Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van-e olyan közületek akinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e olyan közületek akinek sikerült egy testileg/érzelmileg kihűlt, de egy ezeket leszámítva "jól működő", tiszteletteljes kapcsolatot újraélesztenie?

Figyelt kérdés
4 és fél éve vagyunk együtt, másfél éve vagyunk házasok, de már szinte a házasság után el kezdtünk távolodni egymástól (mivel általában este dolgozom és ezen nem tudok változtatni, legalábbis fél éve keresek másik munkahelyet és nem találok), így a feleségem más karjaiban talált megoldást. Ez már a múlt, meg is tudtuk beszélni, tehát most ne ezen lovagoljon senki. A lényeg, hogy mind a ketten szeretjük és tiszteljük a másikat mint embert, nem is veszekszünk, de már semelyikünk nem úgy néz a másikra mint nőre vagy férfira. Nem tanácsokat várok, inkább kíváncsi vagyok, hogy hasonló helyzetből (emberileg jól működő de kihűlt kapcsolat) sikerült-e már valakinek visszaépíteni a kapcsolatát egyenesbe.
2014. szept. 2. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az "érzelmileg kihűlt" ezek szerint azt jelenti, hogy elmúlt a nagy szerelem, de azért még szeretitek, tisztelitek egymást? Én ugyan még ilyenből nem álltam fel soha, de ha ez a helyzet, akkor az Egymásra hangolva c. könyvet el kellene olvasnod. Nem hosszú, és a netről is letölthető pdf-ben, és pont erről a helyzetről szól, sok valós, megtörtént példával illusztrálva. Remélem ez segít, és sok sikert! :)
2014. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én amikor kicsit úgy éreztem, hogy kezd megváltozni a kapcsolatunk a párommal, akkor elolvastam Gary Chapman-től a szerelem pszichológiája című könyvet. Ez nagyon sokat segített, azóta már jobban ismerem a párom jelzéseit. Párommal is elolvastattam, fontos hogy mindkét fél olvassa, szerintem. :)

A végén vannak kérdések, amiket a párok megválaszolhatnak, főleg házasoknak szólnak ezek a kérdések.

Én csak ajánlani tudom. :)

2014. szept. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. :)

Előttem szóló is ugyanazt a könyvet ajánlotta. :)

2014. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok, mi mindketten másnál találtuk meg azt, ami hiányzott... mégis együtt maradtunk. Hogy vissza lehet -e hozni a szerelmet a sok csalódás és bántás után? Ha a saját életemet nézem, akkor nem. Soha nem fogom már szeretni, ő se engem. Jók vagyunk együtt mint pár és szülők, de az érzelmek már halottak. Ha a gyerekek felnőnek és kirepülnek, valószínűleg elválnak útjaink, ebben egyetértünk. Sosem késő újrakezdeni.
2014. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a barátommal még csak 1,5 éve vagyok együtt, pár hónappal több, de engem is rengetegszer bántott meg, akár akaratán kívül is. Nem érzem azt, hogy nagyon nagyon szeretem már, de próbálkozom visszahozni a régi érzelmeket. Szeretek Vele lenni és imádom, de valahogy már nem a régi! Ha valamivel építhetnénk a kapcsolatot, például közös programok, azokat nem szereti, mert lusta. Így elég nehéz harcolnom! Most megpróbáljuk az összeköltözést, de nem kapcsolatmentő akcióként, hanem mert tanulunk, amúgy is kellett volna nekem albi, ő pedig eljön a régiből, a barátaitól és így összeköltözünk, ez nem lesz azaz igazi együttélés, de belekóstolunk. Sok mindenben eltérünk, például szeretném, ha már tervezgetnénk, hogy mi hogy lenne, nem évre pontosan, csak hogy érezzem, együtt maradunk, de ő ebben sem partner, ridegebb természet. Nem tudom hogy fog alakulni, félek tőle, de remélem ez a dolog vízválasztó lesz: vagy rádöbbenünk, hogy semmi keresnivalónk egymás mellett vagy együtt maradunk, mert jól érezzük így magunkat.
2014. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

10 éve vagyunk együtt, ebből 4 éve házasok, és 1,5 éves a gyerekünk.

Én 28 éves vagyok, Ő 40.


Imádom mint embert, mert szorgalmas, becsületes, kiegyensúlyozott, és abszolút pozitív ember. Imád minket, mindent megad nekünk, nagyon jól élünk, tehát panaszra nem lehetne okom.

DE! Eltávolodtunk egymástól mi is, és nem a gyerek óta, hanem kicsit előbb kezdődött azt hiszem. Ő délután 2-ig dolgozik mindig, de itthon folytatja a nem túl költségkímélő hobbiját. Én ezzel együtt fogadtam el, tudtam, hogy ilyen és hogy nem fog változni az évek múlásával. Csakhogy ez rengeteg időt elvesz tőlünk. Néha észreveszi magát, mármint ,hogy sokat dolgozik itthon, akkor kicsit puncsol és próbálja behozni az elmaradásokat.

Én jelenleg itthon vagyok, ellátom a háztartást és emellett most felsőfokú nyelvvizsgára készülök.

Próbálom elkerülni a veszekedéseket, mert azok nem vezetnek jóra, illetve ha mindig veszekednék vele, akkor nem lennénk együtt 10 éve.

A szex kevés nekem, heti 1 nagyjából, de ő fáradt, korán kel stb.

Soha nem csaltam meg, de megmondom őszintén jelenleg is vannak az életemben csábítók akik annak ellenére, hogy házas vagyok próbálkoznak. ÉS egyre nehezebb a kihívás, mert én meg egyre boldogtalanabb vagyok....

2014. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!