Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Anyuci pici fiai, akár 30...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyuci pici fiai, akár 30 évesen is?

Figyelt kérdés

Első körben fiúknak szól a kérdés, akiket alig lehet/lehetett kirobbantani a szülői háztól, ha már minden adott volt a különköltözésre: Hogy tudtátok önállósítani magatokat, miután kikerültetek anyuci szoknyácskája alól? Milyen motiváció kellett ehhez? Nem feltétlenül barátnő által gondoltátok át a dolgot? Ha még is elköltöztetek, még mindig nagyon fontos volt a szülők szava?

Lányok (akik gondoskodóak és "asszonyosodnak"): Hogy tudtátok kipaterolni a szülői házhoz ragaszkodó pasit? Vagy esetleg hogyan akarjátok? Hisztek benne, hogy valaha megváltoznak és miattatok elköltöznek otthonról, amikor anyucika mindent a popójuk alá tesz és el van kényeztetve a pasas?

Nem tartjátok cikinek, ha a körülmények adottak az elköltözéshez, de még mindig foggal-körömmel ragaszkodnak az otthoniakhoz még 25-30 éves kor körül is? Egyre több ilyen pasast látok, akiknek házias barátnőjük van, süt, főz, de dolgozni is kell, külön élnek vagy a pasi családjánál. Egyik ismerősömnél is ez a szitu állt elő, mivel sok ilyen nyámnyila pasast ismerek, így megkérdeztem, miért? A válasz: "Mert az anyukája már úgy is megszokta, hogy munka előtt és után kiszolgálja, az asszonynak meg elvárásai vannak és kényelmesebb így!" Az elvárások alatt azt értette, hogy kiszedje magának a már elkészített kaját vagy kenjen magának kenyeret vagy reggel főzzön magának kávét, ha mondjuk a barátnője épp nem ér rá, mert ő is este 8-9 körül ér haza és kinyúlt, már nincs túl sok kedve a már kidőlt pasasát még kiszolgálni is!

Én 32 éves vagyok, nálunk munkamegosztás van, segít a takarításban a férjem, de nem vagyok elveszett nőként az elektronikában sem, így segítünk egymásnak, ha akár szerelni is kell vagy mosogatni! A férjem munka után nem dől ki rögtön, hanem együtt tesszük a dolgunkat! De egyre több panaszt hallok fiataloktól és sajnos a saját szememmel is látom milyen pasik élnek mostanság! A lányokról: nem k*rvákról, nem lusta és nem egy nyifi-nyafi kislányról írtam, hanem házias, főzni, sütni tudó, szerető lányokról, akik miatt érdemes lenne lépni, de a pasik anyucisak!

Régebben ha nem is volt asszonyjelölt, akkor is különköltöztek a háztól, a férjem is anno már nem élt velük, élte saját kis életét, amíg én be nem léptem az övébe. Nem csak ő, édesapám is, az ő apukája is, körülöttünk páran, ismerősök, barátok, haverok... Most jönne a kérdés: Minek különköltözni, hiszen ha együtt élünk a szülőkkel, úgy olcsóbb! Nekem ez fura, hiszen ez az önállósodásnak egyik alapköve lenne, én is különköltöztem, önálló életre vágytam, nem akartam szülői segítséget, miután saját lábra tudtam állni, segítek a mai napig nekik, nem gondolkoztam azon, hogy "jajj istenem, több pénzem marad a legújabb WOW kiegészítőre, ha anyucival élek"... bennem volt az, hogy eltudom látni magam, nem hagyatkozok senkire! Szerintem az a felfogás, amit a mai fiatal ürgék űznek, eléggé elszomorító! Ez a szülők hibája is nagyban!

Miért kell anyuci pici fiacskájaként élni?



2014. aug. 19. 23:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
52%

Ez a kérdés provokatív vagy trágár


Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.


Majd ha tanulsz egy kis minimális tiszteleted embertársaid iránt a lenézés helyett, újra kérdezhetsz.

És különben is, ha ott a férjed, minek foglalkozol mások magánéletével, ráadásul ilyen lekezelően?

Egyébként súlyos hiba az általánosításod. Nem minden "pasas" örül neki, hogy "anyucika" azt csinál, amit, és simán képesek önálló életre is, amit pl. kollégiumban vagy külföldi tartózkodásuk alatt bizonyítottak is.


Egyébként ti nők tehettek róla. Normálisan kéne talán felnevelni azt a szerencsétlen "pasast", nem odaláncolni magatok mellé születésétől fogva. Sajnos halvány fogalmad sincs, az ilyen elbénázott nevelés, amire csak nők képesek, mekkora nehézségeket tud a férfiak elé állítani. Aki beleszületik egy ilyenbe, ahol az a természetes, hogy "anyucika" magához láncolja, abból még akkor is nagyon nehéz kitörni, ha ez minden vágya a kis "nyámnyila pasasnak". Sajnos azonban sem a pszichológiához nem értesz, sem a tisztelet nincs meg benned. Remélem, törölni fogják a kérdésed, elég nagy mellénnyel, magas lóról lenézed a kis nyámnyila pasasokat, akiket egyébként csak ti vagytok képesek ilyenné nevelni.

2014. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
A különköltözésnek sajnos anyagi feltételei is vannak. Azok akik önállö háztartást vezetnek, sok esetben a szülőktől kapott lakásban élnek, vagy szülők támogatják őket keményen. Egy albérlet havi 40-50 ezer forint. A fizu 130-150 ezer maxinum. Nem mondom hogy lehetetlen kijönni ennyiből, csak semmi értelmét nem látom annak, hogy a filléreket számoljam, meg zsíroykenyéren éljek csak azért, hogy egyedül élhessek egy garzonban. Ha nyugati színvonalú bérezés lenne, akkor nyilván mindenki törekedne a saját háztartásra.
2014. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Talán mert csak az anyák vesznek részt a nevelésben? Ott vannak a férfiak is, akik nyugodtan megtaníthatnák a fiaikat arra, hogy betudjanak ütni egy szöget a falba, nem? Vagy tévedek netán? A nők önmagukat termékenyítik meg és egyedül nevelik a gyereket? Hát nem... Nem csak a mi felelősségünk, hanem az apáké is! És ez nem csak az én véleményem, ahogy lehet olvasni! :) Ez az oldal azért jött létre, hogy kérdezzünk ha jól tudom, én kérdeztem, mint mások! Fáj az igazság első kommentelő? :) Netán te is így élsz vagy éltél és magadra ismertél? :)

Második: Azokra értettem, akik megtehetik és szolidan vagy az ő elvárásaiknak megfelelően eltudnak költözni otthonról és fenntartani magukat! Meg kellene tanulniuk maguknak küzdeni, mert a szülők egyszer meghalnak, akkor kin fognak "élősködni"?

2014. aug. 19. 23:43
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el hogy a hozzád hasonló önálló háztartást vezető emberek nagyrésze a szülők anyagi segítségével vettek lakást. Akik meg otthon laknak szülőknel, azok nem azért, mert olyan jó ott lenni, hanem mert nincs pénzük lakásra. Körülöttem lévő idézőjeles önálló emberek, mind-mind szülői támogatással vették a lakásuk. Vagy a törlesztőrészletükbe segítenek be nekik. Hidd el havi max 150 ből még egy garzont sem lehet összehozni.
2014. aug. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim válasza:
77%

Maximálisan nem értek egyet veled, kedves első válaszoló!

Nem csak a nők képesek így nevelni a gyereküket... sőt... Ezt én saját tapasztalatból mondom sajnos!


Nem szeretnék vitatkozni, szerintem nálad is saját tapasztalatból jött ez a válasz, ezért voltál ennyire indulatos...


A kérdés témája pedig tényleg fontos, és nem provokatív, a kérdező csak jól ki akarta fejezni a problémákat... Mert szerintem ezek problémák...

Mondjuk szerencsére már nem az én problémám!

2014. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Mi a baj azzal,hogy 27 évesen otthon élek?
2014. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Az egyik barátnőmet az anyukája 10 éves korában otthagyta egyedül az alkoholista apjára, ahonnan sokszor menekülniük kellett a testvérével, majd nagyban kihasználta a lányokat. Mára mindketten szülői segítség nélkül saját talpra álltak, egyikkel sem tartják a kapcsolatot. Sanyarú gyerekkor, megedzette őket az élet, de megtanulták, mi is a küzdés, becsületes emberek lettek! Sok ember kap szülői segítséget, ahogy én is kaptam, itt nem erről van szó, ha az ember megteheti és úgy érzi, el is tudja bolyongani a Világban, akkor miért nem teszi meg?
2014. aug. 20. 00:03
 8/34 anonim ***** válasza:
Otthon élek van saját vállalkozásom,kocsim.Na bumm.
2014. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
69%

És a legtöbben nem értitek a lényeget, itt nem csak a külön lakásról van szó... Elég hosszú volt a kérdés, és ezer más dolog volt benne, sőt, kifejezetten bele volt írva, hogy ha ennek megvannak a feltételei, sokan akkor sem akarják, nagyon sok egyéb ok miatt. Tehát a fő hangsúly az egyéb okokon van.

Meg szó volt arról is, hogy ha valaki külön él, akkor is várja a kiszolgálást pl. a barátnőjétől...

2014. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
A kérdező egyértelműen más ügyeibe kottyog bele,talán rossz otthon a szex ?Apuci nem elég jó az ágyban?;P
2014. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!