Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagytam, bántalmazott, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagytam, bántalmazott, és még én vagyok a hibás? Ráadásul mások egyet is értenek vele? Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Rövid, néhány hónapos párkapcsolat volt, nem voltunk egymáshoz valók, és ő folyton féltékeny volt, úgy beszélt velem, mintha egy útszéli lotyó volnék, aki mindenkinek szétteszi a lábát. Emellé sértődékeny is volt: egy rosszul megválasztott félmondat miatt egész nap "büntetésben" voltam, és ő ügyes érzelmi terrorista volt, mert elérte, hogy bár ő viselkedett gyerekesen, de én érezzem magam rettenetesen. Mindemellett meg persze hatalmas szerelmes frázisokat puffogtatott arról, hogy mennyire az élete értelme vagyok. A vége az lett, hogy némi huzavona után elhagytam, pedig nagyon szerettem, mert bármily hihetetlen, szép és jó oldala is volt a személyiségének, ám megelégeltem a földbedöngölést, és erre ő átváltott részeges agresszív állatba, aki betörte a lakásom ablakait és elhordott mindenféle szajhának, a nyakamnál fogva szorított a falnak és azzal fenyegetett, hogy megöl, aztán azzal, hogy magát öli meg. Aztán az egészből az kerekedett, hogy ezért is én vagyok a hibás, neki tiszta a lelkiismerete, mert szerinte én provokáltam őt azzal, hogy dekoltált ruhát vettem fel a szakításunkkor, úgyhogy jogosan változott állattá... Az ismerősei pedig egyet is értenek vele, és megvetően bánnak velem, ha véletlenül összefutunk. Mert én megbántottam szegényt azzal, hogy gonosz módon elhagytam. Az eszem megáll. Bántottak, megaláztak, betörték a lakásomat, és még én vagyok a szemét dög??? Miközben nekem is vérzik a szívem, hogy így kellett végződnie.

Napok óta nem kommunikálok vele, csak olvasom a folyamatosan érkező vádló és szapuló smseit, amikre nem válaszolok, mert félek, hogy bármit is írnék, megint elszabadul a pokol, de közben meg annyira bosszant az ő és a környezete hozzáállása! Bárcsak ki tudnék állni az igazamért, és felfognák, hogy hahó, itt én vagyok a lelkileg bántalmazott fél! Érzelmi szadizmus volt, amit művelt velem, mert egyszerre taposott, büntetett mindenért, és tartott szorosan maga mellett, mert hogy mi összetartozunk. Nem hibáztam! Elég a büntetésből! Úgy szeretném, ha felfognák. Leginkább ő, de a barátai is. Ugyanazokra a helyekre jártunk szórakozni, most meg nem merem betenni a lábam a törzshelyünkre, mert kinéznek, amiért elhagytam. Ez nem fair! Adjatok tanácsot! Vajon felfogja valaha is, hogy mennyire igazságtalanul viselkedett? Simán vele maradok, ha nem ostoroz engem folyamatosan. Nagyon bánt ez az egész. Ráadásul még az óvodáskorú gyerekeimet is a szájára vette, hogy milyen rossz emberek lesznek. (szerencsére nem ő az apa) És még én vagyok a szemét? Hát mi a fene van a világgal? Hogy lehet ezt higgadtan, okosan kezelni?


2014. jún. 9. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy dolgot magyarázz el nekem, légy szíves: a pasi egy bunkó f.asz volt, elhagytad, tiszta sor.

De akkor miért érdekel még mindig, hogy neki és a haverjainak mi a véleménye bármiről? Ne azért ne válaszolj az sms-eire, mert félsz, hogy elszabadul a pokol, hanem azért, mert már nem érdekel, amit irkál. Sajnos úgy tűnik, hiába mondtad ki, hogy vége, magadban még nem tetted helyre. Csak arra vigyázz, nehogy visszamenj hozzá a végén.

2014. jún. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele.A haverjai is ilyenek lehetnek.Tudod madarat tolláról..Különben sem a te haverjaid.örülj neki megszabadultál tőle.
2014. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, ismerős embertípus,hogy nem te vagy a hibás, de úgy kimagyarázza,hogy elhiszed,hogy te vagy és te kérsz bocsánatot, utána pedig megkapod, hogy te kértél bocsánatot, tehát te voltál a hibás..és mégis szerethető.. érdekes dolog ez.. Igazából NEM te vagy a hibás, ne érezd magad rosszul.Felejtsd el a férfit, véletlenül se válaszolj neki, mert kezdődik minden elölről..cserélj számot szüntess meg vele minden kapcsolatot..az ismerőseit nagy ívben...;))) Semmi közük a te életedhez..maradjanak csendben:) Keress új ismerősöket..stb.:) Nem fogja felfogni..mert az ilyen emberek nem látják be a hibáikat, érzelmileg terrorizálnak, önfejűek, és elvárják,hogy ők legyenek a "parancsolók"..meg persze zsarolnak stb.:)) Kérlekszépen..felejtsd el őt..úgy lesz a legjobb,hidd el találsz nála ezerszer jobbat:)
2014. jún. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Eszemben sincs visszamenni, de azért érzelmileg még valóban van mit helyre rakni, hiszen az zsarnokságát leszámítva nagyon is szerettem. Az elején még nem láttam, milyen ember, ez csak fokozatosan vált világossá számomra, és ezt a csalódást is fel kell dolgoznom: azt, hogy valaki, akit közel engedtem magamhoz végre, valójában nem jó ember.

És hiába nem akarok visszamenni hozzá, nagyon bántja az igazságérzetemet az egész történet. Szívem szerint helyrebillenteném a dolgokat, hogy barátságban váljunk el.

2014. jún. 9. 18:01
 5/11 anonim ***** válasza:

Én értem,hogy barátságban de ebben is csak az van,hogy még mindig szeretnél kapcsolatot létesíteni vele,hogy hátha barátok lesztek majd, hátha megváltozik hátha ez hátha az...ez mind onnan jön,hogy sajnos még nem közömbös számodra..de ha megint beszélsz vele,sosem lesz közömbös.

Mi értelme barátként elválni? Ha barátok maradtok,abból nem jó származik..férfi nő közt nincs barátság..főleg nem úgy,hogy előtte voltak érzelmek.

Ha pedig barátként váltok el , és utána nem lesztek kapcsolatban annak mi értelme, újra beszélni és barátként elválni,akkor nem mind1 hogy váltok el?

Nemáár.Hagyd,tényleg.

2014. jún. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A fazon pszichopata. Nem fogod tudni kezelni. A pszichiáterek se tudják.
2014. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
feljelented
2014. jún. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem fog megváltozni
2014. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ne érdekeljen mások véleménye... se az övé, se a haverjaié. Cserélj telefonszámot:)akkor aztán írogathat kedvére...am a lakás miatt fel is jelenthetted volna...bár amíg vér nem folyik, ritkán foglalkoznak a dologgal:(
2014. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, most a szüleim kezdték rá a hibáztatást. Az a reakciójuk a történtekre, hogy én csináltam hülyeséget, amiért összeálltam ezzel a hapsival, és ideje hogy normális életet éljek, és elkezdtek szapulni, hogy a gyerekeimre gondolok-e ilyenkor, micsoda trauma lett volna nekik a törés-zúzás, ha éppen otthon vannak, az ilyet nem szabad hagyni. Az eszem megáll, hát azt hiszik én akartam hogy részeg agresszív állattá változzon az expasim a szakítás hatására? Megérteném a szemrehányást, ha még mindig vele lennék, de elhagytam, és pont ezért tört ki a balhé! Miért kell mindenképp a bántalmazott felet kihozni felelősnek? Azokra a nők jutnak most eszembe, akik benne élnek a bántalmazó kapcsolatokban, verik őket, megalázzák őket. Ha a világ hozzáállása ilyen a bántalmazott nőkhöz, akkor megértem, hogy nehezen kaparják össze magukat. Nagyon megsemmisítő érzés, hogy mindenhonnan csak azt kapod, te vagy a rossz. Még jó, hogy van pár barátom, akikre támaszkodhatok.
2014. jún. 10. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!