Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet, hogy velem van a gond...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy velem van a gond és nem is a partnereimmel?

Figyelt kérdés

Eléggé összetett és részben pszichológiai kérdés lesz.

23 éves nő vagyok. 14 évesen volt az első párkapcsolatom. 9 év alatt most van a 6. barátom. Ő az akinél tényleg minden stimm. Nem részletezném, de ha nem lenne párom és megkérdeznék hogy milyen az ideális pasi, akkor őt írnám le. Csak hogy másfél év alatt elmúlt a szerelem. Ez az összes előző barátomnál így volt, másfél évnél még nem volt hosszabb kapcsolatom, és mikor én szakítottam egyikőjüknél sem fájt a szívem, mert elmúlt a szerelem és valami egész másra vágytam. Most megint kezd előjönni ez az érzés...Csak hogy érzem, hogy megbánnám ha szakítanék. Mert lehet, hogy beleszeretek valakibe, meg lenne a vonzalom, a szenvedély, de ugyanúgy lecsitulna, és hosszabb távra ennél jobb kapcsolatot nem tudnék elképzelni.

Na most...Olvastam Popper P. egyik könyvét és ott is volt egy ilyen eset, hogy a nő dobálta a párkapcsolatait, mert nem volt elégedett az életével és ez mindig egy újrakezdési lehetőség volt. Tehát az élet újrakezdésének az illúzióját élte át. Én sem vagyok elégedett magammal. Nagyon kevés az önbizalmam. Félek az emberektől, félek, hogy nem kedvelnek, hogy mi a véleményük rólam...Sokszor van az, hogy megismerkedek valakivel és tök jó viszonyban leszünk, aztán én megijedek hogy el ne rontsam...és végül emiatt eltávolodok az adott személytől. Úgy érzem, hogy nem érdemlem meg, hogy barátaim legyenek. ez részben tudatos, de szerintem inkább tudat alatti...Nem érzem magam elég "menő" arcnak. Ettől függetlenül van pár barátnőm, de nincs olyan akinek pl az összes titkomat elárulnám. Nem vagyok egyébként magányos, van kivel eljárnom ide-oda, de inkább felszínes kapcsolataim vannak, mert nem nyílok meg senkinek sem úgy igazából. Emellett úgy érzem, hogy haszontalanul élem az életemet. Ha épp nem dolgozok, akkor szinte egész nap gép előtt vagyok, pötyögök, mindenre hamar ráunok. Nincs hobbim, mert hiába kezdek el jógázni, futni, kondizni, úszni, nyelvet tanulni, gitározni... egy idő után tehernek érzem és inkább leülök a gép elé. Úgy érzem vaahol itt kéne rendbe tennem az életemet...szerintetek ez összefüggésben van azzal, hogy a szerelem elmúltával új kapcsolatba vágyom?


2014. júl. 6. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Engem aztán nem zavar ha ezt a lépést utána egész életedben bánni fogod, te leszel a hibás.
2014. júl. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem beszéltem semmilyen lépésről. a fő kérdés amire választ keresek az ott van legfelül. illetve az utolsó mondat.
2014. júl. 6. 18:35
 3/7 anonim ***** válasza:

A házas feleknél is átalakul a szerelem egy idő után szeretetté. (Nem mindenhol, nyugi.)

Semmi gond nincs veled kérdező.

2014. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok a hobbival és úgy általában a dolgokkal... De, hogy mi lehet az oka, azt nem tudom. Menj el egy pszichológushoz.


Vagy esetleg próbálj meg tényleg új életet kezdeni, távol a rokonoktól, mostani barátoktól; akár külföldön.

2014. júl. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, most írtad le az érzéseimet!!!!

20l

2014. júl. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én soha nem jönnék össze ilyen lánnyal. Oké, tény hogy én nőkhöz vonzódok :) és a mai világban inkább 28 éves koruk után érik egy lány nővé.


Egyszer randiztam egy ilyen lánnyal. Büszke volt rá, hogy 9 pasija volt már eddig. Most erre mit lehet reagálni?


Még jó, hogy szexuális téma nem került szóba, mert lehidaltam volna, hogy benyőgi, hogy eddig már vagy 50 pasival feküdt le, tehát már tapasztalt "nagylány" :)

2014. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

veled van a baj...először ott tegyél rendet bent addig amíg nem szereted önmagad nem tudod mennyit érsz addig más se fog úgy viselkedni veled.

a párkapcsolatodat te érzed hogy ezt tudod-e egy életen át csinálni,vagy leszel úgy mint a legtöbb csak elvagy!

egyébként én azt gondolom hogy amíg nem tanulsz meg valamit amit most megkell ebben a kapcsolatba kkor az élet ugyanazt fogja neked visszadobni mégegyszer addig amíg rá nem jössz mit kell jobban csinálnod?mi az értelme? mire tanít téged?Hidd el semmi sincs véletlenül,nézz vissza a múltadba,a kapcsolataidba és nagyon sok hasonlóságot fogsz felfedezni ami megoldásra vár..valószínüleg jelenleg is.

2014. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!