Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Keresztény és nem keresztény...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény és nem keresztény párkapcsolata?

Figyelt kérdés

Szerintem lényegtelen, hogy az egyik hisz benne, a másik nem. A lényeg a belső értékrend.


Most rengeteg sok dúvad ember van a világban. A világ hozza magával. Éjjel-nappal Budapest rajongók. Tükörben fényképezés, napszemüvegben fényképezi magát, pucsítás, menőzés. Olyanokat szeretnek, mint Lady Gaga, aki műpénisszel színpadon.


Mondjuk keresztények között is akadnak ilyenek. Facebook-on pl. egy roma annyira istent tisztelte, ő a leghatalmasabb, mégis a meztelen sunák-at like-lta, meg azokat szereti. Gondoltam, te is jó keresztény lehetsz.



2014. aug. 11. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
nálunk tökéletesen működik...
2014. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem akarják egymásra erőltetni a vallási nézeteiket, miért ne?
2014. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Simán lehet jó apcsolatuk.
2014. aug. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy valódi keresztény csak kereszténnyel tud igazán komoly kapcsolatot kiépíteni. Olyan keresztényre gondolok, akinek valódi a hite, aszerint él és gondolkozik. Eleve ott az alapelv, hogy "csak az Úrban házasodjatok". :) Ezt kár ragozni. Lehet, hogy működik valakinek, de aki igazán komolyan veszi, annak nem. Ha pedig nem veszed komolyan, mi értelme van? Akkor csak egy látszat.
2014. aug. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

én Ateistának vallom magam nem hiszek isten létezésében (legalábbis abban nem amit a keresztények adnak elő...mert hiszek dolgokban, lehet azaz "igazi isten", csak én nem így hívom)

de simán összejönnék egy keresztény lánnyal...csak egyikünk se akarja a másikra erőszakolni a saját vallását, de sok tartalmas beszélgetés lehetne...ki mit hogyan képzel el...


a legjobb barátommal elég kevés dologban értünk egyet...mégis a legjobb barátom és a legnagyobb kritikus az életemben...

ha mutatok egy képet egy lányról (csak külső a belsőt nem említem) az neki egyből "dagadt" "öreg" "csúnya" ő meg szintén mutogatja a számomra nem megfelelő lányokat :) és még sorolhatnám mennyi mindenben nem értünk egyet...


de ez egy párkapcsolatnál szerintem pont jó dolog lehet, ha megfelelően tudja kezelni a pár...mert sokkal tartalmasabb lehetne a kapcsolat :) a beszélgetések, a nézetek, a vélemények...de ehhez elég harmonikus kapcsolat kell és kompromisszum készség...és egyik sem lehet fanatikus megszállott...akkor nagyon jó kapcsolat lehet :)

2014. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
ja és mellétenném a legjobb barátom vallásos az anyja is vallásos, templomba jár! és tudják mind2-en miben hiszek és egyikőjük sem akarja rám erőszakolni a hitét és én sem rájuk! és nagyon jól megvagyunk...szerintem egy párkapcsolatban is simán meglehet oldani!
2014. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha olyan keresztény, aki tényleg komolyan veszi a hitét, nem fog tudni együtt lenni egy ateistával. Mivel számára az ünnepek, karácsony, húsvét nem ugyanazt fogja jelenteni, amit a másiknak. Ha keresztény módra akar ünnepelni, a párja nem fogja tolerálni. Megnézem azt az ateistát aki végigállja az összes misét nagyhéten, vagy böjtöl, vagy vigíliát tart a másik kedvéért amikor az neki semmit sem jelent.


Ha viszont lazább keresztényről van szó, és olyan ateistáról akinek az értékrendje közelít a keresztényekéhez, simán működhet.

2014. aug. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Paul Tailorral értek egyet.

Nem vagyok vallásos,nem tudom magam elképzelni egy hívővel.

Hogy nevelnénk pl a gyerekeinket?

2014. aug. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon ez a felállás valóban nem tud működni! Ezt csak az tudja aki benne van. Nem lenézés, nem nagyképűség, egyszerűen tényleg nem működik. Nem csak az ünnepek jelentenek mást a hívő embernek, hanem a mindennapokban is nagyon ki tud jönni a különbség.

Azt meg egyenesen butaság gondolni, hogy pont ez lenne jó egy kapcsolatban. Nagyon nem!

2014. aug. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt a gond a közös értékrenddel lehet gond. Egy keresztény embernek Isten áll az első helyen, egy nem kereszténynek jó esetben család, barátok, vagy munkahely. Egyszerűen másképp gondolkodnak, ami a szerelem elmúlása után nagy gondot okozhat. Én találkoztam kiváló kivétellel, de szerintem nagyon ritka. Ha csak Isten nem mondja külön, akkor nem hiszem hogy működő dolog.

"Ne legyetek felemás igában!"

2014. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!