Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapcsolatban viták az anyagiak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatban viták az anyagiakról? Most akkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg, hogy kb 3 hónappal ezelőtt véletlenül összetörtem a barátom Ipadjét. Lecsúsott az ölemből és szilánkosra tört a képernyő.

Megígértem neki, hogy amint lesz munkám, ki fogom fizetni a fizetésemből azonnal.


A gond csak az, hogy azóta sem találtam munkát ráadásul felvettek most egyetemre így nem tudom hogy milyen állást kapok olyan fizuval..


A lényeg, hogy 3 hónapig ugye nem történt semmi és most valamelyik nap elémállt hogy mostmár fizessem ki, mert kellene neki és hogy én eddig leszartam.

Mondtam neki, hogy nem szartam le, csak nincs pénzem rá...


Így most anyukámtól kellett kölcsönkérnem.

Barátom először azt mondta, mivel a javíttatás kb 80 000 lenne, hogy vegyünk neki egy használt iphonet, az olcsóbb.

40 000 FT-ot mondott , hogy annyiért talált.


Tegnap hatalmasat veszekedtünk és mondtam neki hogy holnap találkzunk, és odaadom a pénzt kérdezte hogy mennyit viszek?


Mondtam neki, hogy 40-et ( Nyilván többet is adnánk de édesanyámat apám a válás miatt kirakta a közös cégből és anyukám képzettség nélküli munkanélküli)


Erre elkezdett kiabálni hogy bsszuk meg a 40-et azzal semmit se ér.



Na most mondjátok meg hogy ez normális?



2014. aug. 29. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hát ha ilyen barom akkor hagyd ott a fancba..
2014. aug. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt mondj hogy ő nem 40-et mondott, de anyu meg én is emlékszünk hogy annyit mondott...tegnap meg kiakadt hogy azzal nem tud mit kezdeni és hogy bsszuk meg azt a pénzt. És hogy spúr vagyok és tönkreteszek mindent. Nem tudok mit mondani :(
2014. aug. 29. 11:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Ennek a srácnak valami más baja van...
2014. aug. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
nyisd ki a szádat , és kicsit világosítsad fel, ez egy patkány
2014. aug. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eléggé a szakítás szélén állunk, nagyon sok a vita és gondolom ez is rájátszik, de szerintem ez akkor is hatalmas parasztsg volt a részéről.
2014. aug. 29. 11:38
 6/14 anonim ***** válasza:
valahol meg tudom őt is érteni. Igen drága holmi, és hiába szeretem a barátnőm, a 80k az 80k, manapság majdnem egy havi fizetés :o persze attól még nem kellene ilyennek lennie az tény.
2014. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az érthető, hogy te okoztad a kárt... tehát evidens, hogy kárpótold... mondjuk egy normális kapcsolatban megbeszélhető a mikéntje... Gondolom, ez neki sem kis összeg...


De ha ennyire nem lehet vele megbeszélni, akkor én azt csinálnám, hogy nem pénzt adnék. Hanem keresnék használtan egy ugyanolyan típust, ami kb ugyanolyan állapotban volt, mint az övé, vagy kicsivel jobb, megvenném neki, és odaadnám, aztán többet nem látna szerintem. Nem azért, mert kifizettette, ez természetes. Hanem az elintézés módja miatt.

2014. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobban is járnál a szakítással, ez egy anyagias féreg.

A pofám leszakadna, ha barátnőmtől pénzt mernék követelni egy baleset miatt.

Ha az ember ennyire félt valamit, akkor ne adja oda másnak. Mindenkivel előfordulhat, hogy leejt valamit, még a legóvatosabb emberrel is. Aki ezt nem képes megérteni, az tartsa vitrinben a cuccait.

Értem én, hogy nem olcsó dologról van szó, bár én részben ezért is elégszem meg egy szimpla androidos tablettel, flancolásból nem fogok 100000+-ot kiadni. De ez most mellékes dolog.

Véletlenül eltört valami, ő meg ezt minden fölé helyezi. Ha fontosabb lennél, mint az a vacak, egyszerűen azt mondta volna, hogy le van sz**va, majd kifizeted, amikor tudod. Vagy egyenesen azt, hogy hagyd a fenébe, tudom, hogy rosszul állsz anyagilag. Ennyi.

Az, hogy utána még a megbeszélt összegért is olyan stílusban kezd el veled ordibálni, amilyen stílust ép ember nem üthetne meg a barátnőjével, az már több a soknál.


Ha van egy kis eszed, kidobod ezt az anyagias disznót.

2014. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#6: igen, VALAHOL meg lehet érteni. Azt, hogy fáj neki, hogy egy drága dolga tönkrement, igen, meg lehet érteni. A probléma ott van, hogy neki az értékrendjében jóval előrébb szerepel egy technikai eszköz, mint a barátnője. És ez alapvető probléma.


#7: igen, egy normális kapcsolatban ezt meg lehet beszélni. A kárpótlással kapcsolatban meg azért ne felejtsük el, hogy egy kapcsolattról beszélünk. Ahol normális esetben az ember evidens, hogy nem fogja piaci áron elszámoltatni az egyes dolgokat.

De igazából a probléma az, hogy a srác semminemű empátiára nem képes. Szerencsétlen lány összeszedett annyi pénzt, amennyit tudott, úgy is, hogy ehhez kölcsön kellett kérni - és tegyük hozzá, neki az a 40 ezer arányaiban sokkal nagyobb kiesés, mint a srácnak az iPad - erre nem hogy értékelné, hogy mindent megtesz, hogy kárpótolja, még leordítja a fejét?

Meg igazából itt azzal van a gond, amiket a srác a lány fejéhez vág. Csak önmagát nézi, arra meg tesz magasról, hogy mi van a lánnyal.

Ez így minden, csak nem kapcsolat.

2014. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Lilikécske ***** válasza:
Miért vagy te még együtt ezzel a tapintatlan pötssel?
2014. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!