Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek a barátomnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek a barátomnak?

Figyelt kérdés

Én már tavaly végeztem, szerencsére értelmes vagyok(ami tisztában vagyok vele, hogy adottság kérdése, nem én tehetek róla), így felvettek államira a Corvinusra. Barátom nulladikos volt, szóval ő most érettségizik. Elég rosszak az eredményei idáig. Bár a matekja 89%, de a többi az 3-as vagy gyenge 4-es, de töriből megvágták írásbelin (tényleg nagyon hülye hozzá, szerintem mindenkinek voltak olyan tárgyai, amihez nem értett, de azért megbukni érettségin azért durva. Még akkor is, ha pikkel rá a tanár).


Rosszul érzi magát, hogy ő nálam sokkal butább, stb. Ez a hétköznapokban nem mutatkozik meg szerintem, és amúgy is, mindenki másban jó, van, amiben ő sokkal jobb és ügyesebb nálam. A középiskolás tananyag amúgy sem az élethez feltétlenül szükséges tudást adja át, így nem gondolom, hogy ő buta lenne.


Azt szeretném, hogy őt is felvegyék, amihez nem kell neki sok pont, 280-300 körül valószínűleg elég lenne. Hogyan ösztönözzem, hogy tanuljon arra a sz*r törire még akkor is, ha utálja a tanár és amúgy sem az erőssége a tárgy? Valamint valaki tudja, hogy mi a következménye, ha véletlen megbukik? Akkor egyáltalán nem is vehetik fel sehova? (Buta kérdésnek tűnhet, de eddig ilyennel még nem kellett foglalkoznom)

Valahogy tudok neki segíteni abban, hogy jobban felkészüljön? Itt nyilván nem arra gondolok, hogy tanulok vele, mert nem óvodás, és magától is fel tud készülni, ha akar.


20L


2014. jún. 3. 16:50
 1/2 aladar12 ***** válasza:

ülj le és magold be vele a törit. (adj neki vmilyen izű rágót miközben tanultok és szóbeli előtt is adj neki ugyanolyant, mert ez elvileg segít visszaemlékezni).

ha megbukik, akkor nem kap bizonyítványt és már csak következő évben mehet egyetemre.

2014. jún. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudok vele leülni és magolni, mert nekem is vizsgaidőszakom van, szóval bőven van saját tanulnivalóm. Meg valószínűleg rosszul is esne neki, hogy tanulni próbálok segíteni neki, mert ismét butának érezné magát hozzám képest (amit mégegyszer hangsúlyozom, hogy én nem így gondolom)
2014. jún. 3. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!