Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nőként ez tényleg olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőként ez tényleg olyan elítélendő?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, van egy jó állásom amiben kiélem a kreativitásom, de egyedül élek, eltartom magam. És jól érzem így magam. Sajnos az eddigi párkapcsolataim mind defektesek voltak.


Éltem már együtt pasival, sajnos volt részem halálesetben, megcsalásban, volt olyan pasim aki porcelánbabaként kezelt sehova nem engedett el, mindenbe beleszólt, a legutóbbi kapcsolatom sajnos pofonig fajult.

Eljutottam oda, hogy nem akarok komoly kapcsolatot. PErsze, én is szeretnék majd egyszer családot, de jelenleg úgy érzem, hogy tökéletesen el vagyok egyedül, illetve a rövidtávú kapcsolatokban, nem tervezek évekre senkivel.

Szerencsére rengeteg barátom / barátnőm van, és mivel a munkám elég komoly ezért a hétvégéken igyekszem kikapcsolni. Nincsenek egy éjszakás kalandjaim, volt már, de nem ez a jellemző.


Tegnap beszélgettem a barátnőmmel aki évek óta kapcsolatban él, hallgattam a panaszkodásait és közben rájöttem, hogy erre nincs szükségem. Annyit csalódtam már. Közben én is meséltem a barátnőmnek a legutóbbi "hódításomról" , és azt mondta nekem, hogy sokáig ezt nem csinálhatom, nem hiszi el, hogy nőként ez engem kielégít.

Persze irigyli, hogy független vagyok, imádom a munkám és feltalálom magam egyedül, de szerinte egy idő után megunom, és rájövök hogy mennyi évet pazaroltam el.

Az egyik barátom is teljesen le van döbbenve a "viselkedésemen" , szerinte ez a felfogás nőhöz nem méltó, szerinte csak kefélek a nagyvilágban és játszom a boldog szinglit, holott tuti vérzik a szívem.


Szeretem őket, mert a barátaim, de zavar, hogy elítélnek ezért. Nem hinném, hogy olyan fura lenne ez nőként. Gondolom már is érzett már így?!


2014. júl. 31. 17:52
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem készülök házasodni :P
2014. júl. 31. 18:09
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a kapcsolatfüggőséget. Mért kéne egy 26 éves nőnek mindenképpen kapcsolatban lennie? És mit érdekel ez másokat? Egyáltalán mi közük hozzá, már nem azért? És ha neked így jó, az másokat mért zavar? Csak ennyi jutott hirtelen eszembe.
2014. júl. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondani, hogy ha valaki elégedett a sorsával az nem foglalkozik mások véleményével. Ha téged zavar, hogy a barátaid szerint fura a viselkedésed, akkor nyilván a lelked mélyén el is fogadod a véleményüket. Hiszen foglalkozol azzal, hogy mások mit mondanak. Ha boldog vagy, elégedett akkor nem foglalkoznál mások véleményével.

26 éves vagy, még fiatal, és rajtad áll, hogy miképpen fogsz élni később. De egy jó tanács: Nem mindig leszel fiatal, és hamar elfognak röpülni az évek, ezért érdemes eldöntened, hogy hosszabb távon is megérné neked az irigyelt szingli élet.

Egyébként személyesen ismerek olyan nőt (unokatestvérem) aki huszonévesen ugyanúgy élt mint te.

Jó munkahely, szingli élet, hétvégente bulizás, szórakozás, és rövid távú kapcsolatok. Éveken keresztül mondogatta, hogy neki ez a tökéletes életforma.

20 évesen még elfogadták a hozzáállását. 30 évesen már furának tartották, és próbálták elmondani neki, hogy ne szalassza el újra a szerelmet, mert pár alkalommal boldog lehetett volna. 40 évesen már csak azon akadtak ki, hogy képes volt még mindig görcsösen ragaszkodni a hétvégi szórakozásokhoz. Pár hónapja találkoztam vele, és akkor elmondta, hogy 45 évesen úgy érzi magára maradt. Minden barátjának megvan a maga kis világa, amibe ő már nem tartozik bele. Bántja, hogy évek óta mindenki kedvesen de elutasítják ha hétvégére kis kikapcsolódásra hívja őket. Inkább a családjukkal vannak.

Kérdeztem, hogy most, mennyire érzi jónak az életét. Kibökte, hogy magányos. 45 évesen már nem nagyon kapkodnak utána (pedig szép nő most is) Fél attól, hogy öregkorára teljesen egyedül marad.. Bevallom, volt idő amikor irigyeltem a szabadságát, szinglisségét. Főleg amikor a 4 éves fiammal válóperen túl voltunk. De ma már boldog feleségként, nagy fiú anyjaként nem lennék a helyében.

Kedves kérdező. Nem árt néha a messzi jövőre is gondolni, hogy mégis milyen életre vágysz..

2014. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem elítélendő.

Elhiszem, hogy neked most erre van szükséged, de ennek ellenére drukkolok neked, hogy találd meg azt a férfit, akit szívből szeretsz, és meg tudsz benne bízni! :) Van ilyen, csak nagyon nehéz megtalálni...

2014. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
13-as, köszönöm a hozzászólásodat, sok mindenben igazad van!
2014. júl. 31. 18:15
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Nos szerintem pár dologra figyelj. 1. az emberek dogmatikusan gondolkodnak, de leginkább sehogy. Szóval hallgatni arany :) 2. Értem a problémádat. Nagyon is. 3. Ha tudsz már hallgatni, és tudod TE mi akarsz és miért, és pláne: le tudod oltani azt aki ítélkezik feletted, akkor nem hiszem, hogy kérdés a kérdésed. Ha még ezt nem tudod akkor tanuld meg :D


De. (mert ez sem fekete fehér)

Te a "defektes" kapcsolataid miatt döntöttél a szabad kalandozós szingli lét mellett. Ez a tényállás, de akkor ezzel legyél is tisztában.

Ne csak kimond, hanem gondold is végig. Értsd, hogy most egy ideig ez lesz, eddig rendben is van, de idővel ismét vágyni fogsz sokkal többre is. Most a sok csalódás miatt érzed ezt így, de el fog múlni, ahogy "regenerálódsz". Ezért ez egy időszak az életedben csak, ne minden hidat égess fel, ne elkönyvelj dolgokat véglegesnek, és pláne ne hidd, hogy az élet ennyiből áll. Ez nem lesz életcél, erre nem lehet építeni egy komplett életet. Ha kell most tombolj hajrá, támogatlak is benne. Csak tudd, hogy vége lesz, és tudd azt is, hogy mikor. És akkor legyen is vége :)

2014. júl. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű, hogy a defektes kapcsolatok miatt döntöttem így. De amint írtam, persze egyszer én is szeretnék családot- MAJD. Jelenleg ez az élet kielégít...nem gondolom, hogy 15 év múlva is itt szeretnék tartani, és azt sem gondolom, hogy szinglinek lenni a legjobb buli a világon, de most ez bőven elég nekem! :)
2014. júl. 31. 18:29
 18/26 anonim ***** válasza:
Akkor csak annyit mondhatok, hogy a diszkréció a legnagyobb erény a kalandozásban ;)
2014. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Nincs ebben semmi elítélendő, sokszor az én barátaim is jobban tudják mi a jobb nekem. Hiába magyarázok nekik bármit. :)
2014. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan élek. 1,5 éve nincs párkapcsolatom. Eleinte szerettem volna, aztán nem jött össze senkivel. Közben kezdtem élvezni a szingliséget. Most nem vágyok senkire és nem is ismerkedek. Én se szeretnék itt tartani örökké, de jelenleg nagyon arra alapozok, hogy egyedül leszek.


24N

2014. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!