Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megváltozhat az értékrend?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhat az értékrend? Megéri harmadiknak lenni?

Figyelt kérdés

Alapvetően naiv "hercegnős" típusú csaj vagyok (jön majd a herceg meg a fehér ló, satöbbi satöbbi), ilyen téren elég határozott értékrenddel: soha nem csalnám meg a párom, ugyanezt elvárom, sosem lennék harmadik egy kapcsolatban, nem is kezdenék olyannal, ahol más is lehet a képben... 24 múltam egyébként, szóval nem a kamaszkor rózsaszín ködéről van szó. :)


Most beleszerettem egy olyan férfiba, aki miatt ez mind felborul. Hosszú évek óta barátok vagyunk, tehát elég jól ismerem... viszont nagyon ritkán találkozunk, piszok messze lakunk egymástól. Az elmúlt időben nagyon összemelegedtünk, ami szép és jó lenne, viszont neki tartós kapcsolata van. Nem akartam tőle semmit emiatt, viszont ő saját állítása szerint szerelmes belém... és akarna többet is. Ugyanakkor viszont azt mondja, a párját is szereti, és őt sem akarja bántani, és fogalma sincs, mit akar... hónapok óta húzódik a dolog.

Eleinte az egészet letagadtam, barátok vagyunk és pont, viszont egyértelműen több ez annál. Bár nem feküdtünk le egymással (még), de ezt leszámítva akár torz kapcsolatnak is csúfolhatnám a dolgot.

Én borzasztóan utálom magam érte, mert alapvetően úgy tartom, hogy a megcsalás nem a szexnél kezdődik... és bizony harmadiknak érzem magam, és nem bírok túllépni a tényen, hogy őt más is várja, mással van, nem velem, de másrészről meg szeretnék átlépni ezen, mert kölcsönös a vonzalmunk.

Sokszor érzem azt, hogy a kedvéért feladnám ezt a bizonyos értékrendet, és szeretnék az a "ribi" lenni, akit nem érdekel, hogy foglalt a célszemély, de azzal saját magam árulnám el.

Szerettem volna "rákényszeríteni" a döntést, hogy válasszon, engem akar vagy sem, de akkor meg nem tudom: van-e értelme egyáltalán olyan kapcsolatba kezdeni, ahol képtelen volt magától eldönteni, akarja-e? Plusz azzal újfent én lennék a bizonyos, aki tönkretette a másik nőt és a kapcsolatot, méghozzá szándékkal.


(És a "csak megdugna és visszamegy a nőjéhez" típusú kijelentések nem játszanak - mint mondtam, évek óta ismerem, tehát ha mást nem is, azt elhiszem, hogy nem csak egy éjszakát akarna).


Szívesen vennék valami tanács-félét olyantól, aki keveredett már hasonló helyzetbe, bár elég zavarosan sikerült leírnom. :)


2014. aug. 13. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

óó, remélem annak a lánynak nem ez a sorsa lesz, aki azért nem jött velem össze, mert nem én vagyok a tökéletes hercege. :((((

Amúgy hülyít téged, határozottabban kéne fellépned, de te meg már nagyon elkeseredett lehetsz.

2014. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Elhányom magamat ettől az egész kérdéstől.

Annyira tipikus, női pöcegödör viselkedés.


Először is nem vagy hercegnő ettől nem kell félned, egy hercegnő nem tenne semmi lotyó dolgot mint amit te csinálsz, mert ők kötelezve vannak rá hogy megfeleljenek mindenkinek, és kiskoruktól erősnek és határozottnak nevelik őket, és akik ezzel együtt tudnak élni és nem drogoznak meg isznak azok ki tudják használni ezt a nagyszerű hercegnő imidzset ami felette áll mindenkinek és amit mindenki tisztel.


Te csak egy arrogáns kis senki vagy. Gondolom abból szerzed a személyazonosságodat hogy te nem hagyod magad elsodorni az azonnali örömökért, hogy te képes vagy kiállni amellett amit hiszel, hogy neked tartásod van, de mint látod igazából nincsen, te nem a tökéletes nő vagy, te nem viselsz el semmi nehézséget, negatív ingert, te csak játszod hogy körülötted minden jó és hogy minden érted van, és hogy neked az a feladatod hogy mindent bírálja ami nem szép meg helyes. Ez nem hercegnői viselkedés hanem elkényeztetett díszribi viselkedés.


Egy igazi hercegnő eleve olyannak születik, olyan környezetbe nő fel, hogy az a elméjében a szuperegó lesz a domináns, szóval ők nem lépnek félre, őket tényleg a jó dolgok mozgatják, ők meg akarnak és meg is tudnak felelni azoknak akiket ők szeretnek.


De a te szuperegód szánalmas, a sima egód még szánalmasabb, és gondolom a barátod miatt most először meghallottad azt amit eddig TAGADTÁL hogy benned van, a ribi énedet, amit úgy hívnak hogy "id".

Közölte veled hogy jó lenne ha most tönkre tennéd annak az embernek a kapcsolatát meg lefeküdnél vele mert a jelenlegi hormonháztartásod, érzelmi állapotod, hangulatod, események amik történtek körülötted zajlanak szükségessé teszik egy romantikus kapcsolat jelenlétét.


Azért tartalak rettenetesen szánalmas egy emberi lénynek mert undorító ahogy az állati éned képes volt hogy befolyásolja döntéshozatalodat, de olyan szinten hogy egy érzelmi megingás miatt felborítottál mindent amibe eddig hittél.


Konkrétan. Eldobtad minden személyiségedet dákóért.

És igen győzködd magad hogy "az számít akié birtokolja azt" de attól még értékes ember nem leszel.


"Bár nem feküdtünk le egymással (még)"

Látod, a hányinger kerülget tőled. Te már eldöntötted mit akarsz, fogadjunk le is szarod hogy ki mit ír, azt akarod hogy legyen ember aki jóváhagyja neked hogy retek ribi legyél, és ne aggódj hasonlóan undorító női társaid nyilván egyet fognak érteni veled, de könyörgök, vak vezessen világtalant?


"Szerettem volna "rákényszeríteni" a döntést, hogy válasszon"

Ez még rosszabb, a szívem összeomlik amikor megerősítést kapok hogy az emberi lakosság minimum FELE képes ennyire trágya módon viselkedni.

Felelősség! Hallottál róla? TE vagy felelős a ribi döntéseidért! Tudod ezt te is igaz? Egyből meg is született a lotyó fejedben az ötlet hogy kibújsz alóla, azzal hogy áthelyezed a döntést a FÉRFIRA.

Pontosan ahogy az történik mindig ugye? Nyakába varrunk minden gondot a férfinak aztán röhögünk amikor elbukik?? Aztán röhögünk akkor is amikor küszködik hogy talpra álljon? Aztán röhögünk akkor is amikor látjuk hogy harcolna az ellen ami megpróbálta tönkre tenni??


Ennyi, ez vagy te. Szánalmas alap nő. Szóval igen íme a tanácsom, legyél igaz magadhoz! Legyél igaz a vágyaidhoz és legyél egy ribi mint ahogy a fajtád 99%-a!

Ne is jusson eszedbe hogy akár meg is szakíthatnád azt ami mindenképpen immorális döntésre kényszerítene téged!


Fúj bazzeg hogy ha nem okádtam el magam vagy 15ször amíg olvastam ezt a sok szart.

Gratulálok kérdező, istenemre ha tudnám hogy nem vagyok képes tönkre tenni az olyan embereket mint te, akkor csak szimplán a tudat miatt hogy ilyen hulladékokkal élek együtt elég lenne ahhoz hogy felakasszam magam.

PLEH

FÚJJJ

*köp*

2014. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak megdugna. De nem azért, mert így tervezi. Ez is benne van ebben a szituban.


Voltam már harmadik, de nem érte meg. Hosszú idő után ki tudtam kényszeríteni egy döntést, maradt a párjánál.

Hasonló helyzetben most elbeszélgetnék a kapcsolatáról, mert gyakran azért nem tudják, hogy mit akarnak, mert maguknak sem merik bevallani, hogy működik-e még a kapcsolatuk, ill. miért nem működik. Ha ezek után tud beszéli a párjával, akkor vagy rendeződik a viszonyuk vagy közelebb kerülnek a szakításhoz.


38/F

2014. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki szeret, az sohasem alázna meg azzal, hogy a barátnője háta mögött bujkál veled. Annak nem lenne fontosabb, hogy ne bántsa meg a barátnője érzéseit egy egyszerű szakítással, és nagyon is tudná, ha téged akarna. Kihasznál, ráadásul tisztességtelen, hogy becsapja a barátnőjét, és ha ennyire nem tudja, mit akar, alkalmatlan egy párkapcsolatra.
2014. aug. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy határozott értékrend nem csak addig tart ki, amíg nincs semmilyen kísértés, főleg ha ilyen egyszerű, alapvető tisztességhez is hozzátartozó szabályai vannak. Nincs mindig olyan lehetőség, hogy a kecske is jóllakjon, a káposzta is megmaradjon.
2014. aug. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Pálinkafa, sajnálom, hogy csak pár szó maradt meg az írásomból. Bár eszembe se jutott, hogy valaki az erősen idézőjeles(!) hercegnő titulust szó szerint veszi, ettől függetlenül köszönöm a te véleményedet is, főleg a második felét. Ez is egy szempont, és most ennek is örülök. :)

Egy momentumot kiemelve: hogy áthelyezem a döntést rá, én ezt nem látom ennyire megrázónak. Nyilván egy visszás helyzetben dönteni kell, és nyilván az tud dönteni, aki benne van... Mindazonáltal, ha nem éreznék felelősséget, akkor nem problémáznék ennyit. Ez a fő bajom. :)


Ugyanígy köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek.

Bujkálni nem akarok - számomra az is eredmény lenne, ha helyettem a párjával beszélné meg és rendezné a dolgot. Abból legalább azt látnám, hogy döntött, még ha nem is nekem kedvezően... Csak pont ez a probléma gyökere, hogy ezt "erőltetni" fogalmam sincs, hogy lehet. Mármint a döntést. :)

2014. aug. 13. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Például hogy nem állsz szóba vele, amíg barátnője van.
2014. aug. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!