Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túl őszinte voltam! Hibáztam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl őszinte voltam! Hibáztam?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, pár hónapja ért véget egy 2,5 éves kapcsolatom. Én szakítottam a sráccal mert már nem szerettem. Aztán megismerkedtem egy 24 éves sráccal aki akkor már túl volt egy 4 éves kapcsolaton. Sokat randizgattunk, és úgymond el is kezdtünk járni, de sajnos a jövőbeli terveink nem egyeztek: Nekem eszem ágában nemvolt még egy komoly kapcsolatba beleugrani, ő viszont csak erre vágyott, majd közölte velem, hogy ha mondjuk 2-3 év múlva megkérné a kezem és nemet mondanék, vagy esetleg otthagynám azzal a szöveggel hogy én még élni akarok, akkor ő mégegyszer azt a fájdalmat nem bírná elviselni. Szóval ha úgy érzem hogy van erre esély akkor most hagyjuk az egészet. Én - bár nagyon kedveltem - őszintén elmondtam neki, hogy fiatal vagyok, és nemhiszem hogy 2-3 év múlva már férjet szeretnék. Szerintem tök korrekt voltam. Szakítottunk.


Azóta eltelt 2 hónap, és úgyérzem megbántam, mert úgy látom mégis el tudom vele képzelni a jövőm. Butaság ezt gondolni mostmár? Hiszen 2 hónap alatt nemhiszem hogy komolyodtam.. Lehet hogy csak a hiánya teszi ezt, vagy hibát követtem el amikor visszautasítottam?


2014. jún. 6. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért gondolod ezt szerintem, mert nincs senkid, és ő egy lehetőség volt erre a célra.
2014. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igaz nem komolyodtál, de gondolkoztál rajta 2 napot!
2014. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát, hogy hibát követtél-e el, ezt soha nem fogod megtudni, mi sem... az én véleményem az, hogy éretten cselekedtél, és nem áltattad, nem ígértél neki semmit, amit ne tudtál volna betartani, főleg így, hogy ő is elmondta, hogy nem szeretné összetörni a szívét pár éve múlva.

lehet, igen, hogy csak a hiánya teszi, ill. az, hogy most éppen nincs senkid (ezek szerint). 2 hónap alatt akár meg is lehet komolyodni, de nem valószínű, hogy veled ez történt.

és 18 évesen szerintem még nincs is ezzel semmi baj. (én sem vagyok sokkal idősebb nálad.)

2014. jún. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lett volna lehetőségem másik kapcsolatra azóta.

Viszont ebben a srácban valami megfogott, de annyira hirtelen jött ezekkel a komoly tervekkel hogy megijesztett. Hiszen mondhatni: nem is ismer! Így hogy kérhette hogy csak vele legyek életem végéig?

A másik oldalt meg az áll, hogy ha 2-3 évig járnánk, szerelmesek és boldogok lennénk akkor persze hogy szivesen összekötném vele az életem, de most akkor sem vagyok jövőjós!

2014. jún. 6. 23:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva egy rettenetesen buta kérdést tett fel neked. Egyrészt igazad volt, mert 20-21 évesen ne akarjál még gyereket. Nem azért, mert nem lennél érett hozzá, hanem azért, mert még egyetemmel se fogsz végezni, nemhogy dolgozni rendes állásban. A gyerek tönkreteszi az életedet, főleg fiatalon. Sehova nem tudnál elmenni tőle/tőlük. Ha meg csak hozzá mész feleségül, úgy, hogy nem szűltök gyerekeket, akkor meg mi értelme volt annak, hogy elvett téged? Semmi. Akkor csak egyszerűen akár járhattok is.


Az meg, hogy 2-3 év múlva mi lesz, mégis honnan tudhatnád? Lehet, hogy kiderül abszolút nem illetek össze, hosszútávon nem működik. És akkor? Volt 1-1,5, esetleg két jó évetek. Felesleges ilyen ígéreteket tenni, arról nem is beszélve, hogy ez a magához láncolás, hogy "ilyen fájdalmat nem viselek el mégegyszer" ez nonszensz. Az idióta kislányok csinálnak ilyet, akik ráadásként még öngyilkossággal is fenyegetőznek, ha xy el meri hagyni őket. Ebből minden lesz, csak boldog kapcsolat nem, mert majd rettegsz szakítani.


Nem várhatja el senki senkitől, hogy HÁROM évre előre tudja, hogy mi lesz a kapcsolatból. Szerintem menj vissza hozzá, éljetek, szórakozzatok, aztán majd alakul. Ha két év múlva még mindig jól vagytok, majd ha akarsz hozzámész, de ha nem, akkor csak egyszerűen szakítotok. Az az ember, aki ezért tényleg képes végezni az életével, az amúgy sem elég épeszű ahhoz, hogy apa lehessen.

2014. jún. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Moszuke ***** válasza:

neked nem konkrétan a pasi hiányzik hanem az, hogy legyen valakid ezért bántad meg utólag a visszautasítást mert most együtt lehetnél valakivel. sok olyan ember van aki képtelen egyedül meglenni, ez "normális".. vagyis inkább átlagos, elterjedt. a normális relatív.

olyan meg nem létezik, hogy valaki túl őszinte. maximum tapintatlan.

nem hibáztál.

2014. jún. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!