Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyik lenne a helyes döntés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

A barátommal 2 év múlva fogunk végezni az egyetemen. "Vegyes" hibák miatt, tehát nyilván magunk miatt is csúszunk ennyit. 1 évet ugye még finanszíroz az állam, így jövőre fizetnünk kell. Én átmegyek levelezőre jövőre, nem szeretném ezt a terhet a szüleimre akasztani, elszeretnék menni dolgozni. Péntekenként lennének óráink. Sok levelezős van, nem hinném, hogy lehetetlen lenne. Én nem csak otthon szeretnék keresni munkát, hanem ahol többet adnak, bár reális vagyok, egy érettségivel ne várjak sokat, főleg úgy, hogy pénteken nem érnék rá. De megoldanám valahogy, utánaérdeklődöm, ha másoknak megy, nekem is fog!

A problémám az, hogy ebben a barátom nem partner. Jövő nyáron már 2,5 évesek leszünk. Most egy albérletbe leszünk még, egy év közös albi a suli miatt, majd ő úgy tervezte, hogy átmegy levelezőre és az otthonához közel majd talál munkát. Jelzem, egy kopár sivatag ahol él, én is Isten háta mögött élek, ezért nem csak itt szeretnék munkát, hanem akár messzebb is. Ő úgy tervezte, hogy addig, amíg le nem diplomázunk, külön fogunk élni, a szüleinknél vagyis legalábbis ő nem akar még elköltözni a szüleitől. De én lépni szeretnék, mert sem ahol tanulunk, sem a lakhelyünkhöz közel nincs munkalehetőség, ha van is, nagyon kuli munka 0 pénzért, tényleg, közmunka és egyéb. De én szeretném finanszírozni a sulit és magamat is! Így több helyen szeretnék szétnézni!

Ha én messzebbre költözök, akkor alig tudnánk találkozni, szinte sehogy ugye... Tudom, hogy nekünk nincs munka a közelünkben, mert most is kerestünk, sőt, a szüleink is próbálkoztak, de nincs egy sem a közelben! Mindketten faluban élünk!

Szerintetek rossz ötlet, hogy én össze akarok vele bútorozni levelezősként, munka mellett ott, ahol mindketten találnánk munkát? Vagyis egy városban vagy elérhető távolságban? Egyáltalán gáz, hogy átszeretnék menni levelezőre és külön albiba menni, hogy tudjak munkát találni?



2014. aug. 27. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
semmi sem gáz.. csináld, ahogy jólesik :)
2014. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Hát igazából te szerintem nagyon jól gondolkodsz. Én 5 évet jártam egyetemre levelezőre, végig dolgoztam és külön laktam a szüleimtől. Egyedül voltam, de jó volt.

Ha a barátod a szüleivel akarja eltartatni magát, az nagyon gáz. Lehet hogy jobb is, ha külön fogtok egy darabig lakni, vagy végleg ?! Várd meg, amíg lediplomáztok. Lehet,hogy egy sokkal jobb "társaságra" lelsz majd.

2014. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!