Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én el akarok menni másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én el akarok menni másik városba egyetemre, de a barátom nem akarja? Mi legyen?

Figyelt kérdés

Pécsre szeretnék menni. a barátom hülyeségnek tartja az egyetemet. Ő "büfé szakon" végzett, és most minimálbérért dolgozik. Azonkívül úgy számítja, hogy egy év múlva el tud menni albérletbe, és megkért, hogy költözzem hozzá. Azt is mondta, hogy ha miután leérettségiztem, tud nekem munkát szerezni, ahol ő dolgozik. Mert így többet lehetnénk együtt.

Én 19, ő 27


2014. júl. 3. 12:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"...úgy számítja, hogy egy év múlva el tud menni albérletbe, és megkért, hogy költözzem hozzá. Azt is mondta, hogy ha miután leérettségiztem, tud nekem munkát szerezni, ahol ő dolgozik."

Ez eléggé kontroll szagú dolog. Ha pedig szétmentek, akkor munkahely 0, lakhatás 0. Erre gondoltál?

2014. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Hát, így ha kolis lennél, akkor sem lennétek nagyon messze egymástól. Ha bejárós, akkor egy szava sem lehet. Ha hisztizik azon, hogy maradj ott, mondd meg, hogy menjen ő veled Pécsre. Albérlet ott is van. Én is azt mondanám, hogy ebben a helyzetben nem olyan jó ez a korkülönbség, pláne, ha a pasid így gondolkozik. Mivel teljesen értelmes, és normális szakban gondolkozol, mindenképp az egyetemet javaslom, viszont azt kalkuláld bele, hogy ha egyetem előtt nem is, mikor odajársz, nagyon nagy lesz a szakítás faktor, ha a barátod továbbra sem változtat az álláspontján.
2014. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

1. Mindkettőnk szülője a városban lakik.

2. ha együtt dolgoznánk ő lenne a kollégám nem a főnököm, nem tud kirúgatni.

2014. júl. 3. 13:09
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Elég ocsmány a barátod, persze érthető, hogy maga mellé akar láncolni egy nála majdnem 10 évvel fiatalabb lányt.

Az én anyukám anno 20 évesen elkezdte az egyetemet, de drága édesapánk addig-addig mondogatta neki, hogy értelmetlen, míg anya otthagyta. Ezerszer megbánta már, persze apám akkori önzősége a későbbiekben is kiütközött, így néhány év múlva elváltak. Ne gondold, hogy neked ez biztos másképp lesz.

Máskülönben hétvégente találkozni szerintem simán jó. Én bp-i vagyok, a barátom szintén, de ha nincs nyár, én egyetemre járok, ő meg különböző műszakokban dolgozik, így nem sok értelme lenne átmennem hozzá. Így marad a péntek-szombat-vasárnap, szerintem simán jó, mert legalább nem vagytok sülve-főve együtt.

SOHA ne mondj le a céljaidról pasi miatt.

Különben is, milyen munkát szerezhet neked, ami egy szimpla érettségivel elvállalható? Örökre átlagkeresetű akarsz lenni? Sőt, ha később utazni szeretnél, miből teszed majd meg? A gyerekeiteknek is max az életben maradást tudod majd biztosítani, semmi mókát.


Az, hogy a barátod nem tud mit kezdeni a diplomájával, a saját bénasága. Köztudott, hogy mesterképzés nélkül bölcsész karos végzettséggel nehéz elhelyezkedni, de ha talpraesett vagy és igazán akarod, előbb-utóbb sikerülni fog. Ne kövesd a barátod példáját, hogy beéri a kevesebbel.

Brrr, undorítóak az ilyen férfiak...

L22

2014. júl. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp az egyetemet válaszd, később biztos megbánnád ha nem így tennél

Meg nem is jó ennyire függni a barátodtól

Együtt laknátok, együtt dolgoznátok.... Ez már sok

2014. júl. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Kirúgatni nem tudna, de mivel a kollégád lenne, simán megkeseríthetné az életed abban a pár órában, amíg a munkahelyen vagy.
2014. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd az egyetemet. A pasik jönnek, mennek, de egyetemen is találsz olyat, aki szeret és aki nem akar semmiben sem korlátozni.
2014. júl. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
24%
Ez a dietetikus, meg gyógytornász is eléggé "büfé szak"-szerű dolog. Legalábbis dolgozni nem nagyon lehet benne. Persze ettől még megcsinálhatod....
2014. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem!

Egyáltalán nem biztos,hogy életetek végéig együtt maradtok,ha ilyen önző f.asz,akkor meg pláne. Azt ha vége van,majd bánhatod,hogy miatta kihagytál egy lehetőséget,hogy azt csináld,amit szeretnél!

Nehogy hallgass rá! Fiatal vagy,a jövődről van szó!

2014. júl. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen se menj bele ebbe!

Ha nincs semmi végzettséged az érettségin kívül, és ő protezsál be egy munkahelyre, meg az ő albérletében laksz, kiszolgáltatottá válhatsz, ill. valahányszor összezördültök valamin, megkaphatod, hogy neki köszönheted a melód, lakhatásod, stb. Tudod, kinek kellene ez...

A baj valóban a korkülönbség. Te 19 vagy, most kezdenéd el felépíteni a felnőtt életed alapjait, végzettséget, önállóságot szerezni, ő meg 27, egy ilyen korú ember már felépítette a felnőtt élete alapjait és családalapításban gondolkozik lassan. Nyilván nem tetszik neki, hogy a kiszemellt párja pont elmenne másik városba, még nem vele élne, de hidd el, egy komoly élettársi kapcsolatra te még ráérsz ennyi idősen.

Érettségivel, ráadásul nőként meg kb. semmit nem érsz a munkaerőpiacon, max. protekciós vagy kulimunkákat kaphatnál, legalább egy szakmát szerezned kell. De ha jó eszed van, menj csak egyetemre. Ha a barátod ezért szakít, akkor nem kár érte, mert nem is szeretett igazán, ugyanis nem a te érdekeidet nézi, ti. hogy legyen egy megfelelő végzettséged, önálló egzisztenciát, hanem azt várja, hogy a saját érdekeidet háttérbe helyezve tedd, amint mond, állj a rendelkezésére. Az tuti, hogyha megteszed, már nem lesztek egyenrangú felek ebben a kapcsolatban.

21/L

2014. júl. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!