Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jobb egyedül járni az utunkat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobb egyedül járni az utunkat mint kapcsolatban élni? (Kérdés bővebb kifejtése lent)

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm életkortól függetlenül azt vallja, hogy lehet jobb egyedül. Ha kapcsolatban élünk meg vagyunk fosztva minden szabadságunktól, állandó jelleggel elvárásoknak kell megfelelnünk. Csak egy példa. A szerelmed bulizni szeretne menni, de te otthonülős típus vagy és lehet kissé antiszociális. Sem te, sem ő nem akarja feladni ezt a fajta életvitelt, amihez éveken, akár évtizedeken keresztül hozzászokott. Ha engedek behódoló, ha nem kötök kompromisszumokat akkor szabadságra szomjazom. De mit csináljunk, ha valakit egyszer megérintett a szabadság szele? Szeretnéd hallgatni a kedvenc dalaidat, de a szerelmedet ezzel az őrületbe kergeted. Időnként arra vágysz, hogy bezárkózz a saját belső magad teremtette kreált, kissé fiktív világba, ám ezt egy kapcsolatban nem teheted.

Sokkal szociáblisabb vagy mint a párod, akkor megint halálra van ítélve a kapcsolat.

Valahogy néhány év tapasztalata alapján szerintem nem jön létre igazi kommunikáció férfi és nő között. Miért nem értik meg egymást a különböző nemek? Miért van ennyi félreértés a férfi-női kommunikációban?


2014. jún. 7. 02:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Egy kapcsolatban áldozatokat kell hozni. Ennyi. Ennyi a "hátránya", ezen kívül sok előnye van.:)
2014. jún. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha megtalálod a megfelelőt, nem fogod azt érezni, hogy nem vagy szabad. Minimális kompromisszumokra pedig minden kapcsolatban szükség van mindkét fél oldaláról, anélkül nem megy, de ha már ennyitől nem érzed magad szabadnak, az probléma. Nem rossz egyedül sem, de egy jól működő kapcsolatnál, ahol mindkét fél szereti a másikat, és tényleg passzolnak nincs jobb.
2014. jún. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
vannak olyan párok akik megmondják hogy mondjuk este 8-tól reggel 6-ig csak egymásnak szentelik az időt, az otthoni munkákat elosztják egymás között és a többi időben azt csinálnak amit akarnak, persze néha van olyan hogy nincsenek együtt éjszaka vagy hogy egésznap együtt vannak...
2014. jún. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Miért érzem mégis azt, mintha az akár fiatalabb korosztályhoz tartozó lányok, akár az idősebbek szinte mindenben hibát találnának és ki akarnák fordítani a másikat önmagából.

Minimális kompromisszumokra szükség van. Ez természetes. De amikor már odáig jutott a dolog, hogy semmi nem jó a barátnődnek, amit csinálsz, akkor el kell gondolkodni merre megy az utatok vagy van-e egyáltalán közös út.

Valahogy olybá tűnik nekem, mintha álarcot próbálna mindenki magára ölteni. De mi történik ha levedli álarcát és felszínre kerül egy olyasvalaki, akit eddig nem ismertünk? Azaz mintha folyton újulnának meg és hiába vagy együtt valakivel két éve jó kapcsolatban, még utána is markánsan kiütközhetnek sajnos a problémák, amelyeket addig elnézett, de utána valamiért nem. Ki tudja miért nem értjük egymást, miért nem kommunikálunk effektíven?

2014. jún. 7. 02:31
 5/16 anonim ***** válasza:

Ha egy kapcsolat megfoszt a szabadságtól akkor tovább kell állni, az igazi partnerségnél nincs nagyobb szabadság. Egy igazi társ mellett inkább kibontakozik a másik is. Lehet megszereti azt a zenét, szociálisabb lesz, máshogy kezd gondolkodni. Olyannal kell összejönni aki hozzád illik, akibe beleszerettek egymásba és akivel hosszútávon együtt lehetséges élni.

23l

2014. jún. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ez így igaz. Én is azt hittem végre rám kacsintott a boldogság, mert valóban sok közös dolgot találtunk, amely akár alapja lehet egy későbbi kapcsolatnak. De ha valakibe beleszeretsz azt a tulajdonságaival együtt szereted meg. Barátnőm, akivel lassan két éve együtt vagyok (bár ez még nem sok, sőt semmi) az elején minden tulajdonságomat maradéktalanul elfogadta. Akkor azt gondoltam, végre itt van valaki, aki elfogad és megért. Kinyújtotta karját valaki felém és együtt lehetünk egymás támasza. Aztán minden amiért belém szeretett (nem bulizás, antialkoholizmus, nem élek nagy társasági életet, nem értek a politikához és a gazdasághoz, elmélyedek a könyvekben, versekben). Eleinte feltétel nélkül elfogadta az imént említett dolgokat. De valahogy egyik pillanatról a másikra pont ezért kezdett kritizálni.

Ha viszont úgy érzed ötven dologban változnod kell, akkor már nem leszel ugyanaz az ember, ez öncsonkítás valamilyen szinten.

Holott én irányában nem voltam kritikus. Mindent megengedtem. Még azt is, hogy férfi munkatársával találkozzon, aki többször bepróbálkozott nála. Tudom rövid pórázon kell tartani a hölgyeket, de mégsem szerettem volna, ha börtönben van.

Nem mellesleg az állandó önbizalomhiány miatt, amikor valami konfliktus volt közöttünk az utcán megadta egy idegen férfinak a számát. Utána azt mondta csak nagyon ideges volt, ezért tette. Én még kérdőre sem vontam, csak dühömben, csöndesen belülről fájt és ordítottam.

Ő még keresi a kiteljesedést, a saját útját. Nem mellesleg azt is kijelentette, hogy eddigi öt kapcsolatából tudna összerakni egy normálisat. Én még ezt is elnéztem bár fájt belül, de ő nem érezte, még mikor nyíltan ki is mondtam.

2014. jún. 7. 03:10
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kell változnod! Főleg akkor nem, ha úgy ismert meg, olyannak fogadott el! Ha olyan dolgok kezdik zavarni amit addig megszokott, akkor ott valami bibi vam, de persze vele. Valószínű az érzelmek megkoptak. Nekem volt olyan 6 éves kapcsolatom ahol pl a zenei izlés full más volt. Mégsem volt belőle egyszer sem gond, ahogy a bulikból sem. Meg lehet beszélni (kell is) a problémákat, alkalmaszkodni kell (mindkét embernek) kompromisszumokat kötni egy bizonyos szintig! Ha ez nem megy akkor csak gondok lesznek... Nekem olyan hobbim van (ami szo szo munka is) hogy kb heti 2 alkalommal legalább 6 órás elfoglaltság a rendes munka mellett. A jelenlegi párom (eddig még) maximálisan támogat ebben. Pedig sajna olyan, hogy egyedül kell csinálnom. De ezalatt ő is csinálhat amit akar pl barátnők, film stb stb mindegy. Ha egyszer panaszkodik emiatt (am ez miatt ismertük meg egymást) még ha vannak is ezzel terveim, akkor meghallgatom, igyekszem majd jobban igazodni hozzá. Ha idővel azt mondja hogy miért nem rá áldozom azt az időt, akkor pedig még így is hogy szeretem választhat. Elfogadja továbbra is vagy mehet. Lehet ez kegyetlenül hangzik, de vannak olyan dolgok amit nem kell és nem is szabad feladni egy kapcsolat egy másik ember miatt. Csakis akkor ha te is azt akarod. De aki igazán melletted van, soha nem is kérné hogy más legyél mint aki.

Am nyilván megvan az előnye annak is ha egyedül vagy, annak is ha van párod, de a legjobb az, ha van valakid, de ő is tisztában van azzal, hogy mindenki ek (ahogy neki is) kell egy kis magánszféra, ezt pedig oda vissza tiszteletben kell tartani. Ha ez megy, boldog lehetsz és nem érzed magad láncon. Így valóban szabad lehetsz úgy, hogy nem vagy magányos.

2014. jún. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Bukor Peti ***** válasza:
egy kapcsolatnak van előnye és hátránya. az előnyét tudod, a hátránya pedig nem csinálhatod azt amit szeretnél. nincs annyi szabad perced
2014. jún. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Mindent megengedtem. "

"Tudom rövid pórázon kell tartani a hölgyeket,"

"Én még ezt is elnéztem"

a kérdés helyett, amit feltettél, inkább az a kérdés, hogy miért ilyenek a nőK, igaz?

2014. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál az a rossz partnerválasztás alapja. Ezért nem kell csak külső, vonzalom alapján mindenkivel összejönni, hanem azzal, akivel az értékrend, érdeklődési kör is összepasszol. Akkor nicnsenek a fennt említett5 problémák.
2014. jún. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!