Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a problémám? Mi ezek az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a problémám? Mi ezek az érzések? Mi kéne tennem velük?

Figyelt kérdés

Igazából, még magamnak sem tudom megfogalmazni, hogy mi a bajom.

Barátommal semmi probléma nincs. Szeretem..ő is nagyon szeret. Úgy néz ki össze is illünk. Csak...anyukája...

Szóval ahogy párom mondja anyukája nehéz eset.


Párom városban lakik albérletben, meló miatt. Amúgy faluban van "otthona", ahol ugye anyja van. Hétvégenként haza szokott menni hozzá. Egyszer volt, hogy nem szombaton ment, hanem csak vasárnap, mert szombaton csináltunk közös programot. Ezen anyja kiakadt..mert, hogy sose nincs otthon, meg nem is kíváncsi rá stb. Párom meg ezt nagyon rosszul veszi. Ezért mindig anyja kedvében jár, hogy anyja ne akadjon ki.


Pl.: Nem mutat be anyjának, mert az anyjának ez egy mérföldkő...és csak 3 hónap után lehet egy csajt bemutatni.

( Mondjuk, már nem is vágyom bemutatásra. Csak zavar, hogy nem vállal föl, meg nem mer ezen változtatni, mert fél anyjától)


Eddig elnéztem, gondoltam majd megszokom, vagy elfogadom a helyzetet. De egyre jobban zavar.

Tegnap nála voltam hívta az anyja (naponta beszél vele), és nem mondta, hogy ott vagyok. Nem ez volt az első... De most rákérdeztem, hogy anyjának nem szabad mondani? Erre azt mondta, hogy nem akarja mondani, mert akkor azzal fog jönni, hogy állandóan együtt vagyunk..

(amúgy anyja tud rólam).


Tudom ez semmiség, meg lehet másoknak nem zavarna, de tegnap már nagyon rosszul esett. El is ment a kedvem..


De akkor most mi is zavar? Ha el szeretném mondani páromnak az érzéseimet, hogyan fogalmazzam meg? Vagy mit kéne tennem az érzéssel?


(Igen elég friss a kapcsolat. 2 hónapja vagyunk csak együtt. Ha ez számít..)

24L


2014. aug. 27. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Párod mennyi idős? Illetve ha otthon van az anyjával, mit tudsz, mennyit segít be neki? Nekem az öcsém csak hétvégén jár haza (egyetemista), és anyukánk azon szokott kiakadni, ha öcsém ilyenkor jóformán csak lógatja a lábát, kiszolgáltatja magát, és esetenként még a saját szobáját is rendetlenül hagyja. Te nem voltál még náluk ezek szerint, szóval nem látod, mi a valós helyzet, de ilyenek okozhatnak fejtörést egy szülőnek, hogy akkor most mit kezdjen a már felnőtt gyerekével, akit szeretett volna jól nevelni, és nyilván ilyenkor minden lehet probléma, még egy barátnő is.
2014. aug. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, ez nagyon egyszerű. Az zavar hogy anyuci ennyire belefolyik a párod életébe. Felnőtt ember, és tudatosítania kell, hogy oké hogy törődik a szüleivel, alap hisz ők nevelték fel stb.. DE ha ezen nem változtat még most (önnálló élete kezdetén) akkor anyuci ezt 60éves koráig fogja művelni vele, és a párod már most kezdi elcseszni ezt az egészet. Meg kell mondani anyucinak hogy anyu basszus felnőtt ember vagyok, tudom hogy szeretnéd ha még a szoknyád alatt lennék de ez már nem így van és el kell fogadnod a helyzetet. Mert nem normális ha valaki ennyire szívja a huszon x éves gyerekének a vérét. Ott az én testvérem 27éves lány, első babáját várja Angliában az én szüleim mégse hívogatják naponta órákig hogy levegőt ne kapjon. felhívják kétnaponta pár percre, hétvégente hosszabb időre és ez szerintem így egészséges. Nemjó hogy a párod hagyja hogy ezt művelje vele legyen akármennyire is speciális eset az anyukája ha nem csinál semmit csak rosszabbodni fog, és ezt tudatosítania kell.
2014. aug. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

23 éves. Hát elég sokat besegít neki, mindig van dolga otthon, és meg is csinálja.


Ja meg azon is ki szokott akadni, hogy párom épp nem ér rá beszélgetni..

2014. aug. 27. 09:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez most szarul fog hangzani, de menekülj! Anyuci pici fia, esélyed nem lesz soha, hogy te legyél az első helyen...sajnos tapasztalat...
2014. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért kíváncsi lennék, a párod mennyit szépít a saját álláspontján neked, de ez akkor fog kiderülni, ha bemutat az anyjának, és náluk leszel. Öcsémről tudom, hogy kifelé szépít valamennyit, volt már ebből lebukás. :-)

Nézd, az anyja mindig az élete része lesz, mint ahogy te is a leendő gyerekednek, nem versenyezhettek, és ne is akarj. A párodnak le kell válni, de ez nem mindig könnyű, viszont a mostani aggodalmaiddal még várj addig, míg bemutat titeket egymásnak, akkor kerekebb képet fogsz látni.

2014. aug. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 PearlDiver ***** válasza:

#2 elmondta a lényeget. Amit hozzátennék még:

- Anyuci egyértelműen a frusztrációk rabja, mivel nem tudja máshol levezetni a feszkót meg kiélni a hatalomvágyát, a fiát cseszegeti minden szarral. Központban akar maradni a fia életében, lefogadom hogy azért mert a férjétől nem kapja meg a kellő törődést - vagy meghalt, vagy megromlott a viszonyuk. Persze javíts ki ha nem így van :-)

- A párodnak a fentieket be kéne látnia, eldöntenie hogy előre szeretne haladni (te vagy neki az első) vagy hátra (anyuci az első). Előbbi esetben sem kell megutálnia az anyját! Csak megértetni vele, hogy megváltoztak a dolgok.

- Légy türelmes, senkinek sem könnyű megnevelni a saját szüleit. Ha némi alázattal és konstruktívan állsz hozzá, de azért képviseled a saját érdekedet, jól kommunikálsz akkor nem stresszeled túl a kedvesedet és több esélye lesz a már meglévő konfliktust rendezni, anélkül hogy újabbat kéne kezdenie, veled.

Én szurkolok! :-)

2014. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!