Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek az érzelmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek az érzelmi zsarolásról?

Figyelt kérdés

Az én álláspontom az, hogy az érzelmi zsarolás egy kegyetlenül önző és szemét dolog, de arról is érdemes lenne írni, hogy mi van a kialakulásának a hátterében, es ezt már nagyon kevesen teszik meg. Én nem hiszek abban, hogy az érzelmi zsarolást felhasználó emberek minden esetben jellemtelen, "gonosz" emberek lennének, szerintem ez így - már-már gyerekes módon - nagyon le van egyszerűsítve. Az éremnek két oldala van, és bizony gyakran az áldozat is bőven tesz azért, hogy a partnere elkeseredésében már a zsarolást választja. Sok esetben kiválthat érzelmi zsarolást az odafigyelés és a törődés hiánya (pláne akkor, ha az indokolatlan), a sorozatos csalódások miatti frusztráció, a bizalom hiánya, vagy az, ha az egyik fél az egész életét az őrült módon szeretett párjára alapozza, mert ő jelenti számára magát az életet, viszont, ha ez nem kölcsönös, a fetisizált személy részéről nem ilyenek erősek az érzelmek, és ezáltal nem tud velük mit kezdeni, akkor ez a "yiddishe mama" féle túlcsordult imádat számára fojtogató lehet, és így menekülhet a kapcsolatból, amire a válasz a másik fél részéről bizonyos esetekben az érzelmi zsarolás. Rendkívül helytelen dolognak tartom a zsarolást, de ahhoz, hogy ez kialakuljon, bizony mind a két félnek ludasnak kell lennie. Viszont mind a két részről a megfelelő párbeszéddel, őszinteséggel, a másik iránt kellő tisztelettel, és azzal, hogy már a kapcsolat elején tisztázzák, hogy kinek mit jelent a másik, el lehet kerülni. Ha az egyik az őrült szerelmet keresi, a másik viszont csak egy szabadidő kapcsolatot akar, akkor érdemesebb el sem kezdeni.


Nektek erről mi a véleményetek? Voltatok már áldozatok? Vagy magatok is zsaroltatok már? Kíváncsi vagyok arra, hogy ki hogyan áll ehhez a témához.



2014. júl. 12. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Utálom. Voltam már neki kitéve, de én még senkit sem tettem zsaroltam. Nagyon utálom.
2014. júl. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* -tettem
2014. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szemétség, főleg ha az illető tisztában van vele mit csinál és komolyabb dolgokról van szó
2014. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonló a véleményem a tiédhez, undorító dolog.. aljas ember aki ilyet tesz, és nincs rá mentség.

(épp elméjű ember nem zsarol érzelmileg másokat, csak aki beteg mentálisan)

2014. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ja bocsi, a másik kérdésedre nem válaszoltam (2. vagyok)

én nem zsaroltam senkit, engem már próbáltak és iszonyúan utálom

ha megkér normálisan vagy megbeszéljük, zsarolás nélkül is meg lehet oldani akármit is akar

mondtam neki, hogy ezzel pont az ellenkezőjét éri el, de továbbra is ezt csinálta

nem is vagyunk jóban

ha egy barátom csinálja, ott is hagytam volna, mert szerintem ez elviselhetetlen

2014. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy az érzelmi zsarolás "elkövetéséhez" valamilyen szinten egy elborultabb elme kell, és azt se tartom kizártnak, hogy akadnak olyan emberek, akik alapvetően olyan egosisták és aljasak, hogy ezt a módszert könnyűszerrel használják fel azért, hogy birtokolják a másikat.


Ami engem leginkább érdekel viszont az az, hogy mi van azokkal, akiket a kapcsolatuk tesz ilyenné? Azokkal, akik azelőtt egészséges emberek voltak? Milyen utat kell bejárnia annak, aki ezt az elmebeteg módszert választja? Mi az oka annak, hogy ennyire eltorzul valakinek a személyisége? Én úgy gondolom, hogy ez esetben, ezért nem csak az érzelmi zsaroló az egyetlen felelős. Millió cikk szól az interneten arról, hogy hogyan védekezzünk a zsarolók ellen, de hogy hogyan kerüljük el eleve azt, hogy a másik ezt tegye, azzal már nagyon kevesen foglalkoznak. A legtöbb helyen úgy állítják be a zsarolókat, mintha valami mesebeli ős gonoszak lennének, akik már eleve ilyennek születtek, akiknek nincs is arcuk és múltjuk, és szinte már passzióból űzik az érzelmi zsarolást. Szerintem azért ez nagyon nem így van.

2014. júl. 12. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!