Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a jó abban, hogy a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a jó abban, hogy a legtöbb ember főként a külső értékek figyelembevételével választ párt magának?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Természetben is a.satnyák elbuknak
2014. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi.
2014. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy reggel szép látvány fogad.
2014. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

De te ezt valami óriási modern járványként, problémaként éled meg, ami mintha csak most történt volna.


Egyszerűen csak az emberek többségének nagyon nem szempont az SOHA A VILÁGON TÉRBEN ÉS IDŐBEN (múltban, jövőben, jelenben, itt, ott, amott), hogy mennyire pl. értelmes a másik. Mikor az intimitás, család, szeretet, szexualitás iránti igényeimet akarom kielégíteni valakivel, akkor az a kérdés, hogy mennyire vannak meg benne azok a belső tulajdonságok, amik számomra kielégítőek (nekem például kedvesség, nőiesség, háziasság, gondoskodás, anyai és fészekrakó ösztönök) és mennyire néz ki jól. Ennyi.


De legelsőnek mindig a külsőt nézem meg, persze. Hogyan szelektáljon valaki az emberek között első körben? Akkor a világon mindenki potenciális partnernek számítana.


Az értelmesség, intelligencia, okosság, lexikális tudás stb. sosem voltak/lesznek a többség párkapcsolatainak alapkövei sehol és semmikor a világon. Mert azok nem egy intim kapcsolat elsődleges fokmérői. Lehetnek ezek a fokmérői egy baráti kapcsolatnak, vagy egy karriernek az alapjai, de semmiképpen egy romantikus, intim kapcsolatéi. Ebben az esetben az ember inkább egy ösztönlény (mindenféle rossz felhang nélkül) és sokkal ősibb dolgok után vágyik, nem pedig olyan dolgokra, amik csak nagyon rövid ideje léteznek a társadalomban és nagyon kevés ember számára fokmérők.

Legyen csinos.

2014. júl. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy olyan párunk lesz, aki tetszik külsőleg is. Én azt nem értem, mi lehet ebben a nem jó? Én is csak olyannal kezdek ismerkedni, aki tetszik. Ha kiderül, hogy egy suta paraszt, akkor ismerkedés vége, és továbblépünk, ennyi, hiába néz ki jól. De egy olyan férfi, aki nem tetszik, az nem is kelti fel az érdeklődésem annyira se, hogy meg akarjam őt ismerni minimálisan is. Szerintem ez alap dolog. Miért kéne minden jött-menttel, számunkra külsőleg taszító emberrel összeismerkedni, csak mert talán vannak szimpatikus belső tulajdonságai?
2014. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ASOT ***** válasza:

Mivel egy ember sem rendelkezik szupertehetséggel, hogy belelásson más emberek fejébe, így hát marad a külső ami alapján meg lehet ítélni, hogy tetszik e nekünk az illető illetve szívesen megismernénk e.


Aztán ez után derül csak fény arra, hogy elég értelmes e ahhoz, hogy szexnél többre is kelljen.

2014. júl. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mert nincs értelme olyan embert választani, aki nem ébreszt vonzalmat, nem tetszik. Ez pedig a külsőhöz kötődik. Enélkül nem működőképes egy kapcsolat hosszútávon.


Egyébként nem főleg, hanem egyenlő arányban külső-belső: mindkettő fontos.

2014. júl. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"De te ezt valami óriási modern járványként, problémaként éled meg, ami mintha csak most történt volna. "

Ezt miből következtetted ki, okostojás?

2014. júl. 7. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert a legtöbb ember ilyen. És inkább esélyes, hogy ezt gondolod, mint hogy nem.
2014. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a 4-es és 5-ös válaszoló mindent elmondott. Mert hát gondolom te se mennél oda egy olyan emberhez aki számodra nem vonzó, hiszen a testi vonzalom az alapja egy kapcsolatnak. Mert ha te nem akarsz a pároddal lefeküdni, akkor az egy halott kapcsolat, biztos megcsalás lenne a vége.
2014. júl. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!