeznie azt, ami azután egy tartós kapcsolat alapja lehet.

Előbb önmagadat kell szeretned és tisztelned ahhoz, hogy képes legyél teljes szívedből tisztelni és szeretni szerelmedet.

Előbb az ember biológiáját, energetkikai működését kell megértened ahhoz, hogy oda tudj figyelni párod különböző hangulataira, hogy ebből kifolyólag ne legyenek félreértések, problémák..

Egy tartós és mély kapcsolathoz, ami még izgalmas is, szükség van elvonatkoztatásra, megértésre, önbizalomra, önmagadra, komolytalanságra, arra, hogy a szexuális együttléteket csupán játékként éld meg, tiszteletre,és a párodban kialakult világ és hozzáállás teljes elfogadására megértésére, a múlt teljes elfeledésére.

2014. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A múlt teljes elfedése? Ezzel nem értek egyet... ha van egy vita, ugyanaz a szituáció szinte csak más környezetben és szükség van a múltbeli érvelésre, akkor ezt hagyjuk el, ha másképpen nem is tudunk érvényesülni? Például engem majdnem megcsaltak kb. egy éve, ugyanaz a barátom maradt, de soha nem tudom Neki ezt elfelejteni... A múltat nem lehet csak úgy kitörölni! Amikor velem összejött, az exén siránkozott, de én elfelejtettem vele... számított neki is a múlt akkor! Bár már szó sincs a volt barátnőről már, de nem fogja elfelejteni, hogy amikor Vele volt, akkor mit érzett és hogy, mint volt és én sem fogom az előzőt... ez így van rendjén! A múlton már nem lehet változtatni, de az emlékek megmaradnak és néha muszáj őket felhozni! :)
2014. jún. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egymás iránti érzelmek, és hogy együtt akarják leélni az életüket. Én azt mondanám hogy egy kapcsolatot az összeköltözés/ lánykérés már komolyabbá tesz.


Időt nem írok mert az hogy hány éve vannak együtt nem jelent semmit... Ismerek olyat akik 5,5 évig voltak együtt, de össze se költöztek. Ez rohadtul komolytalan. Míg olyat is ismerek akik a második évfordulójukon már fél éve házasok voltak, és együtt éltek. Erre már azt mondom hogy tényleg komolyan gondolták.

2014. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3/4...

Úgy értem, a múltat felejtsd el teljesen, mert a jelenbeli pároddal beszélsz, vitázol, vagy épp csak ott van melletted.

Amennyiben a múltbéli sérelmeket nem tudod feledni, így azok tönkretehetik a jelenbeli együttlétedet pároddal.

Mert lehet hibázott párod a múltban, de ha a jelenben is a múlt sérelmeihez mérten reagálsz párodra, azzal csak megnehezíted a kapcsolatotok elmélyülését.Mert beazonosítod egyfajta jellemzővel, és ehhez mérten reagálsz őrá.Ezért mondom, hogy a múltat jó ha elfelejti az ember teljesen.

A múlt az elmúlt.Lehetnek szép emlékek, meg lehetnek rossz emlékek is.A lényegen nem változtat, mégpedig , hogy már elmúlt.Amikor még nem ismersz valakit, vagy legalábbis nem gondolod azt, hogy ismered, akkor még nem tudod, hogy hogyan reagálj rá bizonyos helyzetekben, szituációkban.Amint elkezded (megismerni), szépen elkezd kialakulni egy kép benned ròla.Így lassan ehhez a kialakult képhez mérten kezdesz el reagálni.Pedig az ember még önmagát sem ismeri, nemhogy egy másik embert..

Elkezdődik egy vita például.Lehet csak egy apróságon kezdtek el vitatkozni, de az apróságból hatalmas probléma lesz, mert mind a ketten egy kialakult képpel vitatkoztok, nem pedig a jelenben próbáljátok megérteni egymás hozzáállását.Csak ezért fontos a múlttól való elvonatkoztatás, a múlt feledése.Mert elvon téged a jelentől.Mindenkinek jár az a szabadság, hogy a jelenbeli

hozzàállását engedjük megnyilvánulni és ne hozzuk azt összefüggésbe semmivel sem ami a múlttal kapcsolatos.

2014. jún. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak tudod ha régen voltak ilyen megnyilvánulásai, ez azt jelenti, hogy hajlamos rá, tehát rá kell nézni a körmére rendesen! Egy ilyet nem tudsz semmissé tenni, ezt nekem senki ne mondja, hogy egy ilyet el tud felejteni! :) Nem hiába vannak olyan mondatkezdések, hogy: "Emlékezz csak rá, hogy...." :D Bizony-bizony, mindenkinél él ez a dolog! Aki nekem megpróbálja beadni, hogy ő az ilyeneket elfelejti a párjának, az hazudik! :) Nincs olyan ember a Világon, aki a párja által keltett nagyon fájdalmas dolgokat maradéktalanul kitudja magából paterolni! :) Mindig is ott lesznek! :)
2014. jún. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!