Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha egy komoly kapcsolatnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy komoly kapcsolatnak vége, a feleknek van lehetőségük ekte barátként viselkedni?

Figyelt kérdés
Másfél (majdnem kettő) év után lett vége az "első nagy szerelemnek", immáron nyugodt környezetben, másodjára búcsúzunk. Nehéz volt ez mindkettőnknek, de barátként váltunk el. A probléma ott kezdődik, hogy nem tudom, hogy barátként hogyan kell viselkednem vele, mert teljesen más a szituáció, mint bármelyik egyéb fiúbarátomnál, ugyanis őt kívül-belül ismerem. De tényleg úgy váltunk el, hogy megígértük egymásnak, hogy számíthatunk a másikra, a családok nem hullnak szét emiatt, stb. De én mégsem tudom ezt elképzelni. Nem tudom azt elképzelni, hogy éppen a pasiügyeimet beszéljem vele, stb. Mert nem tudom, hogy szabad-e, és hogy az így született barátságnak mi a neve, és hogyan kell benne viselkedni.

2014. aug. 29. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, ha nem úgy végződik, mint az enyém…

L

2014. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2 lépés távolság

és pasi/csaj ügyekről nem beszélsz vele

ha közeledik mégis akkor blokkold

és te se tegyél kétértelmű megjegyzést került a együttmúltra vonatkozó megjegyzéseket

2014. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de akkor ez nem olyan lesz, mint egy rendes barátság... hanem másabb...
2014. aug. 29. 15:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek abban, hogy exekkel pasi-nőügyeket kéne megtárgyalni. Inkább emberséges barátságról lehet szó, ha baj van, segít a másik, valamit elintézni, ilyesmi.
2014. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A pasi ügyeket ne beszéld meg vele. Ha netán rákérdez hogy van-e valakid azt mond meg nyugodtan, de ne teregesd ki a magán jellegű dolgokat!

Szerintem egyébként ha valaki egy párként élt, azok utána már nem lesznek konkrét barátok, mert a barátokkal nem él nemi életet az ember.. Jóban lehettek utána is, de nem muszáj erőltetni, hogy tartani kell a kapcsolatot

2014. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak abban az esetben, ha már régen elmúlt a szerelem, a szoros ragaszkodás mindkét részről és ha bizonyos határokat meg tudtok húzni. Pl. nem egymás vállán sírjátok ki az elkövetkezendő szerelmi bánataitokat, nem alszotok együtt csak úgy barátilag, összebújva, meg ehhez hasonló vadhajtásokat nem visztek bele.

Igazából elég ritkán működik az ilyesmi, de ha működik is ideig óráig, amikor egyik félnek igazán komoly kapcsolata lesz, akkor a barátság jelentősen "megkopik" szépen lassan. Kevés kivételről tudok.

2014. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3,5 év után szakítottam szintén az első komoly barátommal. Normálisan váltunk el, vita nélkül. Megbeszéltük, hogy külön jobb lenne. Nem maradtunk konkrétan barátok, de normális a viszony. Ha találkozunk, váltunk néhány szót, néha egymásra írunk FB-n, ha kell a másik segítsége (pl. egy ismerős telefonszáma, vagy egy főiskolai jegyzet - ugyanazon a szakon vagyunk, csak más évfolyamon). Nincs ebből semmi probléma, de azért nem beszélünk gyakran, csak havi egyszer átlagban.
2014. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Lehagytam, hogy azóta mindkettőnknek van új párja, de nem beszélünk erről, tényleg csak a szükséges dolgokról, arról viszont normálisan, kötetlenül, feszengés nélkül.
2014. aug. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!