Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság felbomlása?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni.


Házasságban élek pár éve. A Férjem azért jó pár évvel idősebb mint én. Nagyon jól élünk, de sajnos ennek ára van. Én is sokat dolgozom és Ő is. Kettőnk közül Ő az aki többet. Igyekszünk a szabadidőnket összehangolni, de mostanában ez egyre nehezebb.

Hogy kárpótoljon idén 2x "elvisz" nyaralni és akkor legalább együtt leszünk. Szóval azért igyekszik.

Ha a férjem időben is végez a munkájával akkor otthon folytatja a "hobbiját" ami elég költséges-


Közös kasszán vagyunk, de azért néha előfordult, hogy kifejeztem a nem tetszésemet. Persze igyekszem beletörőd ni, hiszen így ismertem meg, tudtam, hogy ez a hobbija, csak sok időt elvesz kettőnktől. De itt nem is ez a lényeg.


Adott egy másik pasi az életemből, egy középiskolai "kapcsolat". Akkor nem volt közöttünk semmi, mert nekem volt párkapcsolatom. Egy ideig tartottuk a kapcsolatot, aztán pár évig nem beszéltünk és most újra megkeresett. Neki is van párkapcsolata, találkoztunk és beszélgettünk mint két barát.

Azóta többször beszéltünk, és találkoztunk még, de semmi több nem történt közöttünk soha!


Viszont ez a férfi figyel rám, megjegyez mindent amit mesélek neki, van rám elég ideje, és érzek kettőnk között valami "bizsergést". De félek, hogy ezt csak azért érzem , mert a házasságom most nem 100%-os. Felelőtlenül nem tennék semmit, tisztelem a férjemet, így nem lennék képes megcsalni. Mióta ezzel a pasival találkoztam többször álmodtam vele, a régi dolgokat is pl.

Nem tudom mit kellene tennem?!

Viszont bármennyi pozitívum is szól a pasi mellett, nem lennék képes vele éveket leélni, vagy házasságot kötni.

A férjemmel már felépítettem az évek alatt egy bizonyos anyagi biztonságot, van közös vagyonunk stb. Nem vagyok anyagias, de a mai világban ezek nem elhanyagolható tények. Egyszóval és rondán kimondva, minden amiért az évek alatt megdolgoztunk , a kényelem, a jólét odalenne a házasságom felbomlásával.


Volt már valaki ilyen helyzetben?


2014. júl. 18. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kommunikáltok sosem ? Szinte az össze kapcsolatból hiányzik pedig nem nehéz, vagy kínos. Leültök és megbeszélitek gondjaid. Ezt élted át és nem tudod mit tegyél? Kérdezd meg mondjuk a párod? :O Én a helyedben ugyanezt így leírtam volna neki, és akkor talán észreveszi, vagy lehet ő is tudja csak kellene valami ami még jobban motiválja, hogy talán elveszhet. Itt szinte mindig mindenki szakítással akarja megoldani a problémát, csak hogy ezzel nem megoldjuk, hanem elfutunk. Elképesztően buta cselekedet lenne tőled ha eldobnád a stabil kapcsolatod egy talánért főleg ha az érzéseid nem lehet megkérdőjelezni a párod iránt, bár erről egy szót sem írtál. Beszéljétek meg, találjatok ki valami, oldjátok meg!
2014. júl. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy sosem csalnám meg a férjem azért bizonyítja, hogy szeretem. Ha megcsaláson gondolkoznék akkor azt már házasságon kívül tenném.

Beszélgetünk erről, egy ideig működik, elmegyünk moziba/ színházba, most nyaralni visz. De ez csak egy ideig műküdik aztán megint "elfelejti". Én tudom, hogy mindennek ára van ebben a világban, és azért ,hogy jól éljünk gürizni kell.

De azt is mondtam a Férjemnek, ha nem találjuk meg a középutat az életünk és a munkánk között akkor egy idő után sajnos nem fogjuk tudni megmenteni a házasságunkat.

Szóval többször beszéltünk erről!

2014. júl. 18. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 -nek nagyon igaza van.

A kapcsolatotok kezd kissé kifakulni a mókuskerék miatt. Belefáradás, ellaposodás, összesavanyodás, stb... És íme az új, ami azt adja amit érezni szeretnél a régi pároddal.


Gondold végig. Átnyergelsz a másikra. Eltelik ugyanennyi idő. Az eredmény szerinted nem lesz ugyanez? A te problémád nagyon nagyon sok párt érint.

A megoldás pedig az, amit első mond: Igenis leülni, szivet kiönteni, és szisztematikusan végig gondolni mit lehet tenni? Ez probléma, ami megoldható így. Egy tipp: A napirendeteket vessétek össze, és amiből mindketten le tudtok csípni, abból szedjetek is le magatoknak időt. A hobbi jó dolog, amíg nem a házasságotokból vesz el időt.

Szóval nézzétek meg hogyan lehet több időt tölteni együtt.

Egy délutáni fagyizás ami lehet csak 15 perc a sarkon, de már sokat tud szinesíteni, és sok ilyen. Nem otthon ülni és megvárni amíg a falak rátok dőlnek :)

A másik pasit felejtsd el, tévút. Ez biztos.

2014. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy ezt mond el neki, hogy találkozgatsz a régi barátoddal és hogy ilyen érzéseket kelt benned, kissé elbizonytalanít. Persze hangsúlyozd ilyenkor hogy szereted meg vigyázz miket mondasz de éreztesd vele hogy ez nem normális.
2014. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!