Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elromlott, vagy csak megijedtünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elromlott, vagy csak megijedtünk?

Figyelt kérdés
4 éve vagyok együtt a párommal, és most szeretnénk össze költözni. De egy ideje (jó ideje) folyton csak veszekszünk. Neki vannak dolgai, amik nagyon nagyon idegesítenek és sokszor bántanak is, és ez nem tetszik nekem, emiatt én veszekszem vele, ez meg neki nem tetszik. És a folyamatos veszekedések miatt úgy érzem, már minden sz*r ebben a kapcsolatban. Milliószor mondtam azt hogy vége, erre ő milliószor mondta h változni fog. Az utolsó ilyennél azt mondtam nincs tovább, mert úgysem fog változni. És erre ő azt mondta, tényleg nem, mert ő ilyen. És ha szeretem, akkor miért akarom megváltoztatni. Úgy gondoltam igaza van, és meg próbálok kevesebbet veszekedni és rá szólni. De ha egyszer zavarnak ezek a dolgok.... nem tudok mit csinálni. apróságok külön-külön, de együtt....néha nagyon elegem van. És amilyen dolgok ezek (nem szeretném részletezni) néha úgy érzem, nem is ő a nekem való. mit keresek mellette. És mikor ezt elmesélem neki, mindig azt mondja, ezek a dolog eddig is voltak. És igaza van, pedig eddig nem szóltam értük. Az utóbbi fél-1 évben van nagyon sok veszekedésünk. Csak megijedtünk a költözéstől és azért van hogy mostanában mindent észre veszek és szólok értük, vagy ennyi volt?
2014. júl. 14. 17:08
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
eddig is voltak ezek, és eddig is szóltam értük. de nem ennyiszer. és most, hogy itt lenne a költözés, úgy érzem nem tudnék ezekkel együtt élni, a másik érzésem pedig h szeretem, és nem bírnám nélküle.
2014. júl. 14. 18:41
 12/12 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy az ifjú párnak csak olyan távolra szabad költözni a szülői háztól, hogy az anyósok ne tudjanak átmenni papucsban. Kicsit egzakt fogalmazás, de hidd el hogy igaz. Én kedvesem anyukája is ilyen tipikus féltőn szerető anyuka, de azért nem ilyen mértékben. Ez a "felhívom, megkérdezem hogy van" nála szerencsére kimarad, viszont sokszor kéri meg erre-arra, fuvarozza el egyik rokonukat egyik városból a másikba, menjen el egy üzletbe venni valamit, menjen el segíteni fát ültetni a Manyi néninek, stb., és a kedvesem ezeket többnyire meg is teszi, mert úgy érzi, tartozik ennyivel a szüleinek. Ezek egy időben zavartak engem, de már túltettem magam rajta, és nem szólok érte, ez legyen a legkevesebb problémám az anyósjelöltemmel. Aki egyébként egy tündéri nő, ha megyek hozzájuk, a kedvencemet főzi, a kedvemért vásárol ilyen-olyan gyümölcsöket vagy péksüteményt, kikéri a véleményemet ha fel akar venni egy csinos ruhát, mindig küld a szüleimnek házi paprikát, tojást, tésztát, ezt-azt (Budapest és Alföld...), és mindig nagyon szívélyesen üdvözöl, gratulál a sikereimhez, felköszönt a név- és születésnapomon... Az pedig majd idővel enyhülni fog, hogy a páromat "ugráltatja" - ami azért kicsit erős kifejezés arra, amit csinál, mert végülis azt sem viszi túlzásba. És hiszem, hogy ha összeköltözünk (terveink szerint Budapestre), akkor el fogja fogadni, hogy a kisebbik fia is önállósodott és kirepült otthonról.


Nézd meg az anyósjelölted többi dolgát, a tulajdonságait, jellemvonásait, hogy hogyan viszonyul hozzád, mit szól a kapcsolatotokhoz, hogyan viselkedik a többi ismerőssel, baráttal, rokonnal... Ha ezek után azt gondolod, kis apróság az, amit a fiával tesz, és csak te fújod fel, akkor próbálj meg túllendülni rajta.


A pároddal pedig beszélgess el, hogy miért hagyja ezt, vagy neki fel sem tűnik ez az összenövés? Akar-e ezen változtatni...

2014. júl. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!