Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan akadt ki rám a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan akadt ki rám a barátom, hogy elintéztem valamit neki a tudta nélkül?

Figyelt kérdés

Barátnőmnél vállalt volna munkát a barátom, csak részmunkaidőset. Már hetek óta így volt, viszont barátnőm értesített, hogy mégsincs több üres hely. Barátom panaszkodott, hogy nincs pénze és szüksége lenne rá. Így gondolkodás nélkül felhívtam a főnökömet, hogy a cégnél van-e valami idénymunka. Egy darab volt, a tipikus napi 8 órás. Rengetegen megpàlyázták, de rajtam keresztül egyből megkapta volna a barátom. A főnökasszonynak már mondtam is, hogy elvállalja, már hétfőn megy szerződést kötni, szóval beígértem neki.

Nagy örömmel újságoltam el neki a jóhírt, erre elkezdte húzni a száját, hogy neki ez nem tetszik és hogy nem cseszi el a nyarát ezzel. Most eléggé ki vagyok akadva, a főnökasszony előtt is jól beégetem magam majd holnap. Szerintetek jogosan háborodtam fel, mégha így a háta mögött intézkedtem is? Eredetileg amúgy 40 fokban gyümölcsöt szedett volna hajnali 5től du. 2-3-ig, ez meg egy kis székben ülős, tárgyrakosgatós ellenőr meló.


2014. jún. 16. 00:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

Persze, csak kellett egy kis idő:)


Akkor meg az kérdés miért nem barátodat értesítette, ha ő lett volna munkavállaló?


Meg, ha hetek óta úgy volt, hogy megy oda, akkor hogyan lehet olyan indokkal lemondani, hogy nem volt már hely? Hisz már hetek óta elvileg meg volt beszélve , hogy oda megy, tehát számoltak vele.


A protekciónak meg nem úgy működik, hogy felhív a dolgozó és fel van véve a barátja, nem számít, hogy már sokan jelentkeztek.

2014. jún. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

[link]


Édes, nagyon okosnak képzeled magad, de nesze... Nagyon nehéz élete lehet egy ilyen begyepesedett, gyanakvó embernek. A munkaszerződésemet esetleg ne fénymásoljam le neked? Mert ugye a mai világban egy ilyen képet is lehet hamisítani, lehet ez is kamu. :(

2014. jún. 16. 01:50
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Most azt gondodod, hogy egy szerkesztett képpel ellensúlyozni tudod az életszerűtlen, logikai bukfences történeted?


Amúgy meg még valami nem tiszta, tkp maga az intézési gyakorlatod. Ha a főnöködet fel tudtad hívni, előtte pasidat miért nem, hisz lett volna rá lehetőséged? Ott csücsülsz a széken, dolgozol szombat délután fél 4-kor(persze közben netezel, hisz olvasod az üzenetet) és ott a telefon a kezed mellett, de eszedbe sem jut a barátodat értesíteni, hogy mi a helyzet, helyette egyből főnöködet hívod..


Meg a főnököd véletlenül sem a barátoddal akarja ezt megbeszélni, elég a te szavad neki. Ugyan már. Közben meg már többen is jelentkeztek. Mielőtt kigondolod a történetet, azért képzeld már bele magad.

2014. jún. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Jelentettelek.
2014. jún. 16. 02:29
 15/16 A kérdező kommentje:

Olvasni is megkéne tanulnod, valamint értelmezni: a kérdés pont azért fogant meg, mert nem hívtam fel, annyira magától értetődő volt számomra, hogy neki kell az állás. A kérdés így szól: Jogosan akadt ki a barátom, hogy elintéztem valamit neki a tudta nélkül?

Kezd összeállni neked a kép?

A főnökös témára: inkább neked kéne valaki helyében elképzelned magad, mielőtt fszságokat írsz. Ismerem a főnököt, jóba vagyok vele anyám röpke 30 éve ismeri. Gondolj bele, hogy eladni készülöd a mobilodat, kiteszed netre, jönnek az érdeklődők és hopp hirtelen jelentkezik az egyik kedves ismerősöd/barátod, hogy vinné. Belőled kinézem, hogy nem így tennél, de te odaadnád egy idegennek, vagy inkább annak akiben megbízol, jóban vagytok? Gondolkozzál szerintem te egy kicsit mielőtt haszontalan dolgokat fröcsögsz egy kérdés alá. És ha kamu lenne, akkor neked miért fáj egyáltalán? És nekem mi a francnak érné meg hajnali 1kor kamu kérdéseket kiírni? Menj inkább aludni.

2014. jún. 16. 02:46
 16/16 anonim ***** válasza:

Annyiban egyetértek a barátoddal, hogy először vele kellett volna beszélni.

Mert igen, egyértelmű, hogy kellene nekem is a meló, de nem úgy, hogy 15 évesnek néznek, és anyuci megmondja, hogy na akkor hétfőtől mehetsz ksifiam dolgozni. Szóval a legjobb szándékod ellenére én is húztam volna a szám, ha kész tények elé állítasz, és döntést hozol az én időmről és az én életemről úgy, hogy nekem esélyem sem volt végiggondolni semmit. Legközelebb a fenekét is ki akarod törölni a barátodnak, vagy mi?


A helyes az lett volna, hogy miután megkapod barátnődtől az értesítést, hogy barátodnak mégsem kell mennie, szépen felhívod a barátodat. Ezt elmondod neki, sajnálkoztok együtt egy picit, de te mondod neki, hogy meg tudod kérdezni a főnöködet, hátha van nálatok meló. Erre nyilván az a válasz, hogy úúú, köszi szívecském, ez tök jó ötlet. Főnököt megkérdezed, mondja, hogy van egy hely, ezt és ezt kell csinálni. Oké, akkor 2 percet kérek, beszélek a barátommal. Visszahívod, mondod neki, hogy van meló, hétfőtől lehet menni pakolgatni, mondhatom, hogy elvállalod? Válasz: persze, jaj de jó, milyen szuper, köszi, hogy segítettél munkát találni. Maajd hívod főnöködet, hogy számíthat a barátodra, hétfőn reggel 8ra ott lesz.

Értelmes felnőtt emberek között ez így történik. Nem is értem hogy gondoltad, hogy valaki más nevében ígérgetsz. Már csak a saját érdekeid miatt sem, hiszen látod, hogy jártál!

2014. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!