Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet valakinek boldog, tartós párkapcsolata attól, hogy zűrös a családi háttere?

Figyelt kérdés

Lassan 30 éves leszek, két hosszabb kapcsolatom volt, de egy évnél tovább egyik se tartott, és mindig engem hagytak ott.


Anyám pszichésen labilis, tévképzetei vannak (hol jobban, hol rosszabbul van, kap gyógyszert), apám elkezdett inni (még le tudja tenni éppen, de a problémák esetén már hajlamos inkább az üveghez nyúlni). Nehezen kontrollálják magukat mindketten, volt, hogy öcsém vagy én álltam közéjük, hogy ne csináljanak hülyeséget. Egyébként mindketten értelmiségiek, kiváló szakemberek, szegény családokból származnak, a nulláról küzdötték fel magukat...


Ahhoz, hogy el tudjak költözni, még pénz kell, a mostani tartalékaimnak még kb. az egyharmadát kell összegyűjtenem, hogy úgy költözhessek, hogy nem kerülök a tönk szélére (ha egyszer elköltözöm, nem akarok visszamenni hozzájuk).


2014. júl. 21. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

18 éves vagyok :) Szüleim ugyanezt csinálják... nehéz tanulni emellett :)

De volt egy 1 éves kapcsolatom :)

2014. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha tanul a példából és nem utánozza le, ha valóban megtanul szeretni, akkor lehet.
2014. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, anyukámnál ez egy örökletes pszichés betegség miatt van, sokszor nem is emlékszik, mit csinált rosszabb állapotában, nagyapám felőli ágon többször előjött már több embernél, nem tudom, hogy én örököltem-e a hajlamot, de amennyire tudom, igyekszem kerülni azokat a kritikus helyzeteket, amik előhozhatnák. A családot nehéz elkerülni, a második párom ki is mondta, hogy nem akar találkozni velük.
2014. júl. 21. 13:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha te nem vagy beteg, és észrveszed esetleg azokat a hibákat amiket mások elkövettek, és tanulsz a sajátjaidból is, akkor nem hiszem hogy nagy problémák lennének!
2014. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A volt párom mikor kijelentette, hogy nem akar velük találkozni, utána többször eszembe jutott, hogy egyáltalán lenne olyan ember, aki mentálisan egészséges (nem akarom halmozni az esetleges hajlamot a leendő utódaimnál), megbízható, komolyan tudom venni, és ilyen háttérrel is mellettem maradna és nem menekülne ki nyugodtabb légkörbe, aki nem bélyegezne meg a szüleim miatt?...
2014. júl. 21. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem inkább a külsőn múlik a dolog, nálam is csak balhé van itthon főleg, de engem inkább a lányok azzal utasítanak el gyakran egyetlen egy kép alapján is, hogy ronda vagyok és nem akarnak velem ismerkedni se, taliról meg főleg szó se lehet
2014. júl. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!