Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire volt szép/jogos/legál...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire volt szép/jogos/legális, amit a csaj csinált?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, akik 3 éve vannak együtt, de a napokban kiderült, hogy a srác 1,5 éve csalja párhuzamosan a lányt.

Nem laktak még együtt, de srácnak nagyon sok cucca ott volt a lánynál, sok értékes holmi is.

A lány összeszedte az összes cuccot, ami a fiúé volt és elégette/összetörte.

Tudom, hogy nem volt szép,amit a fiú tett..főleg, hogy az elmúlt másfél év alatt a csaj fizette neki a jogsiját és abban is sokat segített, hogy meg tudja venni az élete első kicsiját, közben pedig ott volt neki egy másik (vagy akár több) csaj. DE ezzel a tettel a lány nem sűlyedt a srác szintjére? Nem lett volna jobb megoldás simán visszaadni a cuccait? Egyáltalán van joga más dolgait elégetni/összetörni?

Azért ide teszem ki a kérdésem, mert itt értelmesebb válaszokat kaphatok és az egyik fél az unokatesóm ( a lány ).


2014. júl. 17. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Dühös volt a lány és ez érthető, főleg ha még fizetett is csomó mindent a fiúnak. Nyilván nem a legmegfelelőbb módját választotta a bosszúnak, de valószínűleg nagyon mérges volt, érthető módon. A fiú lényegében be is perelheti, de szerintem nem fogja, a lány simán védekezhet azzal, hogy ő mennyit rakott bele a kocsiba, jogsiba, stb.
2014. júl. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem süllyedt le a szintére, méghozzá azért, mert amit a lány csinált az egy hirtelen, dühből elkövetett tett. Amit a fiú az pedig tudatosan, hideg fejjel végigvitt dolog.


(persze ez nem jelenti, hogy jogosan égette el a cuccokat, de elítélni se lehet érte)

2014. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Ha azt nezzuk nem volt szėp,de!!!megerdemelte!!!mert ugyanis a pali most vissza adja a kocsit vagy kifizeti a jogsit!???gondolom nem!! Akkor vegyen maganak ruhakat es amire szuksege van !!a làny legalàbb kifizete magàt!!!!jo lecke volt a.palinak!!!!lehet lepontozni,ėn is ezt tettem vilan a làny helyeben...akkar meg a kocsiba is tettem volna kàrt!!!
2014. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Ja, hogy még a barátnőnek kellett volna futárszolgálattal a srác lakására küldeni mindent szépen becsomagolva?
2014. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
3 Akkor már értelmesebb lett volna eladni a cuccait, mondjuk én hamar át tudom látni a dolgokat és biztosan nem vertem volna szét egy nagy értékű cuccot, inkább eladtam volna.
2014. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
megertem a lányt! nem csodaálom , hogy elborult az agya! vegre egy büszke nő!
2014. júl. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nos, a srác lazán feljelentheti a lányt szándékos károkozás miatt. Perkoltseg, kártérítés....

Értelmesebb lett volna csak osszepakolnia a cuccat es szólni neki hog X napja van elvinni,

2014. júl. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Az egy dolog, hogy a srác évekig csalta a lányt, és ő tönkretette, elégette a srác ingó vagyonát.

De a törvény szerint azért mert a srác csalta még nem követett el törvénysértést. Nincs jogi következménye annak ha valaki csalja a párját. Viszont amit a lány csinált annak jogi következményei vannak.


371. § (1) Aki idegen vagyontárgy megsemmisítésével vagy megrongálásával kárt okoz, rongálást követ el.


(2) A büntetés vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztés, ha


a) a rongálás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó rongálást okoz.


Ha a srác feljelenti a lányt az ingó vagyonának rongálásáért bizony megütheti a bokáját.


Bár én valahol megértem a lány felindultságát, de a törvény rá is vonatkozik.

2014. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha perre kerülne a sor akkor a hirtelen felindultságra való hivatkozás még javíthat a dolgon.
2014. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megêrtem a csajt sőt ên tuti fel is pofoztamvolna, szerintem nem túlzàs és ha neked a lànyaz unokatesod ki kêne àllnos mellette ... amûgy meg neked hogy esett volna ? Te némàn minden idegessêg nélkül azt mondtadvolna hàt jó nembaj hogy màsfêlêvig hülyére vettél?! Szerintem aljas volt a sràctól hogy kihasznàlta a lànyt....
2014. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!