Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek létezik tökéletes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek létezik tökéletes kapcsolat?

Figyelt kérdés

A kérdés elég hülyén hangozhat, de legfőképp naivnak tűnhet, de engedjétek, hogy kicsit kifejtsem: Szóval a tökéletes párkapcsolatot én se úgy képzelem, hogy soha nem veszekednek a felek, mindenben egyetértenek, hogy a szó szoros értelmében tökéletesen működik kettejük között minden, csupán, hogy kiegészítik egymást, még a mások számára nehezen tolerálható tulajdonságaikat is szeretik a másikban, és a kezdeti fellángolás után is úgy hiszik, nincsen más a földön, akivel ilyen boldogok és egészek lennének. Akivel egy életet le tudna és le is tud élni, tehát 70 évesen is odaadó felesége, - vagy éppen férje- tudna lenni a másiknak.

A kérdés ez láttán fogalmazódott meg bennem:

[link]

Ez a férfi 80 éves és minden reggel reggelit visz a feleségének. Kérdezték tőle: Miért van az Ön felesége öregek otthonában? Ő azt válaszolta: Mert Alzheimer kórban szenved. Ekkor azt kérdezték tőle: Az Ön felesége foglalkozna azzal, ha Ön egy reggel nem hozna reggelit neki? A férfi azt válaszolta: Ő nem emlékszik... Nem tudja azt sem, hogy én ki vagyok. Öt éve nem ismer már meg.

Meglepetten mondták neki: Milyen csodálatos dolog! Ön még mindig viszi a feleségének a reggelit annak ellenére, hogy ő már nem is ismeri meg Önt?

A férfi elmosolyodott, a szemeibe nézett, megszorította a kezét, aztán azt mondta: "Ő nem tudja, hogy én ki vagyok, de én tudom, hogy Ő kicsoda!"


2014. júl. 28. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:

hát remélem ez a jövőm, csak a kór nélkül :P

de azt hallottam a dédi papám és a mamám életük végéig nagyon szerették egymást...még ilyen öregen is csókolóztak...kicsit fura volt elképzelni amikor meghallottam...kis koromból emlékszem a dédiékre, hát nem mai csirkék voltak :D szerencsére még él az egyik dédi mamám, és szerintem a 100-at is meg fogja :) lassan üknagymama lesz :) ja bocs kicsit eltértem a tárgytól :D remélem nekem is sikerül az ami a dédiéknek :)


21F

2014. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Oh én ilyen szerelemre vágyok, de még hasonlóval sem találkoztam. A családom is elég veszekedős. 21L
2014. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
amúgy én elég sok könyvet elolvastam, mert az élethosszig tartó kapcsolat kulcsát kerestem/keresem...és lehet megtaláltam...csak akkor lehetek benne biztos, ha gyakorlatban is 'kipróbáltam'...de én hiszek abban, ha 2 olyan ember találkozik akik minden áron élethosszig tartó kapcsolatot szeretnének és a kapcsolat elején megbeszélnék ki hogyan képzeli el és ahhoz tartanák magukat akkor lehetséges lenne...minden problémát nyugodtan kell megbeszélni, nem kiabálni meg veszekedni, főleg nem megütni a másikat! betartani a megbeszélteket és folyton kommunikálni :)
2014. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet előre szervezni szerintem! Szerintem akkor tökéletes egy kapcsolat ha ki egészítik egymást! Speciel ránk nagyon is igaz az a mondás mi szerint az ellentétek vonzák egymást! Ami nekem hiányzik az a páromban van meg és igaz ez fordítva is! Azt ember nem képes meg határozni meddig tarthat! Persze mindannyian szeretnénk hogy örökké tartson de úgy is a sors dönti el! Lehet pesszimistának tűnök de nem igaz! Mi is azon vagyunk hogy erősítsük a pár kapcsolatunkat de nem szolhatunk bele a sors irányításába max igazíthatunk rajta!
2014. júl. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Hát igen, én is ebben reménykedem, hogy hasonlóban lesz részem, és mint tudjuk, a remény hal meg utoljára! :)

Sajnos én nem ismertem a dédnagyszüleimet, még csak az összes nagyszülőmet sem, de ahogy hallottam, nem nagyon volt ilyen eddig a családban, viszont a Te dédnagyszüleid biztos nagyon aranyosak voltak! :) Igen, én is azt hiszem, hogy ha van egy biztos recept hozzá, akkor ez lehet az. :)

Kedves második válaszoló, eddig én se találkoztam vele, de remélem ez nem marad így! :)

Mindenesetre kívánom, hogy mindkettőtöknek, hogy sikerüljön, és ha szabad ilyet, akkor magamnak is :P

2014. júl. 28. 16:17
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, Veled is egyet kell, hogy értsek. Ezerféleképpen tönkremehet egy kapcsolat, van mikor szinte a semmiért :(

A kérdést csak azért tettem fel, mert felötlött bennem a kérdés, kíváncsivá tett, hogy mások, hogy viszonyulnak ehhez a kérdéshez. Én sem,- ahogy szerintem a legtöbb ember- úgy mászkálok az utcán, hogy életre szóló társat keresek magamnak, de jó ebben reménykedni, mint ahogy abban is, hogy nem azért jöttünk a világra, hogy szenvedjünk, sokkal inkább a fent említettekre :)

Neked és a párodnak is sok szépet kívánok a közös életetekhez! :)

2014. júl. 28. 16:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mi is ilyen kapcsolatban élünk, csak mi már házasok is vagyunk a férjemmel.


Nálunk is bejött az ellentétek vonzzák egymást című közhely:), és a szerelem első látásra is. Anno az első randin mindketten szerelmesek lettünk, és tudtuk hogy együtt akarunk lenni...1 hónappal később a lánykérés is megvolt.

A személyiségünk, és az értékrendünk hasonló, de a mentalitásunk nagyon eltérő, és alig van egy két pont az ízlésünk terén, amiben megegyezünk:D Még a horkolását is édesnek tartom:D ő meg szerinte cuki vagyok amikor piszkálom, csikizem stb:) szerencsére partner az ilyesmiben, nem egy karót nyelt akárki aki megsértődik.

Neki nagyon meleg a bőre mindig, nyáron született, az enyém hűvös, én télen születtem, és utálom a nyarat:) Mégis halálosan szerelmesek vagyunk egymásba az első perctől:)


Anno nagyon hamar eljutott a kapcsolat egyik szintről a másikra, és 1,5 év után össze is házasodtunk. Azóta is nagyon boldogan:) és tudjuk, hogy mi összetartozunk.


Ez olyan rátaláltunk az igazi szerelmünkre egymásban, és lelki társak is vagyunk dolog. Még soha nem vesztünk össze....értelmét sem látjuk, mert nem megoldás semmire. Mindig mindent megbeszélünk, és ez nagyon jó érzés:) Én tudom hogy nincs a világon még egy ilyen pasi. Így is 5 évig tartott mire megismerhettem 24 évesen....szóval nem adom senkinek:D és ő sem engem. Ő meg azért is ragaszkodik ennyire hozzám, mert ő is igazinak és lelki társának érez engem, viszont ő első próbálkozásra megtalált engem. (Az első kapcsolata vagyok). Nekem már voltak kapcsolataim régebben... de a szerelem, mindkettőnknek az első:) és egyetlen:) Azt mondta, minden szerencséjét elhasználta az életben, hogy engem elsőre megtalált...:) és sose kellett átélnie a szakítás fájdalmait, a csalódásokat stb...


Úgy gondolom hogy nem véletlen, hogy egyedül belé lettem szerelmes és más exeimbe soha....

2014. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Végig mosolyogtam ahogy olvastam amiket írtál :) Nagyon jó látni, hogy ma is vannak még ilyen kapcsolatok, még ha csak kevés is, de nagyon szerencsésnek mondhatjátok magatokat!

Tiszta szívből kívánom, hogy nagyon hosszú és boldog életetek legyen együtt, nagyon vigyázzatok egymásra, és azt is, hogy jó példaként szolgáljatok rengeteg reményvesztett ember számára! :)

2014. júl. 30. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!