Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szabad-e feleségül menni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szabad-e feleségül menni egy tíz évvel fiatalabb férfihoz?

Figyelt kérdés

Soha nem volt korábban olyan kapcsolatom, ahol én lettem volna az idősebb. Öt évvel ezelőtt azonban összejöttem a jelenlegi párommal, aki szinte pontosan tíz évvel fiatalabb. Bár senki sem jósolt hosszabb jövőt a kapcsolatnak, mégis már ilyen régóta együtt vagyunk. És most a házasság is szóba jött közöttünk.


Minden nagyszerűen működik közöttünk, mégis félek. Hasonló kérdéseknél sokan írták, hogy nem szabad a félelmeken gondolkozni, élvezni kell az életet. De azért a házasság, és az esetleges gyerekvállalás nálam sokkal komolyabb. Az eszemmel ugyanis tudom, hogy hosszabb távon szinte biztosan lehetetlenre vállalkozom. A nők hamarabb öregszenek, bizonyosan eljön az, mondjuk amikor 50 éves leszek, ő pedig 40, amikor érezheti úgy, hogy még fiatal, a legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudom majd megtartani... Úgy hiszem, azt pedig nem bírnám ki. Valahol azt olvastam, hogy egy hozzászóló ismerősi körében egyetlen olyan kapcsolat sem maradt meg sokáig, ahol ilyen a korkülönbség.


Megértő válaszokat várnék.



2014. júl. 14. 13:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
11%
Nem, mivel a Polgári törvénykönyv 15. paragrafusának 5. pontjának a) bekezdése szerint 5 év börtönt kaphatsz.
2014. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Jól látod. Később komoly gondok adódhatnak. Inkább éljetek a mának. De ha vállalni mered a rizikót, lehet, hogy ti lesztek a ritka kivétel.
2014. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
szerintem ne aggódj, ha már 5 éve együtt vagytok, akkor biztos összeilletek
2014. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
37%

Megértő vagy őszinte választ vársz?


Megértő: A korkülönbség nem jelent semmi.


Őszinte: 40 v. 50 éves férfi, nem arról álmodik, hogy 50 v. 60 éves nő mellett ébredjen minden reggel.

2014. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

ez hülyeség, hogy biztos szét mentek, meg ha másnak nem jött össze nektek sem fog...szerintem ha tényleg szeret és melletted akarja leélni az életét és megadod neki azt a szeretetet amire vágyik akkor melletted marad egy életen át 10 év ide vagy 10 év oda! a szeretet nem kor függő!

21F

2014. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Alapesetben nem látok rá reális esélyt, de ha öt éve működik a dolog, akkor min agyalsz? És ha holnap elcsap egy autó, nem sajnálnád, hogy nem mondtál igent?

Igen, lehet, hogy majd lelép, ahogy bárki lehet, hogy lelépne. Ott van a barátok köztös srác, és a neje, ők is évek óta full boldogok, házasok is.

Vágj bele, mert csak egy életed van, és ne azon rágódj, mi lesz. Ha úgy alakul, akkor fájdalmas, de örökké szép emlék marad.

2014. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ha nem akartok gyereket és ő is inkább intellektuális, aki a belsőre jobban hajt (50-ből 1-2 férfi ilyen valóban), akkor simán lehet élethosszig tartó a dolog.
2014. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
ne ránk és ne is az eszedre hallgass! hallgass a szívedre!
2014. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség, hogy ne akarna valaki 40 évesen 50 éves nő mellett ébredni...
2014. júl. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

9:

Azért annyira nem. Fizikailag, önmagához képest viszonyítva egy nő a húszas éveiben néz ki a legjobban. Lehet dögös 15 évesen, 35 évesen és 45 évesen is, de a férfiak szerint kb. a húszas éveikben vannak a nők kinézetileg a csúcson. Ezután kb. 45-50 évesen jön el a nőknél az a kor, amikor fizikailag, szexuális vonzalomban a többségük olyan hanyatlásnak indul, hogy egy csinos 45 éves nőt még sok férfi magáévá tenne, de egy 5-10 évvel idősebb változatát már nem.


Sok férfi (kis részben természetesen) olyan praktikumból is választ magának 5-15 évvel fiatalabb feleséget, hogy a nők kinézetének és szexuális vonzerejének hanyatlása kb. egybe essen a saját maga szexuális érdeklődésének hanyatlásával is.


És nem, egy férfi sem várja el 55 évesen a 45 éves feleségétől, hogy úgy nézzen ki, mint 20 évesen. A legtöbb férfi elvárásai is alkalmazkodnak a saját korához, tehát 50 évesen már ritkán hajtanak 20 éves nőket. De el kell fogadni, hogy kinézetre valamikor 45-50 éves korában egy nőt eléri az a változás a külsejében, ami után a legtöbb férfi nem találja őt szexuálisan vonzónak.

2014. júl. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!