Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megijedtem. Hatalmas bűntudato...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megijedtem. Hatalmas bűntudatom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A vőlegényemnek van egy pszichés zavara, amibe nem mennék bele most részletesen. Nem gátolta (eddig) a mindennapjait, csak abban észrevehető, hogy kicsit "fifisebb", mint más, de kiegyensúlyozott, intelligens, kedves ember, nagyon szeretem.

Néhány napja elhatalmasodott ez a dolog rajta (az tett rá a dologra, hogy nem voltam itthon, sajnos nem lehettem). Teljesen kikészítette magát, olyan állapotba kerül,t hogy mondtam neki, hogy a pszichiátriára kellene menni...


Haza értem és megbeszéltük a dolgokat, a problémát, a forrását, megnyugodott, már nincs gond. De én meg nem nyugodtam meg, folyton arra gondolok, hogy hogyan vállaljunk később gyereket, hogyan legyek a felesége, ha folyton nekem kell tartanom a hátamat, nekem ki fog segíteni? :(

Annyira bűntudatom van, hogy ezeket gondolom...Ne ítéljetek el, szőrnyen érzem magam. Azta akarom, hogy komolyan gondoljam a jóban-rosszbant néhány hónap múlva, nem akarok hazudni...Úgy érzem megbuktam a "próbán". Bár stresszes időszak volt az elmúlt néhány nap számomra is úgy érzem csak az első néhány napban tudtam támogatni, utána már nem tudtam annyira empatikus lenni vele. Ő ezt nem érzi így, hálás, amiért támogattam, vele voltam.


De én úgy érzem cserben hagytam...:(


2014. júl. 2. 09:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
jó lenne tudni, hogy mit jelent, hogy "fifisebb". Miket csinál? Miért félsz a gyerekvállalástól? Például magában beszél vagy ő a baltás gyilkos?
2014. júl. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen pszichés zavarról beszélsz? Nem voltál otthon és elhatalmasodott rajta ez a dolog???? Akkor az a helyzet,hogy férjhez mész hozzá,és egész nap fogjátok a négy fal közt egymás kezét,akkor nem lesz gond?
2014. júl. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

nem, nem beszél magába és nem pszichiátriai eset a problémája, hanem pszichológiai (kényszeres zavar, bacillus fóbia stb.), és a kettő között hatalmas a különbség.


Nem a távollétemben jönnek rá ezek a dolgok, csak pont történt valami, ami kiváltotta ezt belőle és én nem voltam ott, hogy megnyugtassam.

2014. júl. 2. 09:15
 4/16 anonim ***** válasza:
Így, hogy nem írtad meg, mi a gondod, mit tudunk tanácsolni? Ne menjél bele egy olyan házasságba, amitől már előre látszik, hogy problémás. Ahogy most nem tudtál ott lenni ahol kellett volna, ez máskor is elő fog fordulni.
2014. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem látszik problémásnak a házasság, szeretjük egymást már sok sok éve és ezen nem változtat semmi.

Attól ijedtem meg, hogy mi lesz ha nem tudok majd úgy mellette lenni, ahogy kellene...:(

2014. júl. 2. 09:17
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezt lehet kezelni és kellene is, mert ez nem olyan, mint egy kis depresszió, amire elég lehet a figyelem és a törődés.

Ha sikerül kikezelni, akkor rendben van, de tudtommal vissza is eshet és az ilyen emberhez szerencsésebb, ha olyan pár társul, aki nem feltétlenül szeretne gyereket, ugyanis nagyon sok pszichiátriai és pszichológiai "fifi" létezik, ami öröklődhet is, vagy legalább is, a hajlam rá.

2014. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, írd le légyszives részletesebben, hogy mi a párod problémája, mert így nagyon zavaros a téma :/
2014. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a pszichológiai zavarokkal, minden ehhez kapcsolatos dologgal, ezért még nehezebb.


A párom is naaagyon szeretne gyereket.

2014. júl. 2. 09:31
 9/16 A kérdező kommentje:

ezzel *



Nem szeretném leírni, ne haragudjatok, haígy nem vehető ki semmi akkor megsülök a saját levemben inkább :). Nem szeretném ennél részletesebben feltárni.



Szép napot Nektek!

2014. júl. 2. 09:32
 10/16 anonim ***** válasza:
Előbb ki kellene ebből gyógyulnia, mert nem hiszem, hogy pont ilyen apai mintát kéne látni a leendő gyerekeknek. Bacillus fóbia, most képzeld el, semmit nem foghatnak majd meg apa jelenlétében, mert rohamot kap! Szerintem teljesen normális a reakciód, egy nő társat és támaszt keres férjnek és apának, nem arra vágyik egyikünk sem, hogy örökbe kelljen fogadnunk egy óriásbébit, és bocs a nyers fogalmazásért. Van esély arra, hogy kikezeltesse magát?
2014. júl. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!