Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tegyem túl egy 5 éves...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tegyem túl egy 5 éves kapcsolaton?

Figyelt kérdés
5 évig voltunk együtt, lassan márt egy hónapja szakitottunk . Ez idö alatt megcsalt ,játék függö volt és ivott. Mégis nem tudom túltenni magam mert szertem . Azóta neki van más barátnöje és azt hallotam hogy megváltozott nem iszik nem gépezik.Nincsenek barátnöim mert csak vele foglalkoztam az 5 év alatt. Mit csináljak hogy elfelejcsem ? Hogy szeressek ki belöle ?
2014. szept. 3. 01:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazán nem tudom, én féléves kapcsolataimon sem tudom "túltenni" magam - főleg amelyikben ilyen sérülések, bántások voltak, mint a Tiedben!


Azt kéne megvizsgálni, mik a kötődések okai. Nekem sokszor 2csak" az, hogy ahhoz típusú problémához, traumához kötődöm, amit a fiú okozott.


Sokan igen hamar kijönnek az exeikhez való kötődésekből, de ők kötődési zavarosok. Meg kellene oldani azokat a konfliktusokat, amik hozzá kötnek.

2014. szept. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ne álltsd magd úgyanaz a függő lúzer mint elötte ha elmúlik a rózsaszin felő te is látod,

sok moszgás, citromfű tea, magnézium halolaj sokat sgithet

2014. szept. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet csak azért rossz mert egyedül maradtam , feladtam mindent érte a továbbtanulást , a barátaim , még a családom is . Valahogy nem találom a helyem az életbe , nem eszek sajnos nagyon sokat fogytam pedig sovány voltam eddig is . Úgy éreztem nekem ö az igazi es ennyi idö után ö márt mással boldog
2014. szept. 3. 01:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is, mindig arra kell gondolni ami negatív volt ebben a kapcsolatban, és amiért jó, hogy vége lett.

Másrészt ne hidd, hogy nem függő. Ideig-óráig bírja az új kapcsolat miatt, de megint el fogja kezdeni.

Ha ennyi mindenről lemondtál miatta, akkor ez nem volt jó kapcsolat. A jó kapcsolat, épít, fejlődsz benne.

Biztos ezt az embert akarod a gyerekeid apjának? Majd mehetnétek a gyerekekkel keresni a kocsmába.

Jaj, örülj neki, hogy megszabadultál tőle!

2014. szept. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megcsalt, játékfüggő volt és ivott...nekem ebből egy is sok.

Kicsit foglalkozz magaddal, aztán tessék új kapcsolat után nézni. Amint rájössz milyen egy jó kapcsolat, még verni is fogod a fejed a falba, hogy 5 évet elpazaroltál rá.

2014. szept. 3. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nos ezért nem szabad mindent feladni. Az embernek még akkor is legyen saját élete, akkor is legyenek céljai és akarjon boldogulni amikor már esetleg házas, gyerek van stb.


Minden idődet gondolom vele töltötted, mindent rá tettél fel, most pedig van egy hatalmas űr az életedben.


5 éves kapcsolat után egy hónappal még bizony ez fájó lehet. De majd az idő rendbe tesz téged, ahogyan mindenki mást is rendbe szokott.


Inkább legyél rá dühös, hogy téged kisemmizett érzelmileg és tönkretett, a másik nőnél meg adja a jófiút.

2014. szept. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy éve lett vége egy ötéves kapcsolatnak, szinte minden szabad percemet vele töltöttem.


Kegyetlen tanács, de saját példámból okulva: felejtsd el, lépj túl! Akarj túl lenni rajta, és tegyél meg mindent, hogy ne tudj vele foglalkozni.


Nekem az segített, hogy elhatároztam, hogy nem zárkózok be (pedig elég introvertált vagyok/voltam). Megpróbáltam mindenkivel dumálni, akivel csak tudtam, bármiről. De tényleg bárkivel, bármiről. Többet beszélgettem abban a néhány hónapban, mint előtte évekig! A lényeg az volt, hogy elterelje a gondolatomat.


Aztán egy nap elhatároztam, hogy egyedül vagyok, szabad vagyok és sose járok sehová. Hát elmentem egy buliba és hajnali ötig csak táncoltam. Nem törődtem semmivel, csak hogy jól érezzem magam (mielőtt félreértenétek, semmi alkohol/drog, az abszolút tilos nekem). Csak táncoltam és táncoltam és élveztem, hogy szabad vagyok. Tudod mi volt a legfurább? Visszanyertem az önbizalmam. Vagy még inkább elkezdtem hinni magamban, amit kb. előtte sosem. És rájöttem, hogy imádok táncolni, de ez csak egy extra.


És egy jó tanács: szakíts meg minden kapcsolatot, töröld a számát/facebook-kapcsolatot, fényképét stb. Én ezt nem tettem meg, és ez nehezebbé tette a túllépést. Saját hibámból tanulva mondom, ezt meg kell tenni, mert számos kínos szituáció elkerülhető...


Remélem, tudtam valami hasznosat mondani. Sok sikert és fel a fejjel. Hidd el, hogy klassz vagy, ez nagyon fontos!


25F

2014. szept. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztató szavakat ! Az igazság az hogy én is tudom jobb lessz nekem nélküle mégis mintha életképtelen lennék nélküle , én sem tudom felfogni , hogy hogy tudok szeretni egy ilyen embert és miert visel meg ennyire.
2014. szept. 3. 04:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Megszoktad. A megszokás meg könnyen összekeverhető a szeretettel.
2014. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!