Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem szeret viszont?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a fiúm 21, lassan 4 hónapja vagyunk együtt. Nem dicsekvésből írom, kérlek, ne kössetek bele, de szép lány vagyok, a legtöbb embernek ez a véleménye, ő is mindig bókol nekem, mondta párszor, örül emiatt, hogy velem lehet. Működik az a bizonyos kémia, fizikailag is vonzódunk egymáshoz, régebben sokat beszélgettünk, nagyon hasonló az értékrendünk, a humorunk, azt gondolhatná bárki, hogy minden klappol.


De ő nem szerelmes belém. Tudom, hogy nem vagyok különösebben fontos neki, mert bár szomszédos kerületekben élünk, 10 perc buszozásra egymástól, sosem tud rám időt szakítani, állandóan kifogásokat talál, lemondja a találkozókat, másfél-két órákat képes késni egy randiról. Suli, munka, barátok - én meg is értem, hogy nem ér rá, de amikor legfeljebb hetente egyszer találkozunk, akkor is félórára, azt túlzásnak érzem. Egyáltalán nem kalkulál bele az életébe. Én rengetegszer alkalmazkodtam hozzá, intéztem úgy a napomat, hogy vele tudjak lenni, de egyáltalán nem tartja tiszteletben az időmet, az utolsó pillanatokban lemondja.


Már kezdtem úgy érezni, hogy szerelmes vagyok, szeretnék is vele lenni, emberileg tisztelem, szeretem, a hozzáállását leszámítva, de nem értem, hogy velem mi a probléma. Amikor két ember összeillik és az egyiknek fontos is a másik, akkor ez hogy a fészkesfenében nem lehet kölcsönös? Miért? Mindenhol azt látom magam körül, hogy a fiúk milyen szerelmesek a barátnőikbe, mennyire tepernek egy lányért, képesek egy hét ismeretség után bebuszozni éjjel a városba egy sétálgatás kedvéért. Nálunk semmi ilyesmi nincs. Programot sem akar velem szervezni.


Ha én szeretek valakit, hasonlóak vagyunk, állítólag meg is felelünk egymásnak, miért nem tud belém szeretni? Miért nem vagyok fontos neki? Tudom, hogy van igénye a szerelemre az életében. De ha ő kiváltotta belőlem ezt, akkor én miért nem vagyok képes nála erre? Mit kéne tennem? Mit tehetek? Hogyan lehet, hogy ugyanolyan ember vagyok, mint ő, és egész egyszerűen nem törődik velem, nem értékel? Más fiúk borzalmasan szerelmesek. Ő nem az. Pedig nem vagyok jobb vagy rosszabb más lányoknál. Illetve az utóbbit lassan kezdem elhinni. Tönkretesz ez az egész.


2014. jún. 27. 12:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Sosem mondtuk még ki, hogy "szeretlek", de semmiféle megjegyzést sem ejt el, ami arra vonatkozna, hogy szeret velem lenni, kedveli a személyiségem, érdekesnek tart, bármi. Én sokszor mondtam neki hasonlóakat. Ismerem az öt szeretetnyelvet, de az ő törődése az én irányomba egyiken sem nyilvánul meg. Édesanyám és a barátaim is azt mondták, hogy nem tetszik nekik, ahogy hozzám és a kapcsolatunkhoz áll.
2014. jún. 27. 12:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha már jártok mondd meg neki, hogy így nem fog működni, szeretnél egy kicsit több figyelmet. Ha nem érti meg sajnos jobb a szakítás, mert minél többet vársz, annál rosszabb. És ha tényleg szép vagy könnyen találsz mást.
2014. jún. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom mi ennek az oka, de szerintem létezik olyan hogy egy ember egyszerűen nem tud beleszeretni a másikba.

lehet miattad, de lehet hogy miatta, túlságosan védekezik, nem akar csalódni, így hideg fejjel próbál ebben benne lenni, vagy pedig csak tényleg nem mozgatod meg annyira, egyszerűen valami hiányzik...

tudom milyen ez, és nem kívánom neked hogy ez hosszú ideig húzódjon... bár már 4 hónap is elég sok hogyha az eleje óta ilyen.

én a helyedben vagy rákérdeznék, hogy akkor hogyan is álltok, vagy hagynám az egészet, nehogy még fájdalmasabb legyen..

2014. jún. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Tényleg nagyon fáj, egyre rosszabbul érzem magam, semmihez nincs kedvem, motiválatlan vagyok, céltalan, nem akarok kimozdulni, egyre jobban leértékelem magam emiatt... és szeretem. Viszonzatlanul. Ez borzalmas, de lehet, hogy maga a bizonytalanság a legrosszabb.


Próbáltam a viszonzatlan szerelemről cikkeket keresni, de ennek a párkapcsolaton belüli előfordulásáról egyetlen írást sem találtam, pedig nem hinném, hogy az enyém olyan extrém eset lenne.

2014. jún. 27. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!