Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy legyek kevésbé féltékeny?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyek kevésbé féltékeny?

Figyelt kérdés

7 hónapja vagyok együtt a barátnőmmel, mindkettőnknek ez az első kapcsolata, egy osztályba is járunk, de suliban sose szoktunk egymás nyakában lógni, csak beszélgetünk szünetekben néha egy picit, ölelés,1 csók reggel, és délután, ha nem kísérem haza.. Hétvégéken meg találkozunk, nyáron meg úgy 2-3 naponta szoktunk. Sajnos suli időben nagyon féltékeny tudok lenni, ha más fiúval kezdeményez beszélgetést, meg hasonlók, de én titokban tartom, magamban pedig szétrobbanok. Ha én más lánnyal beszélek, és hirtelen felé fordulok, akkor általában nézni szokott kicsit sunyin :) Szóval szerintem ő is az ilyenkor.


Megint kezdődik az iskola lassan, és nem szeretnék folyton féltékenykedni, mert az tényleg szar nekem..

17F


2014. aug. 27. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha attól félsz, hogy elveszíted, akkor szerintem könnyítene rajtad, ha ezt szépen, kedves szavakkal neki is elmondanád. Hogy szereted, ragaszkodsz hozzá, és noha tudod, hogy nincs oka a féltékenységednek, mégis aggódsz.


Szerintem el fogja mondani, hogy ő is ugyan úgy szeret. :) Bónusz pont a lányoknál, ha a negatív érzéseidet is fel tudod vállalni és szépen elmondani a valódi, mélyebb okát, ami ez esetben kifejezetten pozitív.

2014. aug. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nincs elég bizalom...valami bizalom növelő módszerrel növelnetek kell...van például a hátradőlős elkapós dolog...nem tudom mennyire működik...utána kell nézz ezeknek...de ha ennyire zavar akkor orvosold a problémát :)
2014. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Mondtam neki már úgy 3 hónap után, hogy félek, hogy elveszítem. Megpróbálom még egyszer ma búcsúnál :)

Egyébként ő olyan típus, hogy nehezen mondja ki az ilyen dolgokat, pedig tudom, hogy nagyon szeret engem.


Egyébként köszi a választ/tanácsot! :) Megírom majd mi történt!

2014. aug. 27. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy ok nélkül féltékeny vagy, elsősorban nem azt jelenti, hogy benne nem bízol, hanem hogy magadat nem tartod elég jónak ahhoz, hogy elhidd, szeret téged, és veled akar maradni. Erre az egyetlen megoldás az, ha saját magadban rendet teszel. Mi az, amit nem szeretsz magadban? Mi az, amiben azt gondolod, mások jobbak lehetnek számára? Ha vannak konkrét tulajdonságaid, amiket rossznak tartasz magadban, fogalmazd meg őket, és próbálj meg változtatni ezen, baromi nehéz, de lehetséges, hidd el.

Addig is, ahogy az előzőek is írták: ne hagyd, hogy ez közétek álljon, beszélj vele róla. Neked kell megoldanod ugyan, mert ez a te problémád, nem az övé, de a terhét nem kell egyedül cipelned. Ha magadba fojtod az indulatot, annak előbb-utóbb az lesz a vége, hogy rajta fogod levezetni, egy egészséges önbecsülésű lány pedig ezt nem fogja hagyni. Beszélj a kétségeidről, mondd el neki, mennyire fontos neked, azért hét hónap nem kevés idő, most már illett volna, hogy kialakuljon köztetek egy olyan bizalom, amiben nem jelent gondot az érzéseitekről beszélni, de ha nem is alakult ki, hát vedd a kezedbe az irányítást, egy csaj sose fog nemet mondani a lelkizésre, pláne, ha az arról szól, hogy te mennyire odavagy érte.

2014. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mondtam neki, hogy nem szeretném elveszíteni, mert nagyon szeretem, és ő is ezt mondta, azzal megtoldva, hogy akkor ne is veszítsük el egymást, hisz együtt vagyunk. Meg kell, hogy mondjam, jól esett.


Utolsónak : Köszi szépen a választ, megy a zöld kéz, igazából, nem nézek ki rosszul, magas is vagyok, csak azt hiszem, hogy uncsi vagyok, nagy társaságokban, suliban nem szeretek beszélni, mások előtt, és csendes vagyok ott..

2014. aug. 29. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!