Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csodálkoznak azon, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csodálkoznak azon, hogy a nők kevesebbet keresnek, amikor sok párkapcsolat még mindig így működik?

Figyelt kérdés

Mostanában felkapott témakör, hogy sajnos nagyon jellemző, hogy ugyanolyan végzettséggel, ugyanabban a munkakörben a női alkalmazottak kevesebb fizetést visznek haza, mint férfi társaik. Ennek okaként pedig általában nagyrészt a munkahelyi diszkriminációt tudják be.


Pedig, ha valaki karriert akar építeni, akkor legalább heti 10-20 órát rá kell szánni a szakmai fejlődésre. Ahogy látom, nagyon sok párkapcsolatban azonban ez csupán a férfi számára adatik meg. Kijelenthető szerintem, hogy ha nem is szinte az összes párkapcsolat működik így, de az biztos, hogy a többség sajnos igen.


Egy példa például ez a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok_..


A nő átvasalja, főzi, takarítja az életét, holott neki is van karrierje. A férfi pedig önfeledten építkezhet, önmegvalósíthat, mert otthon mindent megkap, terülj-terülj asztalkám van.


Egy ilyen kapcsolatban hol van az egyenjogúság? Miért lepődünk meg azon, hogy a nők nehezebben fejlődnek szakmailag, amikor sokuknak még pihenni sem marad ideje, nem hogy munka mellett tanulni és kapcsolatot építeni...


21/F


2014. jún. 18. 11:50
 1/9 Beviz Elek ***** válasza:
0%

nincs is ezzek semmi gond


az anyuci maradjon otthon gyereket nevelni, apuci fejlõdjön és építse a karrierjét.


ha mindketten a karriert, a pénzt helyezik elötérbe, akkor lesz egy tv-n nevelkedett hányingertermészetü gyökér gyerekûk. bár legalább.lesz iphone 5....

2014. jún. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Tehát szerinted a nő szerepe az, hogy ne fejlődjön szakmailag, mert ész minek ahhoz, hogy otthon eljátssza a háztartási robotot? Illetve hogy gyereket neveljen, amíg a férj dorbézol?
2014. jún. 18. 12:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Belenyúltál a darázsfészekbe, kérdező, innentől futószalagon jönnek a gyökerek, akik szerint a klasszikus családmodell csak anyukára vonatkozik, ők meg letudták minden kötelességüket napi 8 óra fa.szveréssel valami irodában. :)
2014. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:
0%

napi 16-20 nem irodában, de nem ezen van a hangsúly

a hangsúly azon van hogy mindenki a pénzért és karrierért él, a gyereket valaku felneveli mert a szülök csak az anyagiakban tudnak hozzájárulni. persze a gyerek is csak egy 2lábon jàrô pénztárcát fog látni a szülökböl


ez nàlunk is így volt vàlás után. egy kindertojásra sem volt pénze anyámnak, de szeretetben felnevelt (persze ezt akkor nem èrtékeltem)

öcsém rengetegmindent megkapott, de csak anyaguakban, mert a oénz a lényeg ugye....


most visszatekintve köszi.... sokkal jobban jártam és örülök hogy îygy alakult

2014. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

És emellé még szerintem vegyük oda, hogy bármikor képesek megvádolni egy nőt azzal, hogy pénzéhes és csak a pénztárcáját látja a férfiben és nyilván ezért is a nők a hibásak.

Közben meg hangoztatják, hogy "egyenjogúság van, kiharcolták a (mocskos) feministák, el lehet menni dolgozni, aztán ugyanannyi beleadni a közösben". Persze csak pénzügyileg kell ugyanannyit beleadni, hogy másban merre dől a mérleg, persze már nem érdekli az urakat.

2014. jún. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jól látod kérdező, ez a helyzet volt kicsit régebben, de szerencsére ma már egyre inkább több a normális értékrenddel nevelt férfi is.


Nálunk én, mint programozó hozom haza a nagyobb keresetet. Nekem volt időm fejlődni, jó vagyok a szakmámban, beletettem mindent, versenyképes a fizetésem.

Simán megoldottuk, egy évet én voltam otthon a gyerekünkkel, egy évet a férjem, utána pedig bölcsibe ment. Lehet, hogy nem voltunk vele éjjel-nappal, de amikor igen, akkor minőségi időt töltöttünk vele.

Most van egy iszonyatosan értelmes, udvarias, nagyon édes lányunk.

A házimunkát én sosem tartottam a nő feladatának, szerencsére a férjem is normálisan gondolkodik, ugyanúgy kiveszi a részét ő is, sőt kicsit többet is, mert én főzni például nem szeretek, és később is érek haza mint ő, addig ő vígan megfőz. :)


Így is lehet csinálni. Csak megfelelően érett gondolkodású férfinak és nőnek kell összetalálkoznia, akit a szüleik is megfelelően neveltek.

2014. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan munkakörben feltételezhető az azonos szakmai képzettség, hisz nélküle sem a nő, sem a férfi nem tölthetné be azt. Az általad felhozott jelenség inkább abban ütközik ki, hogy bizonyos pozíciókban alulreprezentáltak a nők, így például a tudományos életben, ahol rengeteg időt kell áldozni a fejlődésre. Nos, itt a nők rendszerint lemorzsolódnak.


Véleményem szerint a legfőbb oka az eltérő fizetéseknek az az, hogy egy női munkaerő "drágább". Szülhet, általában ő marad otthon a gyerekekkel (mondjuk inkább az a jellemző, hogy ez szándékolt, nem kényszerű) szülés után, betegség után, így nem stabil munkaerő, járukékot kell fizetni akkor, amikor valójában nem dolgozik a kötelező szabadságon felül (a női munkaadók is előnyben részesítik a férfi munkaerőt, pont ezért). Változást az hozhatna (feltételes mód), ha a férfiak ugyanúgy kivennék a részüket a házimunkából és a gyereknevelésből (bár ekkor a fiatalok kerülnének még hátrányosabb helyzetbe), vagy az állam extra kedvezményeket biztosítana a munkaadóknak, hogy ne legyen gazdasági ráfizetés. Meg persze elég bölcsöde, óvoda, gyökeres változás a nemi szerepekben (ami kérdés, hogy lehetséges lesz-e valaha eltüntetni teljesen a nemi szerepeket), meg hasonló apróságok. De pánikra semmi ok, idővel az az eredmény fog bekövetkezni, aminek be kell.

2014. aug. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szívesen csinálom a házimunkát otthon, nem vagyok karrierista. Lehet velem van a baj egyszerűen nem izgat. Nekem a gyerek, a tiszta, rendezett otthon a fontos. :) Egy karrierista hölgynek nyilván olyan párt kell találnia, aki besegít neki a házimunkába.
2014. aug. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez karrieristának lenni. Nem karrierizmus az, ha nem akar reggeltől estig dolgozni, nap közben a munkahelyén, este meg arra hazamenni, hogy vacsorát kell főzni, kivasalni a ruhákat, másnapra előkészíteni a férje életét, miközben ugyanúgy dolgoznak, csakhogy munka után a férj leül a kanapéra tv-zni sörrel a kezében, szórakozik, kipiheni magát és úgy megy el másnap dolgozni, a feleség meg éjfél körül beborul az ágyba, hogy reggel megint felkeljen, hogy elindítsa a családot. Lehet, hogy szeret gondoskodni róluk, de miért kell az, hogy csak erről szóljon az élete, hogy másokat kiszolgál?
2014. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!