Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragudott meg a...

Jogosan haragudott meg a párom, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a családi nyaralásra?

Figyelt kérdés

A szüleinkkel minden évben elmegyünk 2 hétre nyaralni (szüleink, tesóm és a családja, én és a gyermekeim). A szüleink év közben nem vesznek semmi ajándékot, ők ezt a nyaralást adják minden évben az unokáknak.

Másfél éve költöztünk össze a párommal, neki 2 gyermeke van az előző kapcsolatából és a nevelt lányával is ugyanúgy tartja a kapcsolatot mint a vér szerinti gyermekeivel, ők az anyjukkal élnek. Idén anyuék a páromat is meghívták, azt gondolták (én is), hogy örülni fog neki. A párom viszont a meghívás óta azt mondogatja, hogy mennyire rosszul esett neki, hogy az ő gyermekei nem lettek meghívva a nyaralásra, és mennyire igazságtalan, hogy a közös gyermekünk is mehet, az ő gyermekei meg nem. Már azt is megemlítette, hogy így nekünk sem kellene elmennünk.

Hogyan tudnám ezt vele megbeszélni? Az tény, hogy jelenleg anyagilag nem állunk valami fényesen, tehát az ő gyermekei nem fognak nyaralni menni, de az én szüleimnek sem mondhatom, hogy fizessék +3 fő költségét is.


2014. jún. 7. 16:47
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
13%

tesod parjanak a gyerekei meg lettek hivva

a te parod gyerekei nem lettek meghivva


szerintem jogos

2014. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
7%

Teljesen jogos. Akkor olcsóbb helyett kellett volna keresni. Gyerekekkel egyenlően kell bánni ilyenkor.


Neked is van előző kapcsolatból gyereked mert akkor főleg,hisz te is azt várod el, hogy úgy bánjon velük mint a közössel akkor neked is úgy kell az övével.

2014. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem nem jogos a felháborodása!


A tesó párjának a gyerekei a tesó gyerekei, ha jól értem, tehát együtt a család és valóban az unokák erről a részről a gyerekek. viszont (és most ne haragudj meg) a párod gyerekei a szüleidnek végülis majdnem hogy idegenek.

Szerintem így is nagyon szép dolog,hogy minden évben közös családi nyaralást szerveznek a szüleid és meghívták a párodat is ráadásul!

Ha azt vesszük, a párod gyerekeinek a saját nagyszüleiknek kéne nyaraltatni őket,nem a pót-pót nagyszülőknek.

egyébként meg van az a mondás: Ajándék lónak...

párodnak szerintem örülnei kéne a meghívásnak, nem még hepciáskodni! Vaaaagy: teremtse elő a gyerekeire eső költségeket! Hiszen ez nektek is egy ajándék!

2014. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
14%

a párod gyerekei a szüleidnek végülis majdnem hogy idegenek.


Azért az unokáim apjának a gyerekei nem idegenek már rég, vagy ha igen az nagy baj.

2014. jún. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
97%

már bocsi, de attól, hogy a Kérdező szülei nem veszik ugyan olyan unoka számba a gyerekeket, mint a többit, attól még kettejük között jól működhet a gyerekekre való kölcsönös, egyenlő gondoskodás!

Nálunk is kb hasonló a szitu, mégsem várhatom el Anyámtól,hogy tutujgasson még +2 "unokát". Ezt az utat én választottam magamnak,nem kényszeríthetem a családomat is rá!

2014. jún. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sem jogos a párod haragja, a nagyszülők a vér szerinti unokáiknak akarnak kedveskedni úgy hogy még elviszik a két felnőtt gyereküket és a párjaikat is nyaralni. Erre gyűjtögettek egész évben és gondolom nem kevés pénzt.

Azért mert a párodnak van még két gyereke + 1 nevelt lánya aki vér szerint nem is az övé az nem jogosítja fel őt arra hogy megsértődjön. Nem kötelesek a nagyszülők + 3 "idegen" gyerekre költeni a pénzüket. Ráadásul annak a nevelt lánynak vannak nagyszülei. Fizessen bele a párod a nyaralásba, fizesse ki a + 3 gyerek költségét és akkor mehetnek ők is.

Nem az idős szüleid nyakára kellene + 3 ember szállás, kaja és nasi költségét ráterhelni.

2014. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
95%

a tesod gyerekei unokák. a te gyerekeid is unokák. a párod gyerekei akiknek valaki más az anyja Nem az unokàk. vagyis nem a te szüleidnek . valakinek biztos azok, az ottani nagyszülők hol vannak?

nem jogos. te háborodhatnàl fel hogy ezen kiakadt.

2014. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg érthető. A szüleid az unokákat hívták meg, nyilván nem éreznek ilyen köteléket a párod előző kapcsolatából származó gyerekeivel, akiket nem is ti neveltek.
2014. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
28%

"de az én szüleimnek sem mondhatom, hogy fizessék +3 fő költségét is."

hát azt nem -azt ti fizetnétek logikusan.

Ha sehova nem mennek nyaralni,szadizmus kirekeszteni őket.

(De már előre látom a %-okból , nem ez szuper 100%-os válasz:))))

2014. jún. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%

Az is egy lehetőség, hogy a párod megbeszéli a szüleiddel, hogy szeretné, ha az ő gyerekei is mennének, töltenének együtt egy kis időt, megismerkednének jobban.

Viszont akkor fizesse ő a gyerekek utazását, szállását, stb.


Mert azt még megértem, ha a párod szeretné összehozni a gyerekeit jobban a szüleiddel, de azért ne úgy kezdje, hogy elvárja, hogy ők fizessék a nyaralásukat!

2014. jún. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!