Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Soha nem fog feleségül venni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Soha nem fog feleségül venni? Megváltozhat a hozzáállása?

Figyelt kérdés

Barátommal több, mint 7 éve vagyunk együtt. Ebből majdnem 2 éve együtt is élünk. Még a megismerkedésünkkor megmondtam, hogy én feleség akarok lenni, ha az övé nem lehetek, akkor másé. Ezt el is fogadta, és elkezdünk "járni". Jól elvoltunk, szinte sosem veszekedtünk. Az összeköltözés volt az első vita. Ő pénzkidobásnak tartotta, én meg szükségesnek. Én már jó ideje késznek éreztem magam és a kapcsolatunkat, hogy eljegyzésre, és házasságra kerüljön sor. Több éven át reménykedtem és vártam a kérdést, de csak nem jött. Végül rákérdeztem. A válasz az volt, hogy szerinte tök felesleges. Emlékeztettem, hogy nekem viszont fontos és ezt neki is tudnia kell, hisz ezzel indult a kapcsolatunk. Végül megmondtam, hogy továbbra is tartom magam ahhoz, hogy feleség karok lenni. 2 évet kap rá, hogy eldöntse mit akar. (Amire azt mondta, hogy milyen sok 2 év, így másfél lett belőle. )Ebből eltelt fél év. Azóta sem hoztam szóba, ő sem. A napokban baráti társaságban (az ő barátai) kérdeztek rá, hogy mikor házasodunk. Ő azt válaszolta, hogy erről mi nem beszélünk, mert ő nem házasság párti én meg igen. (Na jókor szól..) Viccesen elütöttem a kérdést,hogy majd akkor, ha jól fogok keresni, vagyis soha.. De azóta sem tudok szabadulni a gondolattól. Számomra ez azt jelenti, hogy nem akar elvenni. Akkor minek van velem? És miért nincs benne annyi, hogy közölje, ne is álmodjak róla..? Arra vágytam, hogy egyszer valaki annyira szeressen, hogy örömmel vegyen el, mert ez teszi boldoggá. Most úgy érzem, a barátom soha nem fog így érezni. Ha megkér sem azért teszi, mert akarja, csak mert "kell". És én ezt nem akarom.

Mit lehet ilyenkor tenni? Sajnálnám, ha tovább kéne lépnem. :( 26/N



#házasság #kapcsolat #feleségül venni
2014. máj. 12. 19:52
1 2 3 4
 1/36 Költőnő? ***** válasza:
71%
én a helyedben magamnak azt a kérdést tenném fel inkább, h ha egyébként jó a kapcsolat, akkor ez miért olyan fontos.
2014. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
38%
utalom a házasságot!
2014. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
77%

Hááát 7 év, és nem házasság párti. Szerinted?

Egyébként megkérdezhetem miért "pedálozol" a házasságra?

És mit jelent,hogy majd valakié? "azt szereted" aki hajlandó elvenni?

Nem nagyon értem.

2014. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem NAGYON rosszul állsz a kapcsolatokhoz. Nagyon be vagy feszülve.


Miért akarod megváltoztatni. És miért akartál 19 évesen feleség lenni?


Nekem ezek a merültek fel, mivel magadról nem sokat írtál. Ennek fényében talán okosabbat is lehet mondani, de a főkérdésre, vagyis hogy el fog-e venni, arra az a válaszom, hogy legfeljebb ha zsarolással, vagy más durva módszerrel ráveszed.

2014. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan férfi aki nem akar házasodni, mert nem olyan párti. Szerintem fogadd el, aztán lehet hogy egy idő múlva csak megkéri a kezed.
2014. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
63%

Én is utálom a házasságot.

Ha neked ez a fixa ideád és valóban nem tesz más boldoggá, csak hogy idővel jó pénzeket kaszálhass a váláson, akkor mondd meg neki, hogy részedről vége.

De ne légy álszent, te is pontosan tudtad mindvégig, hogy ő sem házasságpárti. Nem ő csapott be, hanem te saját magad.


28F

2014. máj. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak bántani,de te hoztad saját magadat ilyen helyzetbe.Tudhattad a kapcsolat elején is,miután kiismerted a barátodat,kivel van dolgod,és hogy gondolkodik.Tudhattad,milyen a felfogása és a hozzáállása,mégis figyelmen kívül hagytad,elfogadtad,és belenyugodtál.Ennyi év után már kár ezért dobni egy kapcsolatot szerintem.Ha eddig toleráltad a pasid dolgait,és belenyugvóan viselkedtél,most már kár borítanod a bilit egy ilyen dolog miatt.Elvégre szeretitek egymást,és papír nélkül is boldogok vagytok.Különben nem tartottatok volna ki ennyi ideig egymás mellett.
2014. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem akar feleségül venni nem egyenlő azzal, hogy nem szeret és nem szeretne veled élni (akár örökre.) Nagyon sok ember gondolja úgy, hogy a házasság fölösleges pénzkidobás, hiszen nem a gyűrű és a papír köt össze két embert, hanem a szeretet. Miért olyan fontos neked, hogy elvegyen? Szerinted mit tudna adni a házasság a kapcsolatotoknak? (Nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel.)
2014. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Csakis házasságban képzelem el a gyerekvállalást, és szeretnék gyerekeket. Ezért fontos nekem.

Nem 19 évesen akartam házasodni, hanem előre tisztázni akartam, hogy mik a terveim. Pont azért, hogy később ebből ne legyenek bajok.

Nem vagyok álszent. Gyönyörű családban nőtt fel a barátom. A szülei is nem egyszer utalgattak esküvőre. Eszembe sem jutott, hogy ne lenne egyértelmű számára is, hogy elvegyen. Pláne azután, hogy meg is mondtam neki.

2014. máj. 12. 20:03
 10/36 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a kérdező 19 évesen még csak azt mondta hogy MAJD szeretne feleség lenni. Én meg tudom őt érteni, ennyi idősen, főleg 7 év után már szeretnék gyerkőcöt vállalni, de azt házasságon kívül nem vállalnám be. Szóljatok le, de szerintem egy házasság egy olyan dolog, amiről minden kislány ábrándozik már pici kora óta, szerintem a kérdező is arra vágyik hogy úgymond egy ceremóniával megkoronázza a kapcsolatukat és hogy a "barátnő/élettárs" rangból előlépjen feleséggé. Azért másabb azt hallani egy pasi szájából hogy "A barátnőm..." vagy "A feleségem...". Ez az én véleményem.


Kérdező, én nem vártam volna az 5 év mellé még másfelet, mert ha 5 év után is így állt hozzá akkor így fog hozzá állni 7, 8, 15, 50 év múlva is. De ajánlok neked egy filmet amit érdemes lenne megnézned: Nem kellesz eléggé.

2014. máj. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!