Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelem fontos egy komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem fontos egy komoly párkapcsolat kialakításához?

Figyelt kérdés

Például ha van egy férfi és egy nő. Nem szeretnek egymásba, de létrejön közöttük egy amolyan "lelki társ" viszony, amikor minden harmonikus közöttük, minden jól működik, sosem érzik rosszul magukat, ha a másik is ott van... satöbbi.

Érdemes így kapcsolatot kezdeni?


2014. aug. 18. 13:02
 1/10 anonim válasza:
91%
Természetesen, amíg valamelyikőjük meg nem ismerkedik valakivel akibe bele is szeret
2014. aug. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A felvetésed jogos, azonban ha szerelemmel indul egy kapcsolat, akármennyire komoly is, jó eséllyel elmúlik és átveszi a helyét a kölcsönös és mély szeretet, tisztelet. Ami a fentebb említett esetben is meg van.

(igen, én azt a verziót gondolom, hogy nem fontos a szerelem, de nem veszekedni akarok, csupán érdekel mások véleménye)

2014. aug. 18. 13:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért kell egy barátságra "párkapcsolat" címkét erőltetni, csak mert ellenkező neműek? Annak lenne tökéletes.
2014. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kurtz Bickle ***** válasza:
100%
Szerelem nincsen szexuális vonzalom nélkül. Hiába hagy alább idővel egy "hagyományos" párkapcsolatban az izgalom és a pezsgés, a jó szexuális élet kiegészíti az elmélyült szeretetet. Így mindkét fél teljesen meg tudja élni a nemiségét, és ez roppant fontos. Az általad felvázolt "lelki társ" viszonyban hol szerepel ez? Ha részét képezné a lelkiek mellett erős szexuális vonzalom is, akkor semmi akadálya nem lenne, sőt, konkrétan én azt nevezem szerelemnek.
2014. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg barátom van az ellenkező nemből, közeli is. De az más, ez több. Többet érzünk barátságnál, kívánjuk is egymást, csak épp nem lebegünk rózsaszín felhőkben.
2014. aug. 18. 13:17
 6/10 A kérdező kommentje:
Érted, egyszer sem borult el az agyunk, nem látunk mindnt rózsaszínben, de minden más megvan. Nem, nem vagyok szerelmes, tudom milyen az és már vagy 3-4 éve nem megy. De tényleg annyira elmélyült a kapcsolatunk, hogy simán azt mondom, leélném vele az életem.
2014. aug. 18. 13:20
 7/10 anonim válasza:
#1 vagyok. Nem hinném hogy a szerelem feltétlenül rózsaszín ködről és beteges ragaszkodásról szólna. Szerintem ha ki tudod jelenteni, hogy leélnéd vele az életed és boldoggá tesz és te is boldoggá akarod őt tenni bármi áron, az már szerelemnek mondható.
2014. aug. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok együtt a mostani párommal. Fel is tettem egy kérdést ezzel kapcsolatban. Közölték velem, hogy ez nem is szerelem, ez barátság, mit képzelünk mi, hogyan merjük ezt párkapcsolatnak titulálni, biztos bizonytalan vagyok magamban, mert itt meg mertem kérdezni, más is érez e így, stb. Szóval ha rájuk hallgatsz, akkor nincs ilyen, és mi igazából naivan együtt vagyunk valakivel, akivel nem is. :D :D :D Ne aggódj, lehet stabil, jól működő, harmonikus, sőt romantikus és szexualitással teli egy kapcsolat, ami alapvetően barátságból indult.
2014. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A rózsaszín köd hamar elillan. Ez az állapot, amit most éreztek, sokkal tartósabb. Többre becsülöm, mint a rózsaszín ködöt, mert itt már tisztában vagy a másik hibáival is, de ennek ellenére, vagy inkább ezekkel együtt elfogadod őt és szereted.
2014. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, engem is mindig megpróbáltak meggyőzni, hogy mi nem is vagyunk együtt, meg mittudom én. A másik véglet az volt, amikor azt állították, hogy engem súlyos trauma ért és igazából szerelmes vagyok, csak magamnak sem vallom be.:)


Egyébként már nem vagyunk együtt, mert a lány 20 éves és észrevettem, hogy ő érezni akarja a rózsaszín ködöt. Szóval szakítottam vele, nem akartam ettől megvonni. De biztos vagyok benne, hogy pár év és "kiéljük magunkat" mindketten. Fura, voltak már szerelmeim, neki is, de épp arról beszéltünk, hogy ennek ellenére egyik barátunkkal/barátnőnkkel sem éreztük olyan jól magunkat, mint együtt.

2014. aug. 18. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!